Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különélek édesanyámtól évek...

Különélek édesanyámtól évek óta. A bátyám viszont vele egy háztartásban él. Édesanyám esetleges halálakor van-e kötelezettségem a temetési költségekbe beszállni?

Figyelt kérdés
Természetesen úgy is beszállnék,hiszen szeretem édesanyámat,de én arra lennék kíváncsi hogy van-e kötelezettségem ez irányban.
2008. febr. 26. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

erre nincs szabály!!

amit a jóérzésed diktál azt tedd! ez nem függ attól, hogy ki kivel él/élt.

a jó édesanyád is felnevelt téged ahogyan felnevelt, nem ismerem a körülményeket...iskoláztatott, ruházott, nevelt stb..

a kérdésed ellentmondásos, ha úgyis beszállnál akkor miért kérded, a válasz benned egyértelmű lenne és nem kérdéses...

elgondolkodtató nem?

2008. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Semmilyen kötelezettséged nincs,de úgy illik,hogy ketten fizetitek ki,mint ah az örökségből is ketten részesültök.Az más kérdés,ha csak ő részesül az örökségből,mert ő a hivatalos gondozója,aki azért fizetést kap hogy gondozza stb. ilyenkor jobbára azok szokták fizetni.

Monduk tényleg érdekes felvetés,hogy miért fordult meg egyáltalán a fejedben ilyen,ha "úgyis beszállnál"

2008. febr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nálunk egyformán beleszállt mindenki a temetés összegébe mikor apum meghalt, pedig én itthon élek anyummal, tesóm meg külön..de ilyen kérdés fel se vetödött nálunk ki mit fizet vagy egyáltalán fizet-e.elgondolkodtató,h ilyenen töprengsz....ha a világ másik táján élnék,akkor is befizetnék, és valszeg nem azon agyalnák mikor hal meg...
2008. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Ez egy nagyon fura kérdés!!

Szerinted nem?

2008. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!