Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzem vissza...

Hogyan szerezzem vissza édesanyámtól a gyerekeim?

Figyelt kérdés
2007 nyarán, egy jól megszervezett csel eredményeképp elszakították tőlem a két kislányom. Akkoriban új élettársammal éltünk anyuéknál, és új párommal nevelgettük szeretettel a két kislányt. Édesanyám viszont úgy gondolt páromra, hogy őt megszerzi magának. Mivel páromtól csak udvarias, és valamilyen szinten megértő elutasítást kapott, feltehetően megfogadta, hogy bosszút áll ezért, hiszen nem tűri a kudarcot. A bosszú az lett, hogy egyik lányomat nagymamámhoz (anyu édesanyjához) vitte anya, másik lányomat pedig volt férjem vitte az ő szüleihez látogatóba. Mindeddig semmi jelét nem észleltük annak, hogy anyu, páromra neheztelne. Viszont miután a lányok úgymond "biztos távolba" kerültek tőlem, minden megváltozott. Gyakorivá váltak a célozgatások, hogy talán el kellene költöznünk, meg hogy ebből soha sem lesz normális kapcsolat, egy szóval elkezdődött a "fúrás", amit békével és türelemmel fogadtunk párommal, mondván, tényleg el kellene költöznünk, külön lakás, külön élet. Mindez odáig fajult, hogy egyik késő este megkaptuk, menjünk ahová akarunk. A lányokat esélyem sem volt magamhoz venni, és vinni. Nem sokkal távozásunk után anyu gyermekelhelyezési pert indított a volt férjem, illetve ellenem. Az az egyoldalú vélemény keringett mind a családban, mind pedig a bíróságon, ill. a gyámügyi hivatalban, hogy én otthagytam őket, lemondva róluk. Fals szakvélemények, hamis vádak alapján a bíróság anyut rendelte a gyerekek gyámjául. Soha, ismétlem, soha nem mondtam le róluk sem írásban, sem szóban. A volt férjem bíró előtt mondott le róluk, jelenleg láthatása sincs. Úgy érzem, illetve érezzük párommal, egy banális átverés, egy cselszövés áldozatai lettünk. A kapcsolattartás sajnos nem igazán valósulhatott meg az elmúlt 3 évben, hiszen anyu sem telefonon, sem interneten, sem egyéb módon nem tette ezt lehetővé. Mivel a bejelentett lakcímem, illetve az idézhető címem is anyu lakására szólt, így az idézéseken sem tudtam megjelenni, hiszen érthető okokból, anyu azokat nem továbbította felém, holott tudta mindvégig a tényleges lakhelyem címét. A tárgyalásokon pedig nem közölte a bírósággal sem. A bírósági végzés kelte előtt egy jogi szakember azt javasolta, várjuk meg a jogerős ítéletet. Ez megszületett,így anyu a gyámja a lányoknak, ezért szeretnék most harcba szállni. Vissza szeretném kapni a gyermekeim. Mit tegyek? Hogyan lehet a saját édesanyám perelni? Gyermekelhelyezési per, mintha a férjemet perelném? Vagy van ennek különlegesebb metódusa? Aki tud, tanácsokkal kérem segítsen. Köszönet érte!
2010. jan. 6. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem értem, hogy tudta anyukád elvenni töled a gyerekeidet - miért nem AKKOR kezdtél tiltakozni?

Ha egy anyától a gyerekeit a nagyszülö elviszi másokhoz, akkor azt nem veszi az anya észre? Csak ugy egyszerüen tudomásul veszi? Miért cscak 3 év után kezd eszébe jutni, hogy hol is vannak a gyerekek?

2010. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

"Mivel a bejelentett lakcímem, illetve az idézhető címem is anyu lakására szólt"

Amúgy is kutyakötelességed lett volna bejelenteni, hogy nem ott laksz, ha te három évig nem voltál rá képes, úgy, hogy tudtad idézések jönnek neked és ha tényleg kellenek a gyerekek el kéne menni, akkor lehet jobb helyen is vannak anyádéknál.

2010. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kicsit kusza ez az egész. És mi az, hogy amikor édeasnyád kirakott, hogy a "gyerekeket esélyed sem volt magaddal vinni". Miért is? Hiszen laktatok/laktok valahol. Akkor miért is nem tudtad azonnal elvinni őket?
2010. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert kényelmesebb volt nélkülük?
2010. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád irt nem rég? mert teljesen az a szitu csak az ő szemszögéből elvileg te hajléktalan meg k.rva lettél

vagy csak kamu volt ez is meg az is?

2010. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és azt hiszem Cintia a neved
2010. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szóval három éve ülsz,és azon gondolkozol,de jó lenne látni a lányokat.

A láthatás egy dolog miatt nem valósulhatott meg:ha nem mentél el a lányaidhoz.

Meg mi az,hogy elköltöztél és a gyerekeket nem tudtad vinni,ez hülyeség.Talán nem akartad,mert kényelmesebb volt szerelmesnek lenni,gondtalanul élni.

Ha eddig nem foglalkoztál a lányaiddal,akkor most már ne zaklasd őket,vagy ha tényleg fontossak neked,akkor anyukádon keresztül,ne a bíróságon át közelíts.

Arra még kiváncsi lennék,hogy amikor kirakott anyukád,volt-e munkahelyetek,illetve segítettetek otthon?

2010. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát már ne is haragudj, de ha éjjel 2-kor mondaná azt az anyám, hogy költözzek el onnan, akkor éjjel 2-kor mennék el a gyerekeimért oda, ahol éppen vannak és vinném magammal őket is. Ilyen nincs. Neked egyszerűen kényelmes volt a gyerekek nélkül, felhőtlenül a pároddal élni, akkor és azt csinálni amit akartok. Egyáltalán nem értelek meg. Én a gyerekemért ha kell tőzbe mennék, nem 3 év után gondolkodnék, hogy mit is kéne csinálni.
2010. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Üdv minden kedves válaszadónak!


Igazából nem is értem, hogy miért írtam én ide. Javaslatok helyett vádaskodást kaptam. Egyes válaszadóim olvasni nem tudnak, másoknak a szövegértéssel van gondjuk. És nem, nem vagyok Cintia. Ildikó vagyok. Mikor el kellett hagynunk a lakást, előző este majd' 200.000 HUF adtunk át a költségekhez hozzájárulva. Éppen ennek oka folytán nem volt pénzünk sem, amiből az egyik lányomért utazhattunk volna Budapestről Szerbiába, a másik lányomért pedig Balassagyarmatra, hiszen mint ahogy írtam is, az egyik itt, a másik ott nyaralt.

Minden esetre köszönöm a számomra építő jellegű hozzászólásokat, sikerült megbizonyosodnom, hogy igen is léteznek még analfabéta és igénytelen emberek.

Remélem jól szórakozott mindenki, és kívánom, hogy ha ezek az emberek jól érzik magukat abban a kognitív sötétségben amiben élnek, maradjanak még benne jó sokáig, hadd kapjanak még sok száz, ezer olyan kommentet, amit én is adok.

Valahol segítséget vártam, nem alaptalan vádaskodást. Gondoltam, ha sok ötlet érkezik, a sokból egyet össze tudok majd gyúrni. Hát ez nem jött össze.

Elszomorít a tény: Magyarország embereitől ennyi telt.


Mondjuk ha jobban belegondolok, lehet a most leírt kommentár sem biztos hogy eljut az agyakig... De sebaj, az én lelkem megnyugodott... :)


További jó szórakozást, és kívánom, hogy a Kedves Hozzászólók soha ne kerüljenek ilyen helyzetbe!


(U.i.:Nem gondoltam, hogy ez az oldal ennyire komolytalan. Tévedtem!)


Boros Ildikó

2010. jan. 8. 12:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Ildikó!

Nem fogsz konkrét választ kapni itt,hiszen túl sok minden az amit nem tudunk.Lehet minden nem is tartozik ránk.

Viszont mégegyszer:Ha tényleg akarod a lányaidat,akkor az anyukádon át vezet az út hozzájuk,nem a bíróságon keresztül.Kicsit furcsa,ha ok nélkül nem engedi látni őket,mert ezzel pont azt veszélyezteteti,hogy nem maradhatnak tovább nála.Szerintem kitartással kell meglágyítani a mama szívét,amit nem szabad veszekedéssel,vitával tarkítani.keresd fel,négyszemközt,kérdezd meg,mikor,hogyan láthatod a lányokat.Azt is kérdezd meg,mit vigyél nekik ajándékba,ne akard elkápráztatni őket.Hagyd,hogy anyukád "irányítson"az elején,ha látja,hogy nem múló szeszély ,hogy keresed a lányaidat,akkor engedni fog.

Persze van másik megoldás,ha sok pénzed van,akkor egy jó ügyvéd segíthet,de nem biztos,hogy ez célravezető.

2010. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!