Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elmondanám a fiamnak hogy...

Ha elmondanám a fiamnak hogy konkrétan mi miatt neveltem olyan irányba, amilyenné lett, akkor identitászavara lenne (talán ez a jó szó), vagy inkább nem tartaná fontosnak?

Figyelt kérdés

A fiatalkori legjobb barátomra mindig felnézhettem, mert mindig úgy segített viszont, ahogy én is neki. Csak míg én neki mondjuk a töriben, ő a csajozásban; vagy ő matekben, addig én földrajzban, stb. Sok mindenben hasonlítottunk, de rengeteg mindenben eltérőek voltunk.


Szóval én nem voltam zenész, sőt inkább zenei analfabéta, de őt komolyan érdekelte a zenélés, dobolt, gitározott, minden. Úgy döntöttem ha lesz gyerekem, rá hasonlítson.

Én nem rajongok annyira a rockért, de már mikor az édesanyja méhében fejlődött, akkor egész nap rock szólt otthon, hagy hallja (ha hallotta). Kiskorában is sokat hallgattunk együtt zenét és már 6 évesen dobolni, 8 évesen gitározni járt. Sokkal szociálisabb egyéniség lett, mint én vagy a feleségem voltunk kamaszkorunkban. Mindig, ahogy most is megvoltak neki a maga legjobb barátai, haverjai, de bárkivel szóba elegyedik aki szimpatikus neki. Szinte mindig van kapcsolata is, de nem váltogatja a lányokat, pedig egyszer megemlítette hogy megtehetné ha akarná, mert bomlanak utána.

Tehát nagyon hasonlít a barátomra és az életben is biztosítunk neki mindent, amire csak szüksége van (azért pl. nem kocsit, meg Xboxot, hanem értelmes dolgokat).


Minap beszélgettünk és megköszönte hogy felneveltük és remélte hogy ennél is még jobb ember lesz belőle. Akkor eszembe jutott hogy talán elmondjam neki ezt is. De félek hogy akkor megkérdőjelezne sok mindent önmagával kapcsolatban.

Ne értsétek félre, nem erre alapult a fél életem, hogy ilyennek neveljem, de ha már így alakult, örülök.


2011. júl. 6. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges lelkületű fiatal a fiad (márpedig annak gondolom az írásod alapján) akkor sztem egy jót mosolyog majd rajta. Identitás zavara biztos nem lenne, az más tészta :))
2011. júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem teljesen mindegy, hogy miért neveltétek olyannak amilyen, lényeg az, hogy normális, tisztességes ember lett belőle. Gratulálok nektek, ti igazán jó szülők vagytok!

Egy rockerlány

2011. júl. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell konkrétan elmondani, mi motivált a nevelés során:) Sokan taníttatják zenére a gyerekeket - és általában van is valamilyen példaképp előttük ,mikor kialakul ez :)

Mi is tanítatjuk zenélni a 3 gyereket - több példaképp is volt -és folyamatosan, mikor koncertre mentünk, látja a megbecsülésünket is. Ezért is fontos azt élő művészet: mert látja a hatást is a szülőkön, látja a művészt zenélés közben.


"Minap beszélgettünk és megköszönte hogy felneveltük és remélte hogy ennél is még jobb ember lesz belőle. "


-ezt megkönnyeztem , Kérdező!

Mint nem oly rég, mikor a férjem azt mondta: hálaadást kellene tartanunk a gyerekekért.

(mindig arról beszélnek, hálás legyen a gyerek- és mi pedig így érzezzük: hálásak vagyunk, hogy vannak, hogy olyanok, amilyenek, és ezt ki is kellene fejezni:)

Köszönöm, hogy megosztottad ezt, Kérdező!

2011. júl. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hú, én is elérzékenyültem. Szerintem nagyon jó fej vagy, és nagyon jó apa.

Nem kell ezt túlbonyolítani, azt bátran mondd el, hogy miért kezdted el zenére taníttatni, stb...

De biztos, hogy a fiad is olyan jó fej, mint Te (megköszönte, hogy felneveltétek...)

Szóval mégiscsak Rád ütött :-D

2011. júl. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem úgy tűnik, Te mindenképp el szeretnéd neki mondani, így hát akkor mondd el. :)

Szerintem mondjuk felesleges.

A lényeg, hogy jó fiút neveltetek belőle tudatosan. Ahhoz azért kellett ő is részben, de mindenképp elismerésem! :)

2011. júl. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon helyes a fiatok, megható, hogy megköszönte hogy felneveltétek.

Szerintem mond el neki nyugodtan, nem hiszem, hogy bármi baj származna ebből, főlleg nem identitást illetően:)

Sőt, lehet, hogy még akár fel is keresi a barátodat, hogy megismerje azt, akinek köszönheti a zene szeretét.

20L

2011. júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem szegedi a fiatok egész véletlenül?:)
2011. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem gond, nem kell a képeketekre nevelni.

Én pl soha nem nevelném úgy a gyerekem, ahogy engem neveltek, meg amilyen én vagyok....csomó mindent kétséggel fogadok, meg ellenséges vagyok, és pesszimista.

Más elmegy hóban, ónos esőben vonattal másik városba, de én folyton azt hallottam, h ilyenkor nem jó....meg minek...meg sz.r az idő....meg úgy nem jó...stb. ezcak egy példa..

2011. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!