Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell bántani őket?

Miért kell bántani őket?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy minek szülnek szegénységbe? Édesanyám szegénységbe szült engem és a bátyámat. Én boldog gyerekkora emlékszem, bár tudom sokszor nehéz volt. Édesanyám rengeteget gürizett így mire tinik lettünk már jól álltunk anyagilag. 30 évesen egy szép családom van, anyagilag semmi problémám. Ezt az életet én neki köszönhetem, pedig sokan lehurrogták biztos, hogy mire szül.
2011. júl. 7. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Mert azok akik mondják, nem tudják hogy nem minden a pénz..

Igen tény és való meg kell élni, de ha van annyi hogy fel tudott nevelni akkor mi a probléma?

Legalább egy normális ember lettel, és remélem én is az leszek, mert mi sem vagyunk gazdagok, és hát soha nem voltam elkényesztetve, de mégis több családi élményem van mint annak akinek vállalkozó az apja, és meg van neki minden

13L

2011. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Hát szüljön szegénységbe, de akkor ne itt panaszkodjon, hogy nincs pénze meg mi lesz vele...
2011. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a szegényeknek ne legyen gyereke? "Ne itt panaszkodjon", tanácsot kér, meg egy kis együttérzést, remélem nem leszel ilyen helyzetben. Az élet meg bármikor változhat, lehet, hogy te fogsz egyszer panaszkodni neki.
2011. júl. 7. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ez attól függ. Engem és a húgomat is úgy szült Anyu, hogy nem volt sok mindene, de keményen dolgozott végig. Ismerem őt, tudom, hogy erős nő, és képes a jég hátán is megélni. Ő mondta, hogy egyszerűen tudta, hogy mindent meg fog tudni adni a gyerekeinek. Nem jutott az eszébe az ellenkezője. Most már ott tart, hogy tudott nekem és a tesómnak lakást venni, és nagyon jól élünk. (Ezért nem tetszik a "segge alá tesz" kifejezés, mert az emberek nem tudják, mennyi munka van amögött.)


Sajnos kevés nő van, aki elég erős ahhoz, hogy ezt végigcsinálja. Büszke vagyok Anyura.


De be kell látnod, hogy nagyon sok embernek fogalma sincs arról, hogy mit vállalnak, mit kell csinálniuk. Sőt, van, akit az, hogy gyereke van, nem sarkallja arra, hogy ne nyomorogjon. Itt nem csak az a probléma, hogy nem tesznek meg mindent, hanem az, hogy egyszerűen nem gondolkoznak. Nem gondolják végig, hogy mi mindent lehet csinálni.

24/L

2011. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, aki a számlákat is alig bírja befizetni, az mégis mire vállal gyereket? Oké, legyen a szegényeknek is, de mit érnek vele, ha nélkülözve nő fel? És itt most nem arról van szó, hogy eljutnak-e nyaralni meg moziba meg mindenből a legjobbat kapják-e. De egy gyerek óriási kiadásokkal jár, aki kettesben a párjával is alig-alig jön ki a fizetésükből, az mit vár akkor, mikor hárman (esetleg többen) lesznek, de egy fizetés kiesik?


Ezeket mérlegelni kell. És igen, aki a fenti körülmények ellenére mégis gyereket szül, az ne sírjon, hisz csak a vak nem látta, hogy ez lesz.


De pl. lehet tanulni, lehet külföldre menni, lehet másodállást vállalni. És utána gyereket.


2. válaszoló voltam

2011. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!