Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy illik ebben a helyzetben?

Hogy illik ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:48
1 2
 11/16 napietus ***** válasza:
100%

ebben a helyzetben mindnképpen az apa nyújt kezet, ez akkor is így lenne, ha a lány barátja idősebb vagy magasabb társadalmi helyzetű lenne nála., mert abban a szituációban ő a magasabb pozíciójú fél. pl. az én apám egyszerű vállalkozó, mondjuk ha udvarolt volna nekem egy ötven éves professzor (amikor mondjuk apu csak 49 volt, 6 éve), akkor is apu nyújtott volna neki kezet, mivel abban a helyzetben én vagyok kettejük között a kapocs, nekem pedig ő az apám, míg a másik fél csak udvarlóm.


szóval minden külső körülménytől föggetlenül ilyen helyzetben mindig Téged mutatnak be az apának, és ő nyújt kezet Neked.

2011. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudom, hogy bemutatkozásnál mindig a nő nyújtja először a kezét, ezzel jelezve, hogy "elfogadja", a bemutatkozás szándékát. Más a helyzet, ha mondjuk egy egyetemi rektor fog kezet egy hallgatóval. Ebben a helyzetben a társadalmi, és szakmai "felülállása" miatt ő tiszteli meg a kézfogásával az illetőt. De ennek a korhoz semmi köze nincs.
2011. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
De hülye vagyok, most néztem, hogy fiú vagy:-)))) Akkor egyértelmű: az apuka kéznyújtását kell megvárnod.
2011. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11:58 vagyok és bocsiii :D


Szóval az apus nyújt kezet, mert ő az idősebb.

(Tényleg bocs, félreolvastam...)

2011. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp az apa nyújt kezet,ha nem akkor kezdeményezhetsz és fontos a szemkontaktus.
2011. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
az apa nyújtott kezet, minden simán ment. :)
2011. júl. 8. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!