Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tizen és huszonévesek! Titeket...

Tizen és huszonévesek! Titeket nevezett már lúzernek az anyátok/apátok?

Figyelt kérdés

Engem tegnap losernek nevezett, mert összevesztem egy barátnőmmel (nagyot csalódtam benne, hosszú sztori) és anya szerint ez a lúzerségem miatt van (igaz a csajt sem szerette). Okai: nem megfelelő emberekkel barátkozom (szerintem lehet benne valami, de az is igaz, hogy az emberek változnak, és könnyű is félreismerni őket, meg persze én is elég naiv vagyok, ez igaz rám, be is látom, túl könnyen megbízom másokban.), meg miért akarok XY, nálam menőbb lányok barátja lenni, keressek inkább magamhoz valókat (ez is rosszul esett). Meg szerinte rosszul is öltözködöm, csúnyán nézek ki (semmi extra, farmer póló ballerinacipőt hordok, nem valami különleges, de nem hiszem hogy nagy baj lenne vele). A hajamat se festethetem akármilyen színűre, mert nem szól hozzám napokig. Most is olyan kedvesen, de lesajnálóan beszél velem. Meg is mondta, hogy nem haragszik ő rám, hanem nagyon sajnál (a lúzerség miatt). Ilyen sajnálatos hangnemben beszél hozzám minden nap.


Most nagyon kivagyok, a barátnő meg anyukám miatt is (apa meg még sokkal rosszabb, hozzá nem fordulhatok.) 21 vagyok amúgy. Párom nincsen. Idén megyek egyetemre, mert évvesztes vagyok és 5éves gimibe jártam. Félek, hogy akkor se hagynak békén mert az ő pénzükből fogok élni, diákhitelt, diákmunkát (!) nem engednek, a falunkban muszáj azt a látszatot kelteni, hogy milyen gazdagok vagyunk és a szüleim megtehetik h eltarthatnak... ja az érettségi miatt is leszidtak, mert 447 pontom lett, és anya meg apa szerint a 450-et elérhettem volna... mert a barátaik gyerekei bezzeg milyen jól érettségiztek (speciel nem, csak a szüleik kamuznak össze vissza dicsekvésből.)


Én reagálom túl? Hogy menekülhetnék meg az erőszakosságuk elől??


2011. júl. 9. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Bocs, de szerintem is lúzer típus vagy. Mi az, hogy nem engedik a diákhitelt, diákmunkát? Nagykorú vagy, nem? Felveszed, nem kell azt tudniuk, a munkát szintén..


Használd ki az egyetemet arra, hogy elkerülj tőlük. Remélem nem bejárós leszel.

2011. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Jézusom,milyen szüleid vannak?Inkább biztatni kéne...
2011. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Beszéld meg velük, hogy téged zavar, hogy ilyen lenézően beszélnek veled. De nem a jó tanácsok ellen vagy, azt megfogadod. Szerintem egy szülőnek pont az a dolga, hogy mindig minden helyzetben a gyereke mellett kiálljon, akármennyire is lehet igazság abban, h szerencsétlen vagy sem. Pont ezért szülők, hogy a gyerekükbe lelket öntsenek, ha valami baj van, vagy kudarc érte. Nem veled, inkább anyukádékkal kéne nagyon elbeszélgetni, mert az ő felfogásukkal van némi probléma szerintem (25L)
2011. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
ismerősnél fogok lakni, az tuti beköpne ha látná h dolgozom. a lúzerséget anya a barátai kapcsolataimra értette. szerinte az a normális hogy mindenben nekik engedelmeskedem. nem kellenek barátok. szerinte idővel majd lesz párom, az legyen a legfontosabb, és ne a hülye barátnők
2011. júl. 9. 14:29
 5/18 anonim ***** válasza:
Sajnos a szüleid nevelnek direkt lúzernek, hogy rajtad tarthassák az irányításukat, pedig jócskán elmúltál 18...nem festheted a hajad?? Ne haragudj de én ezt nem tűrném...azért csinálják ezt mert veled meg lehet ezt csinálni.
2011. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Vazze, állj a sarkadra és menj koleszba, albérletbe...vagy szard le hogy nem engedik hogy dolgozz..így leszel életképtelen lúzer...majd diplomásként akarsz először dolgozni az életben? Talpraesettség nélkül el vagy veszve.
2011. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
festhetem csak nem akármilyenre. egyszer mégis befestettem mahagóni színűre, és akkor nem szidott le anya, hanem lekicsinyelte, azt mondta csúnyán nézek ki, gusztustalanul, és sírni támadt kedvem, máér nem éreztem magam olyan szépnek... ez a baj...
2011. júl. 9. 14:31
 8/18 anonim ***** válasza:
Neked legalább megmondják, h béna vagy, örülj neki! Nekem soha semmit, bármit teszek, minden rossz, mindenre megy a szájhúzás, aztán a bunkó hangnem, de soha nem tudom, már megint mi bajt csináltam, mit kéne változtatni.
2011. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nem tudom megérteni, hogy egy szülő hogyan kezelheti így a gyerekét. Ez szörnyű. Szerintem éld az életed, legyél boldog, ne nekik akarj folyamatosan megfelelni, mert az neked nem lesz jó! Kolesz vagy albérlet a nyerő, ha továbbra is otthon maradsz több sérelmet is fogsz kapni. Lehet, hogy ők nem érzik ennek a súlyát. De kizárt, hogy valaki ilyen szinten lekezelje a gyerekét és ezt ne érezze.

Go...! Mire vársz?

2011. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatásokat. :) remélem, az egyetem megváltás lesz nekem!
2011. júl. 9. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!