Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A túl okos, ill zseninek...

A túl okos, ill zseninek nevezett emberek tényleg előbb-utóbb bekattannak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Egész biztosan.

Én nem vagyok zseni, de bizonyos dolgok az átlagosnál talán jobban mennek. Sokat olvasok és gondolkozom.

Ezért az átlagostól eltérő véleményem van. Itt a gyakorin rendszeresen megkapom, hogy a nézeteim abnormálisak, engem meg bolondokházába kellene csukni. Ha úgy élek, ahogy leírom, csodabogár vagyok. Ha úgy nevelem a gyerekem, ahogy elgondolom, akkor tönkreteszem az életét.


Hangsúlyozom, nem vagyok zseni. Csak egy kicsit eltérő. És már így is iszonyatosan sok attrocitás ér. Ha elképzelem ezt a mennyiséget és hozzáállást a világhoz megsokszorozva - hát azt nem lehet ép ésszel elviselni.

2011. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

én is ilyen vagyok...

14 éves vagyok, én sem vagyok am zseni és elég érdekel gondolataim vannak... mindenki lenéz, hogy hülye vagyok. :'(

2011. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát, anyám anno fiatal korában takarított diliházban, és kb. az összes neves matematikus, és feltaláló ott végezte, személy szerint ismert párat... neveket sajnos már nem tudok, de elég durva dolgokat mesélt :/
2011. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem féltetlen értek egyet a kijelentéssel. Kedves első, mesélnél a nézeteidról, gondolataidról, amgadról bővebben? Akár privátban, tényleg érdekelne :) Mindenféle rossz szándék nélkül.
2011. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
első: rokonlélek.
2011. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22:00: mesélsz párat? érdekelne
2011. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát én is zseni-kezdemény vagyok, és annak ellenére, hogy nem (mindig) vagyok normális, általában senkinek sem akarok rosszat, szóval nem tudom, hogy miért végezném diliházban.:)
2011. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Egy gyereknek nem lesz semmi baja, ha nem jár divatosan.

Ellenérv: gúnyolják a kortársai.

Na és?


Egy gyereknek semmi baja nem lesz attól, hogy ha a délutánjait különórákon tölti, bandázás helyett zongorázik, táncol, stb.

Ellenérv: nem lesz társasága, magányos farkas lesz.

Ez egyszerűen nem igaz.


Az embereknek egyszerűen meg kell mondani a dolgokat, mert nem fogják kitalálni.

Tipikus kérdések itt az oldalon: "Hogy mondjam meg a legjobb barátnőmnek...", "Hogy mondjam meg a vőlegényemnek...", "Hogy mondjam meg úgy, hogy ne bántsam meg..."

Feleslegesen bonyolítják az emberek az életüket.


Tipikus vitaforrás szokott lenni, hogy a felmerül egy megoldandó probléma, igyekszem mögé nézni és az elvet megkereseni. Sokan nem értik.

"Mi haszna van latinul tanulni? Senki nem beszéli."


Vagy ebben a témakörben jellemző, hogy az emberek azt hiszik, hogy a házasság egyedüli alapja a szerelem, másrészről viszont ha megcsal a másik, azonnal mindent el kell dobni és ott kell hagyni. Egyikkel sem értek egyet.


Lehet, hogy nincs igazam és/vagy túl radikális vagyok sok esetben, de úgy érzem, hogy sokszor az emberek csak a dolgok felszínét kapargatják, nem értik és nem is akarják megérteni a miérteket.

Bocsánat, hogy csak ilyen kis szemelvényt írtam, hosszabb lélegzetvételű írásra most nincs időm. Első voltam.

2011. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát, engem nagyon okosnak tartottak/tartanak már kiskoromtól, már ekkor kitűntem az átlagból, meg kreatív is vagyok, tehetségem a rajzolás, szeretem a művészeteket viszont voltak olyan gondolataim hogy senki sem ért meg, mintha egy másik bolygóról pottyantam volna a Földre... már mindenféle megfordult a fejemben, hogy kezdek megzakkanni, meg olyanon is elgondolkodtam, jobb lenne nem lenni. Hát ez van. Mondogatják is, hogy miért nem kezdek magammal valamit, de nincs kedve semmihez. Miért nem rajzolok? Nincs kedvem. De zseninek én sem tartom magam, csak "túl okosnak", vagy hogy is mondjam már. És akkor hallottam ezt, amit kérdeztem most tőletek, és kicsit félek, nem tudom, min változtassak.
2011. márc. 31. 22:14
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is vannak érdekes gondolataim, néhányan hülyének is néznek de nem csak az "én kis világomban" vagyok el, hanem a jelenben is. Ugyanúgy járok moziba, pubokba...azt pedig megválogatom, hogy kinek mondom el a gondolataimat.


L/19

2011. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!