Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen visszafogott,...

Miért ilyen visszafogott, csendes a menyünk ha nálunk van?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 éve a családunkhoz tartozik, a fiunk felesége.Nagyon szeretjük, soha semmibe nem szólunk bele. Talán sok anya a lányát nem szereti így. Most babát várnak, még sincs közös téma.Csak akkor beszélgetünk bármiről, ha én kezdem el.Előtte volt egy igen hosszú kapcsolata és még mindig sokat beszél arról a családról. Mit tehetnék, hogy jobban meg nyíljon?
2011. júl. 10. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Közös program--> közös élmények--> közös téma ;)
2011. júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kései Sirató ***** válasza:
88%
Tegeződtök? Mert ha nem, az is sokat ronthat a kapcsolatotokon, mert ugye az már kapásból távolságtartást eredményez. Mondjátok, hogy tegezzen benneteket és éreztessétek, hogy kedvelitek. Egyébként is zárkózott, vagy csak veletek ilyen?
2011. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

szerintem lehet, hogy csak ilyen természetű:) félénk:) van, akinek sok idő kell, mire úgy igazán beilleszkedik:)

mondjuk már eltelt elég idő...nem tudom...én erre gondolnék...

attól is függ, hogy másokkal milyen, akiket esetleg kb. annyi ideje ismer, mint Önöket...

de az is lehet, hogy fél attól, hogy vmi olyasmit mond, amivel megbántja a férje családját:)

remélem segítettem:)

2011. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első bemutatkozásnál kértük, hogy tegezzen bennünket. Talán mondhatom azt, hogy zárkózott.Én nagyon tapintatos vagyok, mert a fiam előző kapcsolatával sohasem példázódom., pedig neki is volt két hosszabb kapcsolata. /A lányokkal mindig volt mit beszélgetni/.A szeretetünket ennél jobban nem tudjuk kimutatni, hiszen biztos vagyok benne, hogy tudja!Ő érte és a babáért épp úgy aggódunk, mintha a saját gyermekünk lenne. Esetleg valamit rosszul csinálunk?
2011. júl. 10. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán éppen ezért nyílik meg nehezebben, mint az előző családoknál, mert még benne van az érzés, hogy a párjával együtt annak családjával is szakít, ha valami történik. Persze tudatosan ezt biztos nem gondolja, hiszen elég biztos lehet kettőjükben, ha babát vállaltak..

Csak az idő oldhatja meg a problémát. Legyetek nyitottak, érdeklődőek, töltsetek együtt sok időt!:) Ha a baba meglesz, még közelebb kerültök szerintem egymáshoz. Biztosan nem bennetek van a hiba, a természetét viszont csak ő maga tudja levetkőzni. Sok sikert hozzá!

2011. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem csinálnak semmit helytelenül:) a fiát nem tudom kérdezték-e már, mert ha szépen lenne megkérdezve, hogy miért ilyen a lány, mit tehetnének azért, hogy nyitottabb legyen, talán ő jobban tudná a választ...

de az is lehet, hogy még az a hosszú kapcsolata még mindig sokat elgondolkoztatja és nehezebben megy neki ez a változás ( új család, férj )...nemtudom...

pár közös program tényleg jó lehetne, ha vidám az ember, könnyebben megnyílik:)

2011. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem jó, ha annyira "barátkozni" akarnak a menyükkel - mindenáron... van olyan, hogy emberek nincsenek egy hullámhosszon, de ettől még lehetnek jóban... valószínű, hogy az előző barátnők más típusúak voltak... de a jelenlegi meny ilyen és kész... ha amúgy nincsen konfliktus, nem kell felfújni ezt a dolgot... pl. anyósomat nagyon becsülöm, kedvelem, de nem vagyunk "nagy barátnők", és témáink kimerülnek az unoka esetleg a család dolgaival... nekem ez így tökéletes és szerintem ő is jól érzi így magát...
2011. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!