Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám olyan gonosz! Miért...

Anyukám olyan gonosz! Miért lehet ilyen? Hogy változtassam meg?

Figyelt kérdés

Voltunk strandon valamelyik nap, ahol sok kisgyerek volt. Sokszor tök gonosz dolgokat mondott nekem, pl hogy ez a szemét gyerek miért olyan neveletlen, stb

Még egy példa, múltkor elkísért szemészetre, ahol elég sok öregember ült. Olyanokat mondott nekem kb 10 percenként, hogy ezek minek jönnek szemészetre, lassan úgyis meghalnak, stb


Szóval tök gonosz dolgokat mond más emberekről, nagyon zavar ez engem, lassan félek vele kettesbe elmenni valahova :S


17/L


2011. júl. 10. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Megbolondult, vagy mindig ilyen volt, csak eddig nem vetted eszre. Egyebkent, nagyon szomorunak, elkeseredettnek, frusztaltnak hangzik.
2011. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Nevelni már sajnos nem tudod. De egy ilyen rosszmájú megjegyzése után, naivan, nagyra nyitott szemekkel megkérdezheted: - Anyu, neked jól esne, ha rólad is így beszélnének? Vagy -Anyu, már ne is haragudj, de ne másokkal foglalkozz.
2011. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
5%

Anyukádat nem kritizálhatod, ez alapszabály. Főleg nem mások védelmében teheted ezt. Minden körülmények között az édesanyád pártján kell állnod.

Vagy te okoztál neki túl sok gondot, vagy egyéb problémája van, azért tesz megjegyzéseket másokra. Kérdezd meg tőle tapintatosan és szeretettel, hogy mi a gondja és miben segíthetsz, mert ő alapjában véve jó, csak így vezeti le a gondját, csalódását stb.


Az anyáról való leválás nem azt jelenti, hogy nyakló nélkül, még fórumokon is, kritizálod. Hanem azt, hogy felelős felnőttként kezdesz viselkedni.

2011. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
minek jönnek szemészetre úgyis meghalnak .. na ezen nagyon nevettem.. Nos 4 szem közt beszéld meg vele hogy mi az oka hogy így viselkedik...
2011. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%

Fromoz válasza is szemtelen és cinikus. Egy anya kizárólag tiszteletet érdemel.

Majd pont te fogod megváltoztatni azt, aki rengeteg lemondással felnevelt téged és most idegenek mellé állsz vele szemben.

2011. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen meg akarom változtatni, mert nem szeretném, hogy ilyen legyen.

Nagyon ciki, amikor esetleg mások is meghallják, volt már erre is példa...

Apáról is olyanokat mond, hogy mikor döglik már meg.. (nem szeretik már egymást, jó kicsit elviselhetetlen apa, de azért mégis csak az ő férje, tőle van gyereke)

2011. júl. 10. 14:13
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

nekem is ilyen az anyám! (sajnos)


Múltkor piacon voltunk és egy fehérneműsnél állt meg majd beszólt: egy kis mellű csajszi nézett magának melltartót, erre anyám: "Néz máááá....milyen kicsi...ennek nem is kellene melltartó" aztán röhögött...így közvetlenül mellette... én azt hittem hogy szájba verem...az igazság az hogy nekem sincsenek nagyok, és akkor ezek szerinte engem is így leszól "magában"?! márpedig ezek szerint igen...elkönyveltem kétszínűnek...


Több ehhez hasonló volt még , így az esetek után minimálisra csökkentettem az interakcióinkat: inkább egyedül megyek piacra, egyedül megyek kínaiba stb...

2011. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ha jól emlékszem régen nem volt ilyen.
2011. júl. 10. 14:14
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen ilyenre is volt már példa..

Ő próbál suttogni a fülemnél, de szerintem még 2 méterrel arrébb is hallják.

2011. júl. 10. 14:14
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Az én anyám mindig ilyen volt, velem is ilyen. Javíthatatlan.
2011. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!