Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám apukámat sarkallni?

Hogyan tudnám apukámat sarkallni?

Figyelt kérdés
Mostani munkahelyén tudásának töredékét használja ki, saját bevallása szerint is "leépül", és ennek megfelelően nem is keres jól. De nem hajlandó új munka után nézni, pedig kapcsolatai vannak az egész országban, még válság idején is el tudna helyezkedni, de hát ha nem keres munkát, akkor nem lesz semmi se vele...:S
2011. júl. 10. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Hű! Tudod miért hagyja magát leépülni? Ő mit mond miért? Mit mond mi az oka hogy jelenlegi munkahelyéhez ennyire ragaszkodik?
2011. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Nálunk kicsit más a helyzet, apám nem szellemi munkát végez, ő teherautó sofőr. Nem becsülik meg, anyám már többet keres nála a boltban s így alig élünk meg. De ő egyszerűen nem hajlandó munkahelyet váltani, hiába mondjuk neki. Felajánlottam, hogy megcsinálom én az önéletrajzát akár motivációs levelet is írnék helyette és be is adnám a jelentkezéseket, de megtiltotta. Azt pedig nem merem megcsinálni, hogy mégis beadom mert úgysem menne el és én égnék...


Arra tudtam gondolni, hogy a haverok miatt marad, dehát annyira nincsenek haverjai, szerintem bármelyik másik ilyen helyen hasonlóan viselkednek egymással a férfiak.


Nem tudom, apukád hogy bírja ezt. Én voltam hasonló helyzetben, egy idő után már annyira zavart, hogy elpocsékolom a tehetségem/tudásom, hogy kitörtem és váltottam.

De ha ő inkább elviseli ezt az érzést akkor vagy nagyon komoly ok áll a háttérben, vagy pedig egyszerűen ilyen - nem is tudom mi a megfelelő jelző - "tejbetök". :))

(Nálunk ezt arra használják, amikor valaki pl. megígér valakit de aztán sosem csinálja meg, vagy mindennel úgy van, hogy tudja, hogy mit kellene tenni de mégsem teszi. Nem sértésnek szántam.)


Mi évek óta keressük a választ, hogy vajon miért nem hajlandó munkahelyet váltani. Kérdeztem, de csak hümmög vagy nem szól semmit.

Viccből már arra is gondoltam, hogy nő van a dologban de anyámmal folyton veszekedtek/veszekednek, ha megcsalnák végre egymást nyugodtabbak lennének nem menne a vita azon, hogy alig töltenek időt együtt. :)

Ráadásul egy nő van csak náluk, egy idős hölgy...


Elnézést kérek, hogy sok lett csak már kijött belőlem. Sokat elmélkedtem a dolgon, de nem tudom a választ.

2011. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az előző munkahelyén átvágták és akkor felajánlották neki itt ezt a helyet, szóval szerintem meg akarja hálálni, de tényleg nem tudom miért nem lép. Annyira elkeserítő, hogy ő is tudja, hogy ez így nincs jól, többre lenne képes, de egyszerűen szerintem csak lusta...:S
2011. júl. 10. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Több olyan férfit ismerek aki régóta olyan helyen dolgozik ahol rossz neki de lehetne neki jobb is! Én mivel kíváncsi természet vagyok és mindig beleütöm az orromat így ekkor is megtettem! Amire rájöttünk az az hogy félnek, bizonytalanság áll a dologban, persze lehet az más is! Először is rá kell jönni mi az oka a maradásra!? Aztán megfontolni épp ésszel magyarázatát! Na mik az okok?
2011. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmi, nincsenek okok, mindig kitér a válasz elől, illetve annyi hogy úgysem találna jobbat, aami persze nem igaz...
2011. júl. 11. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem akarja a biztosat a bizonytalanért adni? Még ha a biztos kevesebbet fizet...
2011. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valójában úgy gondolom ahhoz hogy változtasson: vágynia kell a változásra és akarnia! Hinni benne! Hinni abban hogy elérhet többet az életben! Van apukátoknak legjobb haverja? Amennyiben igen Én beszélnék Vele hogy mit gondolok és megkérdezném tőle ő mit gondol vagy mit tud erről!?? Mondjuk nem muszáj ahhoz a legjobb haver, lehet az anyu is vagy valaki akiről tudjátok hogy tudhat valamit...
2011. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!