Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám sarkallni a...

Hogyan tudnám sarkallni a férjemet?

Figyelt kérdés

10 évig dolgozott egy cégnél, de annyira övön aluli húzásaik lettek az utóbbi években, hogy betelt a pohár és el akar jönni - amit teljes mértékben meg is értek.

A gond az, hogy a hasonló pozícióknál szinte kivétel nélkül feltétel az angol nyelvtudás. Neki egyelőre nincs.

Viszont angoltanárként is dolgozom, így háznál-kéznél van neki az ingyen tanár.

Mivel egy-két héten belül kilép, a tanulás sebességén múlik, hogy mikor lesz lehetősége új állásra. A készségei is jók, ha tényleg keményen ráfeküdne, 1-2 hónap alatt meglenne a szükséges szint.


A gond az, hogy szinte minden második nap van valami, ami miatt kihúzza magát az angol alól. Későn ér haza és/vagy fáradt, nincs épp kedve, sok a meló vele...

Nem értem, mert amúgy szorgalmas, vizsgaidőszakban is napi 12-14 órákat tanul egy seggel.

Viszont a nyelvtanulás sajátossága, hogy igényli a fokozatos, egyenletes tanulást, pláne ilyen rövid határidővel.

Már neki is mondtam, hogy ha tanfolyamra járna, akkor mi lenne? Ott nem lehet elkésni, vagy kihagyogatni órákat.


Mi fenét csináljak vele, már engem is kezd zavarni, hogy ennyire jó érzéke van hozzá, csak saját magát hátráltatja a kifogásokkal?


2011. júl. 20. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg fáradt,és idegesíti a kialakult helyzet,addig érthető,hogy nincs kedve tanulni. De a legintenzívebb tanulással sem tanul meg senki pár hónap alatt egy nyelvet annyira,hogy kommunikálni tudjon. Légy vele türelmes. Ha megnyugszik,akkor biztosan fogja a nyelvet is tanulni.
2011. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azert huzza ki magat alola, mert nem erdekli ez, nem akarja csinalni. Mindenki arra szakit idot, amire akar foleg, ha nincs pici gyerek korulotte. Nem mindenki szeret nyelvet tanulni. Ettol meg masban lehet szorgalmas. En a helyedben leulnek vele beszelni es rakerdeznek, hogy akarja-e vagy ne huzza az idodet. Ha nemet mond, nyugodj bele. Arra nem lehet megtanitani az embert, amit o maga nem akar. Nem tudom, hogy mi a szakmaja, de lehet, hogy mas nyelv jobban erdekelne. Ki kellene tapasztalni, hogy neki mi tetszik. Amugy nem tudom, hogy hany eves a ferjed, de gondolom, hogy nem annyira hu, de fiatal mar, szoval mar nehezebb neki.
2011. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
valami terve biztosan van, de egyelőre ebben nem szerepel az angol
2011. júl. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amikor nézett álláshirdetéseket, ő maga mondta, hogy minden tekintetben tökéletes jelölt, kivéve az angolt. Én is végignyálaztam néhány állásportált és tényleg kérik az angolt, a hirdetések 99%-ában.
2011. júl. 20. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem tenne jót, ha te tanitanád.

1. Te nem vagy annyira személytelen valaki, mint egy idegen tanár, ezért nem lenne meg ugyanaz a tekintélyed.

2. Ha egy idegen tanitja, akkor elötte nem akarja lejáratni magát azzal, hogy nem megy el a megbeszélt idöpontban, meg nem tanul - veled otthon van, és te ugyis tudod, hogy nem tudja a nyelvet.

3. Ha sokat erölteted, akkor csak összevesztek, és a munkahely elvesztés mellett a család is tönkremegy.


KEressetek egy kedvezöbb tanfolyamot, tanuljon ott és te csak akkor segits, ha megkér rá. (De ne te csináld meg a feladatait, csak tippeket adj maximum.)

2011. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!