Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy változtassanak ezen?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Van egy 7 éves öcsém. Szoktam vele foglalkozni, de attól még rosszul viselkedik. Unatkopzik, és ezért elkezd hangoskodni, engem soha nem hagy békén, és verekedni akar velem. A szüleim pedig soha nem őt hibáztatják, hanem engem is. amikor leszidják, mindig többes számban beszélnek, mintha én annyira tehetnék róla, és nem lenne elegem nekem is a viselkedéséből. Már többször is próbáltam velük beszélni erről, de nem akarnak igazat adni nekem. Mit tegyek?
2011. júl. 11. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a nagytesók sorsa. Majd kinövik..... a szüleid. :-)


De komolyabbra fordítva a szót. Lehet, hogy nem jó ötlet, de ha az nem használ, hogy komolyan leülsz szüleiddel és beszélsz erről nekik, akkor egy időre vond ki magad a játékból. Menj el valahova, ahova nem mehet utánad a tesó, Előbb-utóbb fel fog tűnni nekik, hogy az eddig rádháruló "foglalkozás" most már az ő idejüket rabolja tovább. A gyakorlatban rájönnek, hogy mennyi türelem kell egy 7 éves kisfiúhoz. Ha köteleznek arra, hogy foglalkozz vele, akkor megkérdezhetnéd, hogy biztos, hogy kizárólag a te feladatod egy kisgyerek energiáinak a lekötése?


Én nem gyerek vagyok már, sőt van három gyermekem. Egy nagyobb, két kisebb. Látom, mit tud szenvedni a nagy a két kicsitől. Imádják egymást, de az őrületbe is kergetik egymást időnként. Ilyenkor át kell vennem a feladatot, és külön kell a kicsiket a nagytól tartanom, hogy legközelebb újra örüljenek egymás társaságának.

Én szülőként nem gondolom, hogy a nagy tesó nyakába kell varrni a kicsivel való foglalkozás nehezét.


Hogy ki kit hibáztat? Általában sok igazság van abban, hogy a nagy kapja a nagyobb szidást, mert ő kell a következetesebb legyen. EGyfajta felelősség is hárul ilyenkor a nagyra (persze nem lebecsülendő azért ilyenkor egyúttal a szülői felelősség is...). Persze, hogy a nagynak kell vigyázni inkább a kicsire, mint fordítva.

Viszont a szülőnek észre kell venni, meddig nyomhatja ez a felelősség a nagytesó lelkét.

Éppen ezért az elvem az, hogy vihart meg kell előzni, s ld., amit fent írtam.

2011. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ők is vigyáznak a tesómra, de van mégegy aki még csak 1 éves lesz. Megértem, hogy ezért nekem is többet kell bevállalni. Csak azt nem, hogy miért hibáztatnak engem is, amikor nekem eszem ágában sincs verekedni vagy valami. Olyan is volt, hogy én 10 percen keresztül meg sem szólaltam, csak az öcsém mondott közben hülyeségeket, erre azt mondták hogy fejezZÉTEK be.
2011. júl. 11. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:

16 vagyok, a 18 éves nővérem koleszos, és amikor nincs itthon, akkor is mindig többesszámban beszélnek velem. :D

De ne vedd magadra, néha javítsd ki, de csak megszokásból mondják, meg így egyszerűbb. :)

2011. júl. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk én voltam a legidősebb, hatan voltunk testvérek. Megértem a gondod, mert én is sokat szenvedtem a tesóim miatt. "Mert te vagy a legnagyobb, mert neked kéne normálisan viselkedni,mert te így, mert te úgy...állandóan ezt kellett hallgatnom. Ez a sorsa szerintem minden legidősebb testvérnek. Legjobban az igazságtalanság fájt, és még ma is, ha rágondolok, fáj. Pedig a 62. évemet taposom. Úgyhogy nagyon is megértem a gondodat. Ellene nem sokat tehetsz, sajnos, de mégis próbálj meg beszélgetni a szüleiddel, hogy miért ilyenek.
2011. júl. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!