Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbiakról?

Mit gondoltok az alábbiakról?

Figyelt kérdés
Anyámmal beszélgettem... azt mondta, a szomszéd faluban volt valami nagy ünnepség, mert az egyik lány megházasodik. Spontán elkezdi anyám utána: "őt legalább elveszik...". Nos, az a lány 22-3 éves, már dolgozik, több év után veszi el a barátja. Én 19 múltam tavasszal, még egyetemre járok, még 3 év, míg dolgozni tudok, van egy 8 hónapos kapcsolatom. Mikor mondtam anyámnak, hogy mit utalgat, kicsit fiatal lennék még a házassághoz, csak bunkón lehurrogott, meg hogy "vénlányként senkinek sem fogsz ám kelleni!". Komolyan, 19 évesen vénláány??? Erre már kicsit ideges lettem, nem szeretem, mikor a butaságokat hajtják. Mondom, szerinte jobb lenne, ha olyan lennék, mint az egyik falubeli lány? Évfolyamtársam volt gimi alatt, épp, hogy bukdácsolva elvégezte, amúgy gazdagok a szülei, szép lehetne, tanulhatna, mégsem teszi. Teljesen elhanyagolja magát évek óta, 20 évesen van egy 5 éves kapcsolata (de amúgy már 12 évesen is a falu fiúi d*gták), állandóan otthon ül, nincsenek már barátai sem, gimi után tovább tanulni sem ment, tehát szakmája sincs, mondván: ő gyereket akar szülni és otthon maradni. Ez aztán az életcél. A pasija meg gürizik minimálbérért, szegénykém szülei már nem élnek. Kérdeztem anyámtól, 30 évesen, 2 gyerekkel a nyakán mihez fog kezdeni? Anyám erre: neki sokkal jobb élete lehet még, mint neked (azaz nekem). Hogy állhat így hozzá a saját anyám? Azt akarja, hogy 19 évesen elvetessem magam, aztán gyereket szüljek... Miért nem képes értékelni, hogy nekem a tanulás, az előbbrejutás, a karrier is fontos? Persze, ha nem mentem volna egyetemre, akkor meg nap, mint nap elmondana engem mindenféle semmirekellőnek. Ő az a típus, akinek soha semmi nem jó. Mit gondoltok erről az egészről? Normális, ha valaki még 2011-ben is így gondolkodik és ilyeneket vág a lánya fejéhez?
2011. júl. 15. 10:56
 1/8 skarma ***** válasza:
74%
Hány éves az anyukád?? Azért a mai korban már nem így működik a helyzet... ha 30 éves lennél, megérteném, hogy beszól, de így... én is 19 vagyok... azért ez hülyeség!
2011. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass anyudra! Legyen több eszed!
2011. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt akarja, hogy elköltözz otthonról és ne kelljen rád költeni.
2011. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem hallgatok rá, de azárt bosszant a dolog. Amúgy 45 éves, de nem valami modern gondolkodású. Ő azért is 2 órát mondogatott, hogy el mertem menni a barátom nélkül bulizni, csak barátnőimmel. Úgy állított be erre, mint valami bűnözőt. De azért ez... és a végén még elküldött a szobából, bunkón, lekezelően, hogy "na menj, ne hajtsd itt nekem a hülyeségeidet...". :O
2011. júl. 15. 11:04
 5/8 A kérdező kommentje:

"Szerintem azt akarja, hogy elköltözz otthonról és ne kelljen rád költeni."


Ott a pont. Csak képtelen felfogni, hogy egyetem mellett, pénz nélkül elég nehéz manapság. És nem büfészakra járok, hogy el tudnám magam tartani suli mellett.

Ő már 19 évesen dolgozott, mivel szakmunkást végzett. A szülei vettek neki házat (ez nekem valahogy elmaradt, mégis el akar zavarni), oda költöztek apámmal... ő meg legszívesebben kitenne az utcára pénz és fedél nélkül.

2011. júl. 15. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Van olyan rokonod, ahová elköltözhetnél?
2011. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne így felháborodnod. Az ilyen beszólások, hogy ideje lenne már összeházasodni nem parancs csak vélemény.
2011. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

vááá.... ne foglalkozz vele!!!

Mondom ezt 23 éves anya létemre!

Nem az kell legyen az életed amit más mondd!!! Úgy alakítsd az életed ahogy az érzéseid diktálják!


Áldom az eszem hogy senkire nem hallgatok 16 éves korom óta és önellátó vagyok/vagyunk!

Nekem azt nem nézte senki jó szemmel hogy úton volt a fiam!

Te érzed hogy kell irányítanod az életed!

2011. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!