Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az az unoka aki 1...

Milyen az az unoka aki 1 évben egyszer látogatja meg a nagyszüleit?

Figyelt kérdés
A nővérem 60 km-re lakik innen. Igaz, hogy vannak gyerekei (12 és 10 évesek) szóval velük le van kötve, de 6 éve nem dolgozik, van saját autója, és pénzileg is elég jól állnak a férjével. 1-2 hetente egyszer felhívja a nagyit (aki 84 éves), de tavaly június óta nem látogatta meg. Azt mondja nincs rá ideje, de karácsonykor pl láttam őt az egyik közeli bevásárlóközpontban. Milyen dolog ez?
2011. júl. 15. 14:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul a nagyszüleink elég sok mindent tettek meg érte: fizették a 250 fős lagziját anno, 18 éves korában vettek neki egy autót, rengeteg dologban segítették őt, és ez a hála...
2011. júl. 15. 14:05
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hálátlan.
2011. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Szemetdomb.
2011. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha a nagyszülők ilyen rendesek voltak vele, akkor gonosz dolog tőle, hogy nem látogatja őt.

Az én nagyim soha nem tett értem semmit, nem is szereti sem a gyerekit, sem az unokáit, nagyon furcsa egy nő, mégis hetente megyek hozzá.

2011. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát ez az...Én pl nem bírtam ki régebben, hogy ne látogassam havonta egyszer legalább, mikor még falun lakott. (Azóta összeköltöztem vele, így neki is sokkal jobb, csak hát mindig azt várja hogy mikor jön már a másik unokája...)


Köszi a válaszokat!

2011. júl. 15. 14:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem mentség, hogy van két gyereke. Egyszerűen csak nem akar időt szakítani rá, nem kíváncsi rá. Hálátlan. Valószinűleg eljön majd az ideje, hogy megbánja ezt. De akkor a nagyi már nem fog élni :-(
2011. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Igy mar erthetobb. Novered ugy gondolja, ott vagy vele, minek menjen.
2011. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Ez valóban nagyon hálátlan dolog tőle. 60km nem olyan nagy távolság, hogy ne lehetne legalább havonta egyszer megtenni. Rá fog majd jönni, hogy mennyi mindent tett érte, csak akkor már sajnos késő lesz. Én, ha sűrűbben nem is, de hetente legalább egyszer meglátogatom nagyszüleim. De volt olyan, hogy minden nap elmentem hozzájuk, ha 10 percre is, pedig nem olyanok, hogy mindent megvesznek, ha elszólom magam véletlenül, hogy mondjuk kéne majd egy új cipő, viszont ünnepekkor mindig kapunk valami apróságot, nehéz megélni nekik a nyugdíjból, de mégis ott segítenek ahol tudnak, és mi ezt azzal próbáljuk meghálálni,hogy meglátogatjuk őket, és ha kell akkor segítünk nekik, például kitakarítani a házat, vagy megetetni az állatokat. Lehet, hogy ez valakinek nem tűnik soknak, de egy idős házaspárnak bizony nagy segítség.

2011. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet,hogy miattad nem megy mert te is ott vagy,ahogy irsz róla,nem hiszem szerető testvérek vagytok.
2011. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elég fura, hogy ott volt egy közeli bevásárlóban és nem ment megnézni a nagyit. Talán volt valami konfliktus, vagy valami miatt megsértődött?
2011. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!