Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kínos helyzet....

Mit tegyek? Kínos helyzet. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Édesapámnak zöldség-gyümölcs vállalkozása van.Rengeteget dolgozik,de csak 1 alkalmazottja van.Nővérem heti 3x szokott elmenni hozzá dolgozni(ez a munkahelye).Én jelenleg gyeden vagyok.Párom egy másik zöldséges cégnél dolgozik napi 12 órát.Szombat délelőttönként is szokott dolgozni de az "csak" havi 2x van.Délután apukámmal megy árubeszerzésre.Ez kb. 2-től 7-ig van.Ezért nem kap semmit.Vasárnaponként szokott segíteni délelöttönként,ezért kap pénzt.

Párom most kap a munkahelyétől 1 hét szabadságot.Apukám már betáblázta neki ezt az 1 hetet,különböző segítségekkel.Nem azt mondom h reggeltől estig,de azért elég sűrű programot csinált neki.

Ma reggel pl. a munkahelyére 7-re kellett menjem,apukám meg oda hívta magához 6-ra pakolni.Majd ha végzett a melóhelyen akkor is megy hozzá pakolni.

Engem csak az zavar az egészben,hogy van egy sógorom és őt sosem kéri meg hogy segítsen neki stb.Oké neki is saját vállalkozása van,meg ő igazából elég nyámnyila,de mégis rosszul esik.

Félek hogy ez a sok munka a családra fog rá menni,kisbabánk még nincs 1 éves sem.Alig látja az apját.Tudom,hogy mindent megtesz azért,hogy ne nélkülözzünk stb.,de azért rá is szükségünk volna.Ezt persze ő is tudja,de nem igazán akar ellentmondani apukámnak,mert nagyon sokat köszönhetünk neki.Pl a lakást amiben élünk azt is ő vette nekünk,ő rendezte be (csak pár dolog van amit mi vettünk bele-gyerekdolgok).Volr már arra is példa hogy nagyon meg voltunk szorulva anyagilag és kisegített minket stb.

Tudom,hogy ezt meg kell hálálni és ezért sem szólunk,de félek nehogy a családom menjen rá arra h sűrűn nélkülözzük a párom.

Mit tanácsoltok?

Hagyjam igy,menjen minden a régiben vagy lépjek?


2011. júl. 16. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apu, tudom hogy szükséged van a segítségre, de Pisti most szabadságon van és szerettünk volna több időt együtt tölteni. Dolgozik, neked segít-alig van ideje ránk. Sanyi nem tudna néha besegíteni? Így Pisti alig van velem meg a kicsivel...
2011. júl. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igy se rossz :)
2011. júl. 16. 08:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld apáddal megbeszélni, hogy nyár van, és kettesben,hármasban is kéne tölteni egy kis időt.

Ez az egyik legszebb kor a babával, mikor minden nap tanul valami újat, naponta változik, és hogy a férjed mindenből kimarad.

Kérje meg időnként a sógort is, hogy segítsen, gondolom tesódnak is pont olyan sokat segített, mint nektek. (Amennyiben te vagy a kedvenc gyerek, és a tesódnak töredékét se adta, akkor ez persze érvénytelen.)


Legalább azt kérdezze meg, hogy ti mit terveztetek, amíg otthon van szabin, mert így se pihenni nem tudtok, se strandra vinni a picit, vagy máshová, és ezeknél az élményeknél pont az apja nem lehet ott.

Próbáld meg kihangsúlyozni, hogy ez pótolhatatlan, hisz az első strand az első, és a második már nem olyan, mint amikor a pici rácsodálkozik a vízre. Meg a férjed jó apa, és szeretne több időt tölteni a gyerekkel és veled is, hisz szeret titeket.

Te meg nem szeretnéd, ha ez megváltozna, mert ritkán találkoztok, és ezt apádnak is el kell fogadni, hisz normális apa olyan férjet kíván a gyereke mellé, aki a tenyerén hordozza.

2011. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezzel a részével nincs is baj,mármint hogy olyan társat kíván mellém aki a tenyerén hordoz.


Félek,mert ha mondom h néha sógoromat is kérje meg akkor van rá esély h ebből családi vita kerekedik ki.És utána meg nem akarom h jöjjön a hánytorgatás.

2011. júl. 16. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:

"Tudom,hogy ezt meg kell hálálni és ezért sem szólunk,de félek nehogy a családom menjen rá arra h sűrűn nélkülözzük a párom."

Jogosan félsz. Ebben a rovatban kb. hetente írnak ki kérdést fiatal asszonyok, akik már érzik, vagy tapasztalják, hogy "rámegy" a család a rengeteg munkára. A párjuk hajt, hogy mindenük meglegyen, de folyton fáradt, és az utolsó közös "programjuk" a lagzijuk volt... Neked talán abból a szempontból könnyű, hogy az édesapáddal kell megbeszélned mindezt. Az ember élete nem állhat csak a munkából "szerzésből". Kell néha pihennie, lazítania is, szüksége van arra, hogy párjával kettesben legyen, vagy közös családi programot csináljanak. Ezeket nem pótolja sem egy tökéletesen berendezett ház, sem egy bankszámla, sem egy autó, vagy tele ruhásszekrény.

Nagyon jó, hogy ő akart nektek segíteni a közös életetek kezdésében, és volt is miből. De ezt nem lehet úgy kezelni mint egy befektetést, aminek a "hasznát" a férjeden hajtja be.

2011. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én úgy érzem, hogy apud ezzel akarja megháláltatni magának azt, h vett nektek lakást.. :(

azért az is megütötte a fülemet, h a nővéred kap pénzt a melóért, a férjed meg jóformán semmit.


a férjed gondolom lekötelezve érzi magát, és konfrontálódni sem akar apuddal.


nehéz helyzet, de meg kéne beszélni, hogy ha lehet, akkor ne csak őt hívja segíteni, hanem mást is.

persze gondolom azért kéri folyton a férjed segítségét, mert ő is benne van a bizniszben, és ért hozzá, tehát nem csesz el semmit.

2011. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Jól látod,ő nagyon ért hozzá(nem úgy mint sógorom)

Férjem is kap pénzt heti 1x vasárnaponként,amit segít.

2011. júl. 16. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!