Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég kínos helyzet, de mi...

Elég kínos helyzet, de mi ilyenkor a megoldás?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy nem vagyok anyagias. Egyáltalán nem vagyunk tehetősek, mindenért meg kell dolgoznunk, így tudom értékelni a pénzt. Párommal kicsivel kevesebb, mint egy éve vagyunk együtt. Soha nem visz el étterembe, moziba vagy egy kávézóba, de ezt nem is várom el, a lényeg, hogy együtt lehessünk, esetleg néha kimozduljunk tőle vagy tőlünk, tehát sétáljunk pl. Tehát ilyen szempontból sem kerülök egy ft-jába sem.

Amikor neki a szülinapja volt, szintén nem álltam túl jól anyagilag, de szépen gyűjtögettem a pénzt, hogy vehessek neki egy ajándékot, amit tudom, hogy szeretne. Nem is az értéke a fontos, de nem volt olcsó sem. Persze nagyon örült neki, aminek én is örültem. Csak ezután közeledett az én szülinapom, tudtam, hogy akkoriban nem nagyon volt pénze, viszont rá pár napra/1 hétre kb. már tudom, hogy volt neki. Sőt, még utána is. Nem olyan rengeteg, de volt. Szülinapomkor mondta is, hogy majd tőle kicsit később, pár nap múlva kapok. Csakhogy aztán ez a dolog teljesen el lett felejtve, utána egy szót sem szólt róla. :( Ezután jött a névnapom, amire szintén semmit nem kaptam, csak pár jó szót, most még csak azt sem mondta, hogy majd később felköszönt. Engem nem az anyagiak érdekelnek és esküszöm, egy szál virágnak vagy egy tábla csokinak nagyon örültem volna, ne is költsön rám többet, csak egyáltalán lett volna meg ez a szép gesztus. Nem hiszem, hogy 2-300Ft-ot nem tudott volna arra szánni, hogy felköszöntsön. :( Kicsit megalázó ez így, de mégis ilyenkor mit lehet tenni? Mégsem mondhatom ezeket a dolgokat neki. Ha már ő nem érte fel ésszel. Mondta azt is névnapomkor, hogy aznap X ezer ft-ot keresett, mert volt egy jó üzlete. Azt tudom, hogy az édesanyját segíti a pénzzel, hisz még a szüleivel él, de nem hiszem el, hogy 300Ft annyira padlóra küldte volna... Emellett nagyon szeretem, sőt imádom őt és nagyon fontos nekem! Nem akarok ilyesmiért szakítani, de bánt ez a dolog. És azt sem tudom, hogy ezek után már mindig ez lesz? Tudom, hogy az előző barátnőjénél épp ott rontotta el, hogy mindent megadott neki, de azért nem hiszem, hogy én épp a szöges ellentétét érdemelném. Kvázi, hogy valaha is egy ft-ot is költsön rám... (A busz is ingyen van, mert van bérlete mindkettőnknek. Kb. 12 km-re lakunk egymástól) Ti hogy céloznátok a dolgokra? Szerintetek mi a megoldás? Azt akarom, hogy vegyen komolyan engem.

Köszönöm a válaszokat!


Timi L/19


2010. okt. 27. 15:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű. Én megmondanám neki szépen, óvatosan, hogy nem azért, hanem azért! Vagyis őszintén megbeszélném vele. Ha nem teszed, ilyen marad és egy kockacukorra sem számíthatsz tőle. De nemcsak ebben lesz smucig, hanem mindenben. Az öröm lehetőségét veszi el tőled azzal, hogy érzéketlen.
2010. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hu, én elmondanám neki azért.. Páromnak nem volt pénze mindent házra költöttünk.. De vett nekem mégis egy tábla csokit. Amitől nagyon elérzékenyültem, mivel tudtam hogy ő is az egész pénzét belerakta a közös házunkba. Mondd el neki, ez nem szégyen, ha meg nem akkor te se vegyél neki semmit:-). 25N
2010. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hoyg az előző barátnőjének megadottmindent és poára esett. Lehet ez áll valamiképp a dologk mögött, ne adj Isten, még próbára is tesz, hogy reagálsz le egy ilyen helyzetet. Szerintem mondd el neki, hogy neked nem totonyóra kell lánccal, hanem csak annyi, hogy megemlékezzenek rólad. Mondd el neki, hogy ha másképp nem megy akkor fessen egy képet, de akármekkora pofont kapott valamikor a másik barátnőjétől, te nem érdemled meg, hogy egy kalap alá vegyen vele, mert te nem vagy ilyen. Ezt bizonyítsd is be neki.
2010. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat. Tudom, az lenne a helyes, ha elmondanám, de nem megy. Nem tudom ezt szóba hozni, mert komolyan én érezném magam még ezek után kellemetlenül. :( Aztán meg jöhetne az a félreértés, hogy én a pénzre megyek, meg hogy ezt vagy azt kapjak, pedig nem!Tudom jól, utána még ő sértődne meg. :( Igazából, nem tudom, mit kellene csinálni...
2010. okt. 27. 15:29
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem szabad hogy benned maradjon ez a tüske, ezért csak egyenesen mondd a szemébe ami bánt. Figyelj drágám, szeretnék valamit elmondani, ami nekem rosszul esett, és meg szeretném érteni. Én vettem neked ajándékot, mert örömet akartam neked szerezni. te nem vettél nekem semmit. meg kéne beszélni, hogy akkor hogy legyen, mert az nem jó ha csak én adok, te meg nem. Nem az értéke számít hanem a gesztus. Erre majd mond valamit. lehet hogy azt fogja mondani, hogy egyelőre ne adjatok egymásnak semmit, mert ő még nem tart itt.
2010. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok! Mi lenne, ha te halmoznád el ajándékokkal? nem nagy dolgokra gondolok pár száz vagy pár tíz forintos apróságokra, süti sütés egyéb apróságok, amiből rádöbbenhetne dolgokra?
2010. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen, bizonyítgatom én, hisz soha semmi olyan helyzetbe nem hozom, hogy költeni kelljen rám. Se egy üdítőt vagy csokit, se semmit nem vesz, nem is kell! De egy szülinap, névnap azért van olyan lényeges szerintem, hogy a másiknak kifejezzük, hogy milyen fontos számunkra. Ehhez meg egy csoki vagy egy szál virág megfelel. Akár a kertből leszedve. Vagy akármi, tényleg nem az érték számít.

És igen, szegénykém pofára esett az exnél, de én erről nem tehetek.

2010. okt. 27. 15:34
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem vádolhat hogy a pénze kell, mert egyrészt nincs neki :) másrészt amint írtad te is adtál neki, ráadásul nem is kis értékű dolgot, legalábbis neked gyűjteni kellett rá...


Muszáj megmondani, mert sose fogsz tőle kapni semmit, mert azt hiszi hogy nem is kell neked.

2010. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

:) de drága az egyik előző :) a férfiak nem döbbennek rá!!!! Ha nem mondod el egyenesen mi a bajod és mit szeretnél, nem fogja megtudni soha :)


32/N

2010. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk szóról szóra ugyanez a helyzet, karácsonyra se kapok semmit, szülinapkor örülök ha annyit mond, hogy "jaaa neked tegnap volt a szülinapod", névnapra semmi stb.

Nem fogok neki szólni ezért, mert ő ilyen. Régebben én is tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban, de mostmár elfogadom a helyzetet.

2010. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!