Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérjem a kezét? Nincs...

Megkérjem a kezét? Nincs szerelem, nagy korkülönbség, tiltakozó szülők ellenére is?

Figyelt kérdés

34 éves férfi vagyok, 2 éve van kapcsolatom egy 14 évvel fiatalabb lánnyal. Szerelmes nem vagyok belé, nem is voltam, de idővel jó feleséget lehetne belőle "nevelni", ami szerintem kompenzálná a szerelem hiányát, valamennyire. Ő szerelmes belém, minden kívánságomat teljesíti, nagyon odaadó, gyereket akar tőlem, azt mondja mindig, hogy velem akar megöregedni.

Sajnos a szülei első perctől tiltják tőlem, állandóan azt mondják neki, hogy hagyjon ott, mert vénember vagyok, hogy nekem ő csak üríteni kell. Nem vagyok a legszebb férfi, de van állásom, pénzem, házam, autóm, mégse vagyok elég jó nekik. Gondolkodtam, hogy esetleg megkérem a lányuk kezét, mert lassan ideje volna megállapodni nekem is, de nem tudok dönteni. Volt még valaki ilyen helyzetben?

Kérjem meg a kezét, vagy ez szerelem nélkül nem működne hosszú távon? Szüleinek mit mondhatnék, hogy elfogadjanak?


2011. júl. 16. 17:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Jó feleséget nevelnél belőle? Ez vicc? Te biztos egy kisebbségi komplexussal küszködő ember vagy. Miért nem hagyod ott, keresel valakit, akibe beleszeretsz, ő is jobban járna.
2011. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem, hogy normális válaszokat kérek, ha lehet.


A pénz amúgy is az enyém, s pénzhez ennek a kérdésnek semmi köze.

2011. júl. 16. 17:30
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
Hallod bátyja! Én is azt hittem h. "nevelhető" és az odaadás hálát fog eredményezni egy olyan egyénnél, aki alapvetően egy emberi zsákutca. Egy nagy szer lett belőle :D... Előbb hagy ott téged mint h. észbe kapnál mire készül.
2011. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szerelmes másba vagyok, a barátnőm előtt volt egy kapcsolatom, egy nővel és belé, de vele nem hinném, hogy ujrakezdhető, így vagy ez a lány marad, vagy senki... de azért mégsem volna jó egyedül megöregedni.
2011. júl. 16. 17:33
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne kerd meg a kezet. Nem szereted es tul fiatal hozzad.

En ebben nem latok semmi jot.

A szuleinek igaza van.

A "felesegnevelessel" kapcsolatos kijelentes szanalmas volt. Megerdemelnel egy pofont erte.

Hagyd beken. Soha nem lenne igazan boldog veled. Annak a 2 eves kapcsolatnak meg tenyleg nem latom ertelmet, ha nem szereted, remelem o ezt tudja. Egy onzo alak vagy.


26L

2011. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd el, mert csak azért akarod, hogy legyen valaki melletted. Hosszú távon szerintem életképtelen lenne a dolog.
2011. júl. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy nem vagyok szerelmes belé, azt nem tudja, hogy másba vagyok. Nem hinném, hogy önző vagyok. Ő boldog, mert velem van, én meg nem csalom meg, tisztelem, szeretem, megadok neki mindent, miért volnék önző?
2011. júl. 16. 17:37
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem értelek. Ha azért akarsz "megállapodni", mert félsz, hogy már nem találsz magadnak olyan nőt, akibe szerelmes lehetnél, és mert azt hiszed, hogy öreg vagy, akkor ez nem ok. A 34 még manapság nagyon is fiatal! Amúgy a lány tudja, hogy nem szereted? Gondolom, elborítja őt a rózsaszín köd a nagy szerelemtől, de az nem elég, ha csak az egyik fél szerelmes. Nem tudom, hogy voltál-e már valaha szerelmes, de az biztos, hogy én szerelem nélkül nem tudnék senkihez sem hozzámenni. Szerintem ez hosszútávon sem ütne ki jól. Ha csak az lenne a gond, hogy nagy a korkülönbség, meg a tiltakozó szülők. Ha mindkét fél szerelmes, ez mit sem számít, de így, hogy nem szereted.... nem tudom, ha te így el tudnád venni feleségül... de szerintem ez szegény lánnyal sem igazságos. Lehet, hogy működne, elvégre senki sem tudja megjósolni a jövőt, az is lehet, hogy még belé is szeretsz. De válás is lehet a vége, akár.

Neked kell döntened, de röviden: én szerelem nélküli házasságba sohasem mennék bele.

2011. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem szabad ilyet tenned,visszaélni egy lány érzéseivel,aki ráadásul szerelmes beléd !!!!Önzőség!!!Csak a saját érdekeid vezérelnek?!
2011. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtass meg, hogy csak egy unatkozó tizenéves kamu kérdését olvasom. 34 éves férfi nem lehet ennyire egyszerű.
2011. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!