Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez? Részletez...

Mit szólnátok ehhez? Részletezem lent!

Figyelt kérdés

Adott egy család, apa, anya, báty és húg(én). Apa meg anya dolgoznak a két gyerek tanul, a báty abban a városban ahol laknak én pedig másikban így kollégista vagyok és csak hétvégente járok haza. A báty barátnője összeveszik a szüleivel és elköltözik bár ők ezt nem akarták. Persze hozzánk. Én a lánnyal nem vagyok jóban, hülyeségen vesztünk össze, de nagyon elfajult a dolog. Szóval odaköltözött, nem dolgozik, nem tanul anyuék tartják el. Nem szólhatok bele bármennyire is zavar, hisz én is eltartott vagyok ott, de bosszant, hogy úgy járkál ott mintha tényleg az lenne az otthona. Egyébként így is hívja. Leszögezném, hogy nem is szólok semmit ezért.

A gondom azzal van, hogy mire hazajövök mindig belakja az én "részeimet". Szóval a törölközőakasztómat, a fogasomat az előszobában, a fürdőszobai polcomat, sőt pár cuccát bepakolja a szobámba, a családi asztalnál is mindig az én helyemre ül le. Olyankor szólok neki és nagy sértődötten elül a vendégszékre. A többi holmiját meg elpakolom a helyemről és mindig újra csinálja. Nem veszekszem vele csak unom, hogy ezt mindig el kell játszani.

Persze most nyár van, de így is mindig odapakol ahova nem kéne.( Hiába kérem)

Lehet valamit tenni egy ilyen emberrel, hogy vehetném rá, hogy betartsa az eddig megszokott dolgokat? És titeket ez zavarna vagy én fújom fel? Ő 22 éves.

17/L


2011. júl. 16. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna. Kérdezd meg tőle, hogy miért teszi, és a válaszától meg a modorától tedd függővé a továbbiakat. Mondjuk én előre bekészíteném a telómat, hogy felvegye a válaszát, sosem lehet tudni...Még az is lehet, hogy szükséged lesz a lejátszására, ha a szüleid segítségét kéred a továbbiakhoz.


Ez a csaj amúgy bunkó, ilyet normális ember idegen helyen nem csinál, hanem hálás a sorsának, hogy volt hová mennie és igyekeznie kellene beilleszkednie.

2011. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

verd meg és majd elmegy a p.csába.

Én is voltam ilyen helyzetben és elegem lett egy idő után, csak nálunk ez a p.csa a ruháimat is elhordta, mikor hétvégére haza jöttem egy nyomorult körömlakk már nem volt a szobámba az én ágyneműmet is elhasználta. Egy ideig tűrtem és a barátomhoz menekültem hétvégére, de egyszer minden határon túl ment és azt mondta, hogy én vagyok a város legnagyobb kurv.ja és hogy mindig a barátomnál vagyok b.szatni magam. Na hát itt betelt a pohár és a következő hétvégén már nem kellett a pofikáját néznem.

2011. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Uff... nagyon irritáló lehet. Amilyen forrófejű vagyok én a helyedben már kidobtam volna a cuccokat, amiket a saját helyemre pakolgat. Egyébként nem tudsz beszélni a szüleiddel vagy esetleg a bátyáddal? De amúgy minél jobban mutatod, hogy ez zavar téged egyre jobban fogja csinálni, mert azon szórakozik, hogy téged felidegesít.
2011. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy igyekszem nem mutatni. Csak elpakolok halkan. Meg megkértem kétszer, hogy legyen szíves ne pakoljon oda, normális hangnemben. A családi asztalnál pedig muszáj szólnom, őt nem rakhatom arrébb.

Beszéltem anyuval, azt mondta túldramatizálom a helyzetet, semmi rosszindulat nincs a lányban. Mondom csak te nem látod. Igyekszem jóban lenni a szülőkkel és bátyámmal is, mert mikor összevesztünk is azt mondták, hogy most 7végén ne menjek haza, mert ott lesz a lány, nem á őt küldték volna el. És azokat sem hitték el amiket mondott nekem. Úgyhogy nem ugrálhatok. Míg ott lakom az ő szabályaik szerint élek, csak valahogy szeretném megkönnyíteni, de ötletem nincs. Amúgy főleg levegőnek nézem. De ez sem használ.

2011. júl. 16. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Fasza, még te ne menj haza...akkor költözz a liba szüleihez talán?
2011. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!