Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki így öli meg a...

Ha valaki így öli meg a babáját, az tényleg nem büntethető?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap volt az ID discoveryn.

Egy nő azt hazudta, hogy a babája nem sírt fel amikor megszületett (otthon szült), ezért ásta el a kertben..

És NEM büntették semmivel sem!


2011. júl. 18. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért,az USA-ban egy nő elrabolta a kislányát a nagyszüleitől és megölte,majd elásta.A számítógépén olyan kereséseket találtak,mint hogy "nyaktörés","halál","kloroform használat" és a szomszédjától kölcsön kért egy ásót is...De nem találták bűnösnek...

Szóval ennyit erről.

2011. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felháborító! :S
2011. júl. 18. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Lehet Amerikában máshogy nézik el az szülést, ha otthon szül lesz*rják, ha kórházban akkor ellátják.

Nálunk biztos lecsuknák aki ilyet csinál, mert azt se tudják hogy járjanak el az ügyben.

2011. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

aki megöli a saját gyermekét, azt azonnali tartólövéssel büntetném. napokban olvastam hogy egy ameriai fekete anyuka agyonverte a kisgyerekét, berakta a kocsijába és elment vásárolgatni majd egy barátnőjéhez. úgy bukott le, hogy gyanús lett a nőnek hogy a gyerek ott van a zárt autóban letakarva, és hívta a rendőrséget.

talán crack vagy más drog hatása alatt tehette, de akkor is szörnyű.

2011. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes ... Nos, szerintem itt Magyarországon mindenféleképp eljárás indulna az "édesanya" ellen, hiszen attól függetlenül mert nem sírt fel és esetleg valóban halva született ezt ki szokták vizsgálni, boncolással megállapítják a halva születés okát és ezt mindenféleképp dokumentálni kell. Ha a vizsgálatok végére érnek akkor pedig megadják a babáknak is a végtisztességet, mint minden embernek, hiszen ennyi mindenkinek jár! Nem tudom, hogy ez a nő hogyan tehetett ilyet. Én így kismamaként beleborzongok abba, hogy vannak ilyen nők a világon. Bár azt meg kell említeni, hogy sokan a szülés utáni depresszió hatására képesek olyan dolgokat elkövetni, amelyeket ép, normális ésszel rendelkező anyák nem tesznek meg. A szülés rengetek érzelmet vált ki ill. nagyon sok hormonális változást eredményez az anyai szervezetben, lehet, hogy ennek hatására cselekedett ilyet. Nem lehet erre választ adni de mindenesetre ha már nem sírt fel az a szegény, ártatlan csecsemő legalább elvitte volna egy kórházba és ha már valóban nem tudnak rajta segíteni, akkor egy úgy kellett volna eltemetnie ahogyan az mindenkinek kijár! Szörnyű ...
2011. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem ilyenkor, hogy ha nem akarja a gyereket, MIÉRT nem védekezik vagy valami?! sokkal egyszerűbb lenne neki is, meg a gyerek sem szenvedne. Most nem látom értelmét hogy nem védekezik, mert lesz*rja (elnézést) hogy esetleg kellene, aztán megszüli szegény ártatlan kisbabát és máris keresi hogy hogy lehet különbözőféleképpen megölni. Akkor inkább adná oda nevelőszülőknek, vagy a kórházban azt mndja, hogy ő a ygereket nem szerette volna, és a kórház biztos talál nevelőszülőket. Én ezt ép ésszel nem bírom felfogni, amit egyes "anyák" művelnek. (Tisztelet a kivételnek.)
2011. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Indulj ki abból, hogy normális nő, normális helyzetben ilyent nem csinál. No, innentől jön a te ferdítésed. Mert biztosan megmondták, miért tette, amit tett. Csak te azt már nem nézted, vagy nem értetted. Sehol a világon nem díjazzák az ilyesmit. Különben Amerikában esküdtszék van. Az esküdtszék arról dönt, hogy a delikvans bűnös, vagy nem bűnös az ellene felhozott vádakban. Ha "nem bűnös"-ként dönt az esküdtszék ( a 12 egyszerű közember) akkor a bíró még ejnye-bejnyét sem mondhat neki. Nem lövethet rá, még a kezét sem töretheti el.
2011. júl. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
ha valahol tilos az abortusz (akár teljesen, akár csak X-edik hónap után) akkor mit csodálkoztok az ilyeneken??
2011. júl. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

előbbit kiegészíteném azzal, hogy van aki el sem meri mondani ha terhes, mert pl megölnék érte...az nyilván a gyereket is igyekszik eltűntetni...

és most nem védem a gyilkosságot, hanem azt mondom ha van ok rá, akkor talán nem az "anyát" kéne okolni, hanem a problémaforrást, mert megeshet hogy a nő is áldozat, aki csak így talált kiutat...

(oh és persze a szülés utáni depresziót lehetőségét is vegyétek be abba hogy hogyan tekintitek az esetet...)

2011. júl. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Emlitettek itt tobben az amerikai peldakat...a legtobb ilyen esetben 30 evre vagy eletfogytiglanra itelik az "anyat". Egyebkent a legtobb ilyen eset nem azert tortenik, mert nem akarjak a gyereket, mikor terhesek, hanem azert, mert tonkremegy a parkapcsolatuk es utana gyerekekkel kilatastalannak erzik a helyzetuket egy masik ferfinel (Diane Downs, Susan Smith nevet ha beirjatok, olvashattok rola, hogy a ferfiak, akikbe szerelmesek voltak, nem akartak gyereket es ezert oltek meg a gyerekeiket). Szoval nem tudom, hogy kit engednek el csak ugy, ilyenrol meg nem hallottam...pl. a multkor egy fekete no mikroban megsutotte a gyereket es nagyon valoszinu, hogy halalbuntetes varja vagy eletfogytiglan.
2011. júl. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!