Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél? Nagyszülőtől...

Mit tennél? Nagyszülőtől régen kapott ajándék, ami emlék, de nem tetszik.

Figyelt kérdés

Még kamasz koromban (kb 20 éve) kaptam a nagypapámtól egy elég komoly aranyékszert. Nagypapa sajnos már nem él, így emlék a lánc, viszont nem használok aranyat. Nem tudom eldönteni, hogy megtartsam, vagy beadjam és vegyek helyette olyan ékszert, amit szeretek? Így is rá emlékeztetne, csak nem közvetlenül tőle lenne.


Te mit tennél???


(Bocs, hogy itt dilemmázok, de nem találtam megfelelőbb kategóriát, ahová kiírhatnám.)


2011. júl. 19. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én soha nem válnék meg tőle.
2011. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg az eredetit..egy emlék!
2011. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem válnék meg tőle.


Az is számít hogy kitől kaptad, és hogy emlék.


Én sem hordok aranyat mégis őrzöm a nagymamámtól kapott gyűrűt ami még az ő anyukájának az eljegyzési gyűrűje volt. Ellenben az expasitól kapott aranyékszert gondolkodás nélkül vágtam zaciba és vettem belőle amit szeretnék.


De az emlék. Évekkel később jó lesz visszagondolni rá. Ráadásul az is lehet hogy 10-20 év múlva hordani fogod. Sosem tudhatod.

2011. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én minden hasonlót megtartottam. Még egy félig törött hamutartót is.
2011. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tudom mondani mint a többiek.Tartsd meg :) ;)
2011. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire kötődtél a nagyapádhoz.

Én is kb. 10 éve kaptam apumtól egy aranynyakláncot, de én sem hordok nagyon aranyat. Mivel apámhoz egyáltalán nem kötődtem sose (mert úgy bánt velem, mint egy rühes döggel, szó szerint), ezért simán tovább adtam...

Viszont, ha az édesanyámtól kaptam volna, akkor megtartottam volna.

2011. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtartom a nagymamámtól kapott aranygyűrűt, pedig én sem hordok aranyat, és agyűrű nagy is rám, és még nagymamám is él, de tudom, hogy egyszer nem fog, és ez emlék lesz. ha nem lenne, akkor sem felejteném őt el, de ha már jószívűen nekem adta, akkor soha nem fogok tőle megválni!
2011. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha nagy szükséged van az érte kapott pénzre akkor add be, viszont ha nem akkor tartsd meg.
2011. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy az unokáidnak majd Te melyiket adod, szerintem más az, hogy ez az üknagyapádé volt, vagy hogy annak az árából vettem.Pláne ha nem annyira értékes, nem is olyan szépet tudsz rajta venni.Akkor meg tényleg minek.Ha tehetném megtartanám.
2011. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szóval megtartaná mindenki.

Utolsónak: Nem a pénz miatt adnám el, hanem vennék helyette egy olyat, amit használnék.

2011. júl. 19. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!