Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bizalomhiány vagy modern...

Bizalomhiány vagy modern felfogás?

Figyelt kérdés

15 éve vagyunk együtt, 7 éve mint házastársak. Szeretjük egymást, szerelemből esküdtünk meg és a gyerekeink is szerelemből születtek. Ezt csak azért írom le, mert sokan csak érdekből házasodnak. Most elköltözünk és anyósom jön a mi lakásunkba (közösen megbeszéltük). A drága sogórnőm meg a hátam mögött kitalálta, hogy mivel a lakás az én nevemen van anyósomnak adjunk haszonélvezeti jogot. Mert ha összeveszünk a testvérével nehogy kitúrjam az anyósom a "lakásomból". Nekem ez rosszul esik. 15 éve vagyunk együtt nem 2. Azt hiszem ennyi idő alatt kiderül sok minden. Az hogy ez a lakás az én nevemen legyen nem az én ötletem volt.

Bár úgyis mondhatjuk mindenki magából indul ki...

De tényleg nektek erről mi a véleményetek? (A lakáson hitel van nem írhatjuk a nevére)

De a család nem a bizalomról szól? Sogórnőm szerint a család is érdekkapcsolatok összessége.


2011. júl. 19. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd érdekember,és vigyázz mert lehet ő fog téged kitúrni.
2011. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a sógornőd irassa a saját lakását az anyja nevére vagy haszonélvezetére. nehogy már ő mondja meg mit csináljatok a lakásotokkal..
2011. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne csináld a haszonélvezőnek nagyobb joga vannak mint a tulajdonosnak.
2011. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy átirasd! Nehogy már ő mondja meg...
2011. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tök mindegy, kinek a nevén van a lakás, ha a házasság alatt a házasság alatt nem a különvagyonodból vettétek, akkor közös (pláne, ha hitelt fizettek)... amennyiben az anyós pénze is benne van a lakásban, akkor viszont illett volna a tulajdoni lapon is feltüntetni anyukát, vagy pedig lepapírozni a tranzakciót pl. egy eltartási szerződéssel, ha már úgyis nálatok fog lakni


de egy tuti haszonélvezetet nem fogtok tudni rá rakatni, mert ahhoz bizony a bank kell

2011. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!