Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a születendő...

Mit tegyek, hogy a születendő gyermekemet, akit jelenlegi páromtól várok ne a volt férjem nevére anyakönyvezzék?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron elköltöztem férjemtől és beadtam a válást,de sajnos csak december 4-én zárult le a válóper.Én közben teherbe estem mostani páromtól,és telefonon azt az információt kaptuk az anyakönyvi hivataltól, hogy az exem nevére kell anyakönyvezni a gyermeket,mert a születése és a válás kimondása közt nem telik el 300 nap.Bárki bármi okosat tud ezzel kapcsolatban,kérem segítsen.Semmiképpen nem szeretnénk,hogy a baba a volt férjem nevét viselje.
2009. ápr. 2. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom,hogy a jelenlegi párodnak a lehető leg gyorsabban kell tennie egy apasági nyilatkozatot a polg.hivatalban és akkor az ő nevére kerül a baba.Pont ezt focizta végig a szomszédom is.
2009. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Mikor bent voltam a kórházban szülés után, egy anyukának épp ez a problémája volt. Ők nem tudták megoldani, mert nem mondták ki a válást a baba születéséig. Apasági nyilatkozat szerintem abban az esetben működik, ha már nem házas valaki, hiszen az az együtt élő, de nem házas pároknak van tudtommal. Erről a 300 napos szabályról viszont semmit sem tudok. A helyedben bemennék megkérdezni személyesen. Ahol születik majd a babád, ott fogják anyakönyvezni. Tehát, ha pl. 10. kerületben szülsz, akkor a 10. kerületi önkormányzatánál találod az illetékest. Érdemes bemenni megérdeklődni, hogy ilyen helyzetben mit lehet tenni. Ha a babát az ex nevére írják, akkor később névváltoztatási kérelemmel lehet csak a mostani párod nevére íratni. Ennek az illetéke jelenleg 10 ezer Ft és a helyi anyakönyvvezetőnél kell kérvényezni.
2009. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
De hát azt írta a kérdező,hogy már elváltak. Szerintem kérdezz rá de nekem van igazam.
2009. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Már a gyerek születése előtt lemondhat a férjed a gyerekről. Ebben az esetben tehet apasági nyilatkozatot a mostani párod. Tehát először a volt férjednek kell a lemondónyilatkozatot megtenni.
2009. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ugyanebben a helyzetben vagyok én is, nálam már meg van a baba. A volt férjed sajnos csak a szülés után tud lemondani a babáról, ezt neki kell kérvényeznie a bíróságon. Majd ha megszületett a határozat, utána a jelenlegi párod tesz egy apasági nyilatkozatot és utána kerül a baba a nevére. Sajnos elég macerás, de ez a helyes eljárás. Mi is próbáltuk, hogy lemondana szülés előtt a volt férjem a fiamról, de az volt a válasz, hogy csak élő, megszületett gyerekről lehet lemondani. Állítólag a gyerekeket védik ezzel a törvénnyel.
2009. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A barátnőm tavaly ugyanebben a szituban volt. Náluk így történt. Teherbe esett, válás folyamatban (már a második tárgyalása volt). Elvált a férjétől, majd kb. úgy emlékszem 1-2 hónapra rá elvette a srác akitől a babát várta. Így úgy tudom nem kellett végig macerázni a sok papírmunkával a dolgot, rögtön a fiú nevére került a baba értelemszerűen. Persze ha nem szeretnétek házasodni (amihez jogotok van) akkor így a helyes, ahogy utolsó válaszoló írta.

Sok sikert :)

2009. ápr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb, ha a jelenlegi párod elvesz feleségül még a szülés előtt, ez esetben automatikusan az ő nevére kerül a baba. Ugyanígy voltunk tavaly. 2007. szeptemberben fogant a baba, decemberben mondták ki a válásomat, 2008. áprilisban összeházasodtunk a férjemmel és májusban megszületett a baba, akit már a mostani férjem nevére anyakönyveztek automatikusan. Ha nem ez a módszer van, akkor sokkal bonyolultabb ügyintézési folyamat. 10 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!