Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják olyan rengetegen...

Miért mondják olyan rengetegen, hogy úgyis el fogunk válni?

Figyelt kérdés

Én jelen pillanatban úgy érzem, hogy mi együtt fogunk megöregedni a férjemmel. Ez miért szúrja egy csomó ember szemét? Értem én, hogy sok a válás, meg azzal jönnek, hogy "jajj mindenki így gondolja az elején"... De akkor is, ha boldog vagyok, miért kell egy ilyen beszólással "biztatni"? Mint pl.: Nah, majd amikor váltok, akkor emlékeztetni foglak erre a kijelentésedre..stb. stb.

Miért nem lehet egy kedveset válaszolni rá? Miért ilyenek az emberek? Attól, mert ők elváltak, mi még nem feltétlen fogunk... Sajnos ilyennel nap mint nap találkozok...


2011. júl. 20. 01:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Màsoknak nem kellene arról veszélned, hogy milyen a házasságod, és akkor nem tesznek hozzá megjegyzéseket.
2011. júl. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 ava87 ***** válasza:
Engedd el a füled mellett az ilyen megjegyzéseket. Tényleg nem is érdemes ezekkel foglalkozni. Egyes emberek borzasztóan szeretik a saját negatív tapasztalataikat kivetíteni másokra.
2011. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
nekünk is azt mondták, hogy úgy sem leszünk sokáig együtt. ennek négy éve. amikor a sógornőm elvált, már szerinte is hülyeség volt a házasság. na erről ennyit. mert neki nem jött össze, nekünk sem fog?? pfff... hülyeség
2011. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "Én jelen pillanatban úgy érzem, hogy mi együtt fogunk megöregedni a férjemmel."

Egy sarkított hasonlat: "Úgy érzem, hogy a forint mai erősödése még évekig fog tartani, és majd átveszi a térség menekülővalutájának szerepét."

Tudod, hogy az érzésed nem marad örökké így, ezért is írod a jelenidőt, de az érzés egy szinten magába foglalja az örökérvényűséget. Ebben érezhető némi ellentmondás, ami felbőszíti a logikusan gondolkodó embereket. Na jó, ettől még nem mondják neked ezt.


Ami miatt mondhatják, arról nem írtál, ezek kb.: fiatalok vagytok, vagy nagy a korkülönbség, vagy friss a házasság, vagy nem ismeritek elég régóta egymást a férjeddel, vagy nem éltek együtt elég régóta, vagy különböző az anyagi helyzetetek, a szépségetek, a libidótok, vagy az intelligenciátok, esetleg valamelyikőtök már elvált, vagy gyereke is van.

2011. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Irigyek, mert ők elcseszték. Pedig legalább ezt döntené el jól az ember. Nem kell törődnöd velük, inkább sajnáld őket a boldogtalanságukért,mert hidd el, hogy azok.
2011. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mert nekik nem sikerült, elváltak, nem találtak olyat, akivel boldogok lennének, rossz kapcsolatban élnek, vagy ellaposodott a házasságuk.

Ezért inkább szeretnék azt hinni, hogy ez törvényszerű, minden kapcsolatban. Ezért önigazolásként statisztikákat néznek, mások rossz tapasztalatain csámcsognak, hogy igazolják magukat és ne kelljen azzal szembenézni, hogy esetleg ők szúrták el, vagy rosszul választottak. Gondold el, mennyivel könnyebb azt hinni, hogy ez egy természetes folyamat.


Ez egy menekülés, egy kapaszkodó a részükről. Ne essen rosszul, nem ellened irányul.

2011. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!