Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondják rengetegen azt,...

Miért mondják rengetegen azt, hogy az öngyilkosság gyáva dolog?

Figyelt kérdés

Szerintem iszonyú nagy bátorság kell ahhoz, hogy megölj valakit, pláne saját magad! Hiszen ha belegondolunk, teljesen az ösztön ellen való, alapból belénk van kódolva, hogy féljünk meghalni(nem a másvilágtól való félelemre gondolok).

Persze gondolok itt a tisztességes emberekre.


2010. máj. 22. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért mondják hogy gyávaság, mert az élet még nagyobb kihívás mint az öngyilkosság.

Mi a nagyobb bátorság? Feladni egy box meccset, vagy megpróbálni tovább küzdeni?

2010. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
aki öngyilkos az fél megküzdeni a problémáival és az "egyszerü megoldást" választja. én pl nemtudnám megölni magam de nem is érzek rá okot.
2010. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Mindenkinek igaza van. Egyszerre gyávaság és bátorság.

Gyávaság, hiszen menekülsz az élettől. De mint a kérdező is írta, iszonyat nagy bátorság kell ahhoz, hogy ilyenre vetemedj...

17/L

2010. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gyávaság, hogyha tényleg nyomós okod van rá például feldolgozhatatlan haláleset.
2010. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

azért gyávaság,mert valaki ezt azért teszi,mert olyan nagy akadály állhat előtte,amivel nem mer megküzdeni.

ráadásul önzőség is,mert azokra az emberekre nem gondol,akiket szeret,hogy ezzel mekkora fájdalmat okoz nekik.

2010. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért gyávaság az öngygilkosság, mert elmenekülsz akkor a gondok elől!

Mindenre van megoldás!

2010. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Viszont sokan vannak, akik azért lesznek öngyilkosok, mert szerintük semmi értelme az életüknek. Mindenük megvan, és mégsincs semmijük. Nincs mivel megküzdeniük sem, érdektelenek, közönyösek. Akkor ők miért gyávák?
2010. máj. 23. 07:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Gyávák, mert nem osztják szét mindenüket a szegények közt, ahogy én, gyáva is megtehetném. Gyávák, mert nem vállalják a gyógyítóvá, tanítóvá vagy mesterré, netán hű és igaz uralkodóvá válást. Gyávák, mert nem akarják tudni, hogy a halál magától is csak közeleg. Gyávák, mert azt hiszik, van mit veszteniük.


Igazat kell adnom a kérdezőnek. Elég sokszor "gyáváztam le" ebben a fura életdrámában sopánkodó önjelölt veszteseket, de inkább a "hülye" szó fejezi ki a valódi közvélekedést. Eldobni ennyi picike énekesmadarat? Az ismerős és ismeretlen fákat, a megjegyezhetetlenül sokféle virágokat? Csak mert neki úgy tetszik, hogy letagadjon egy ilyen irgalmatlan léptékű bőséget, amiben ez a gyönyörű planéta tobzódik évről évre? Finoman szólva butácska, nem?

2010. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosok úgy érzik nincs mit veszteniük. Lehet önző dolog szeretteiddel szemben (már ha vannak), de van amikor magadra is kell gondolnod. Sokan próbálták, de senki nem tud csak azért élni, hogy mások nehogy elveszítsék.
2010. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na ezt nevezik klasszikus szuicid önámításnak.
2010. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!