Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok szinte senkitő...

Miért nem tudok szinte senkitől segítséget elfogadni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen szinte képtelen vagyok másoktól segítséget kérni (akár barátoktól, szülőktől). Általában ha valaki önkéntesen ajánl fel valamit, akkor is kell idő, amég átgondolom és elfogadom. Csak néhány egyszerű példa: alig merek a szüleimtől pénzt kérni akármire is, pedig sosem szidtak meg érte, vagy hasonló. Ha néha egy-egy barátom felajánlja, hogy hazahoz, vagy hogy kölcsönad nekem valamit, először mindig visszautasítom (nem azért, mert kéretem magam), aztán csak ha nagyon erölködnek, fogadom el. Más is van így ezzel? Mi lehet az oka?


19/L


2011. júl. 20. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sürgősen változtass ezen (már nem rosszindulatból írom)!, mert később felnőttként akkora bizalmatlanság lesz benned, hogy senkivel se mersz majd kapcsolatba kerülni, vagy kérni is valamit.

Nézd, van a másik véglet hogy valaki pofátlanul kölcsönkér mindenkitől,meg szívességeket kér állandóan- az sem jó. De a szüleiddel, rokonaiddal,ismerőiddel legyen meg az a bizalmi alap, hogy igen is merj kérni akár szívességeket is!

2011. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem fogadd el nyugodtam, végül is csak segíteni próbálnak és nem fognak haragudni vagy lenézni meg ilyesmi. Egyébként én is így vagyok vele, bár próbálok leállni, mert egy idő után mindenkit idegesít, hogy semmit sem fogadok el és azt hiszik kéretem magam, pedig nem. Az okát sajnos én sem tudom, de remélem ezzel segítettem valamit.
2011. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Te szivesen segitsz?
2011. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan változtasd meg. Elfogadni is tudni kell, nemcsak adni.
2011. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tizenévesen én is ugyanilyen voltam.

Azóta sok mindenen átmentem, és sokszor rászorultam mások segítségére, így megtanított kérni az élet, ami nem is baj, mert nekem is gondot okozott - csak bár ne így tanított volna.. :) (holott szívesen segítettem, és adtam mindig is, ha tehettem)

2011. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te szoktál segíteni?
2011. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A barátaimnak, rokonaimnak feltétel nélkül mindig segítek ha tudok, akkor is, ha nem kérik.
2011. júl. 20. 19:40
 8/8 anonim válasza:
én is szívesen segítek a barátaimnak, családtagjaimnak, és jó érzés, hogy segíthetek nekik. 2. voltam
2011. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!