Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellene hogy zavarjon, hogy...

Kellene hogy zavarjon, hogy nem kapok semmit a családomtól?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy párom lakást újít, és az összes dolgot ami kell, azt ő állja. Igaz, a szülei is támogatták némi összeggel, 3-4szár e ft-ról van szó, ezenkívül még ennyi összeget félre is tettek neki bankban. A hugától kap kávékészletet, poharat, az anyjától is kapott ágyneműt. Az én családom meg semmivel nem támogat engem. Nem hogy egy törölközőt vagy egy akármit kapnék, de pénzt sem tesznek félre még csak esküvőre sem. Annyira zavar, hogy párom csomó minden apróságot kapott, én meg semmit. És az is zavar, hogy párom mindig dicséri az anyját, hogy bezzeg ő vesz neki, az én anyám meg semmit nem vesz nekem, miközben én vagyok a lány, nekem kellene hoznom a háztartáshoz kellő cuccokat. Zavarna téged ez a helyzet?

Mit tegyek?


2011. júl. 21. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Rosszul esne, ha telne rá és nem adnának. Jogilag persze nem elvárható, na de basszus, azért dolgozom, hogy a gyerekemnek jobb legyen és mikor van rám leginkább szükség? Amikor önálló életet kezd a gyerekem.

Mindennel támogatnám. Az én anyukám már hosszú évekkel ezelőtt megmondta nekem, hogy mindenben segíteni fog. Szerintem ilyen a jó szülő.


Az más, ha ha nem futná nekik rá.

2011. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Zavarna a helyzet,persze..
2011. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Amennyiben a szüleid anyagi helyzete nem engedi meg, hogy költekezzenek, akkor nem hiszem, hogy gáz lenne.


Ha megengedhetnék maguknak, akkor meg gyanítom, hogy a párod nem tartozik a kedvencük közé és az "akaratuk ellenére" vagy vele.


Ha egyik helyzet sem áll fenn, akkor lehet hogy csak úgy gondolják, hogy állj a saját lábadra és ne másokon keresztül próbálj érvényesülni. Sajnos napjainkban ez elég nehéz feladat!

2011. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem zavarna,illetve nem zavart.A lakásunkat,a háztartásunkat,és az esküvőnket is magunk fizettük.Egyrészt édesanyám nem tehette meg,hogy támogasson,másrészt így minden olyan,amilyet mi szerettünk volna.
2011. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Akkor kellett a lánynak vinni a háztartáshoz való cuccokat, mikor a család örült, hogy megszabadul a lánytól, és ezért örömmel verte magát bármilyen költségbe. Szerintem nem a párod érdeme, hogy a családja költekezik, ő attól semmivel nem jobb vagy rosszabb, valamint a te családodtól sem várható el, hogy pénzeljen, holott már a saját lábadon állsz és külön élsz. A felnőtt személy megteremti magának, amit el akar költeni.

Én nem is szívesen fogadnék el semmit a családomtól, nem értem miért kellene költségekbe verni magukat azért, hogy az én óhajaimat finanszírozzák (mint házasság vagy lakás), éppen elég, hogy felneveltek. Szerintem csúnya dolog elvárni az anyagi segítséget.. nyilván adnak, ha van felesleg. De azért ne szenvedjenek már ők hiányt azért, mert én felnőttként még rájuk szorulok..

2011. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

az egy dolog h a szüleidtől nem kapsz semmi támogatást..de h a barátod a fejedhez vágja ezeket..ne az az undorító..és ezt ha együtt maradtok rosszabb lesz..

a szüleid meg..nem hiszem h ne férne bele a keretbe egy kávéskészlet.

2011. júl. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid ha tudnak, vagy akarnak, akkor adnak. Hanem hogy a párodnak volt pofája azt szóvá tenni, hogy szerinte mit kellene finanszírozni...Na ez a gáz!
2011. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nekem még messze van a költözés, de egészen biztos vagyok, hogy támogatnának. Nem hiszem, hogy pénzzel, sokkal inkább olyasmivel, ami nekik felesleges, vagy pl. élelmiszerekkel, esetleg olyasmivel, amiről tudják, hogy nagy szükségem van rá. Anya már most vesz nekem főzőedényeked.:DD Na a lényeg annyi, hogy ha pénzzel nem is tudnak, minden egyéb mással fognak. Őket sem támogatták pénzzel, ők dolgoztak meg mindenért, és szerintem ez a normális, nem is várnám el, inkább én támogatnám őket, remélem lesz erre lehetőségem.

De pl. unokatesóm 7 éves, és már van egy háza Bp-en (persze nem ott lakik!), teljesen felújított, meg csomó pénze a bankba, éppúgy mint a bátyjának, mindent a segge alá toltak. Ők azok, akik délután 2-3ig alszanak, szarnak a világba, még Hawaiira sincs kedvük elutazni a családdal, mert velük lenni ciki, és én vagyok, aki örül, ha elmegyünk az itteni strandra a családommal, és hajnal 4-kor kelek, és 5-kor már dolgozom a földeken. (Nyári munka egyetemen mellett.)

Az sem feltétlen jó, ha a szülő túlságosan "szeret".

19/L

2011. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha anyagi helyzetük nem engedi, szerintem az a csúnya dolog, ha elvárjátok tőlük, hogy segítsenek. Lehet, hogy olyan gondjaik vannak, amiről Te nem is tudsz. De amúgy is, mirefel támogassanak? Nem kötelező. Viszont a párodtól nem szép, hogy ezt a fejedhez vágja.. Szomorú lennék és ezt közölném is vele!! Esetleg úgy ellensúlyozhatnád a dolgot, hogy Te is agyondícséred a párod családját és hálásan megköszönöd a segítséget.
2011. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!