Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rengeteg piszkálást kapok a...

Rengeteg piszkálást kapok a családomtól, mert "ilyen" vagyok. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Önbizalom hiányos vagyok kicsi korom óta. Ezért egy visszahúzódó, zárkózott lány lettem. Legtöbbször itthon szeretek lenni, barátaim nincsenek, mert egy idő után azt veszem észre, hogy akikkel jóban voltam, megváltoznak, jobbak lesznek nálam (okosabbak, szebbek stb) ezért kisebbségi komplexusom lesz, és találkozni sincs kedvem.


Most végeztem a suliban egy 2 éves kereskedelmi üzletkötői OKJ-t. De 2 hónapja nem találok munkát. Irodai munkát keresnék, de sehonnan sem hívtak vissza. Sajnos olyan jó ismerős nincs aki el tudnak helyezni valahol, és megkaptam azt is a családtól, hogy "őt ne kérjük meg, mert mi van ha rosszul fogsz dolgozni, és majd kibeszélnek az utcában, hogy milyen vagy. Mert hát tudjuk milyen vagy..." Meg ez az ismerős pénztárosi munkát tudna adni, és ha ilyesmit vállalnék, akkor meg azt kapnám meg, hogy ilyen alantas melóért kár volt tanulnom. Kb lenézne a környezetem, mert sokakat anyuci-apuci berakott a jó helyekre, de nekem a szüleim már nem tudnak. Magamnak kell intéznem. Csak így meg nehéz.


Olyan elkeseredett vagyok, egy csődtömegnek érzem magam, akinek semmi sem sikerül. Nem tudom mi tévő legyek :S


2010. dec. 27. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Vállald el a munkát, kezdd el felépíteni az életed. Ne hidd el, amit a környezeted sulykol beléd, ezért vagy önbizalomhiányos, nem azért, mert más jobb nálad. Mivel nem feltétlenül jobb nálad.

Az, hogy hogy dolgozol, csak rajtad múlik. Ha tanultál, nem vagy buta, képzetlen. Hinned kell magadban, különben nem fognak javulni a dolgok.

Egyik lépést a másik után, csak előre nézz. Nem mondom, hogy hamar, de néhány éven belül már látszani fog az eredmény. Hajrá!

2010. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BlackSword ***** válasza:

Szerintem se keseredj el... Nem vagy Te semmivel sem kevesebb másnál... Másmilyen vagy... Mint ahogyan minden ember különbözik a másiktól... Az ilyen általánosított lekicsinylésekkel, mint amit írtál, hogy mondanak "tudjuk milyen vagy..." Ne törődj... Ez pont olyan, mint a száz példát tudnék mondani... Semmit... Ha tudna példát mondani, akkor mondana... Ha tudná milyen vagy, akkor azt mondaná... Szóval ez (és most elnézést, de vulgáris leszek) Süket duma...

Ne másoknak bizonyíts, hogy tudsz, hanem magadnak... Ha úgy érzed, hogy jól csinálod, amit csinász, és minden tőled telhetőt elkövetsz a siker érdekében, akkor akkor sem lesz okod szégyenkezni, ha el is buksz, mert akkor fel fogsz állni, és megpróbálod újra... Nem az a sikeres aki nem hibázik, hanem az aki azonnal feláll és magasabbra akar ugrani...


Szerintem is vállald el... Maximum kiderül, hogy tévedtek veled kapcsolatban... De a legfontosabb az, hogy fogadd el önmagadat önmagadnak...

2010. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én asszem tudom mi érzel! A sikertelenség xar érzés, főleg ha a körülötted lévő sikeres embereket majmolják.....segíteni sajnos nem tudok, mivel nekem is emberi környezettel van problémám.... egyébként hol laksz?
2011. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!