Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragad rám ennyire anyám...

Miért ragad rám ennyire anyám és apám rossz szokásai? Utálom magamban ezeket a tulajdonságokat!

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy nagyon sok rossz tulajdonságuk van, és szinte az összes rámragadt! Anyám pl folyton szidja az apám anyját, mindenféle vén k*rvának elhordja, olyanokat mond rá, hogy dögölne már meg, de a pénze az jól jönne végre.

Anyám folyton kérdezget, hogy merre járok, mit csinálok, van, hogyha kiteszem a lábam az ajtón a postaládáig, már kérdezi is hogy hova mész? Kb a wc-re is megkérdezi miért megyek. Egy nap vagy 20szor hallom tőle ezt a szót, és már feláll a szőr a hátamon tőle. Anyám nagyon "szereti magát", közben mindenki mást csúnya, ronda.

Folyton követelőzik, csak a pénzt lesi mindenhonnan.

Imád veszekedni semmiségeken.

Apám pedig teljesen hideg, rideg a saját családjával, senkihez nem szól egy szót sem, vagy ha igen, akkor azt is csak rosszindulatból. Káromkodik, folyton ordibál ha valami nem úgy alakul, vagy nem úgy néz ki itthon mint ahogyan azt ő szeretné.

Az évek alatt rámragadtak ezek a rossz szokások.

Megutáltam párom anyját (bár volt rá okom, de sokkal boldoabb lennék, ha simán csak el tudnám fogadni olyannak amilyen)és e helyett úgy viselkedem mint anyám, néha szidom azt a nőt. Agresszív lettem, minden semmiségen felhúzom magam, dühöngök. Én is gyakran használom azt a szót, hogy "miért" vagy éppen páromtól kérdezgetem (egy nap vagy 5-6szor) hova megy és mit fog csinálni.

És még vannak rossz szokások!

Mit tegyek hogy megváltozzak?

Párom is sokszor emlékeztet, hogy "most pont olyan vagy mint anyád" és már sokszor mondta, hogy változzak meg, mert anyámat utálja, és nem akarja hogy rá emlékeztessem.

:(


2011. júl. 22. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenkit a szülei rontanak el. Impriting-nek hívják ezt a folyamatot a szülői minták beléd vésődnek és azt követed.
2011. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igazan van, meghatároz az otthoni legkör, DE: a többi rajtad múlik. Nagyon jól felismerted, hogy mi van otthon, nagyon jól felismerted, hogy ez rossz, akkor már csak két dolog hiányzik:

1. Döntsd el, hogy te máshogy akarod.

2. Csináld is úgy!


Nekem édesanyám alkoholista volt, gyerekkoromban eldöntöttem, hogy én nem leszek az. Felnőátt lettem, szeretem az alkoholos italokat, ha vmi családi esemény van vagy valami olyan kaja van és megkívánom, és nem vezetek, iszok, de még életemben nem voltam részeg.


Meg tudod csinálni! Ne legyél nagyképű, de mutasd meg - elsősorban magadnak(!), hogy lehet másként is. Ha így teszel, boldog életed lesz, és boldog lesz veled a családod is. Ha nem, nem. A te döntésed. Sok sikert!


33FFi

2011. júl. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!