Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen...

Hogy lehet valaki ilyen mocskos, undorító ember?

Figyelt kérdés

Utálom, hogy így kell neveznem a saját apám, de egyszerűen gyűlölöm! Nem bírom elviselni három percnél tovább! Se az anyja, se a testvérei nem beszélnek vele, senkinek nem kell, nincs egy barátja se, csak én meg anyám tűrjük meg kényszerből.

Olyan undorítóan viselkedik, hogy ha lenne hova mennem, már rég itt hagytam volna, de nem merem anyám itt hagyni vele! A legkisebb bajból hatalmas hisztit csinál, ha keresztbe tesz két szalmaszálat, már az orrunk alá dörgöli.

Nem kértük rá, hogy fesse ki a lakást (a nagyját én meg anyám csináltuk, ő csak a festéket keverte be), nem kértem, hogy vegyen szemüveget, de csak azért is elrángatott, mert, hogy mióta akar venni nekem fényre sötétedő lencsét, mert nyáron minden baja van a szememnek - sosem panaszkodtam, tíz évig elviseltem, kibírtam volna a következő tízet is úgy, hogy erős fényben nem mozdulok ki - mert most annyiba került, mint egy normál szemüveg (50% leértékelés), hiába mondtam, hogy nem kell, napokig vitáztunk emiatt is. Most meg, hogy egyszer be mertem szólni, hallgatom, hogy milyen egy hálátlan gyerek vagyok, holott semmire sem kértem, sőt!

Csak, mert van egy kis izomláza, jajgat, mint a fába szorult féreg, de gyógyszert bevenni már nem képes. Aztán csodálkozik, ha egy óra után felemelem a hangom, hogy fogja már be a száját, mert senki nem kíváncsi rá (megjegyezném, én akkor sem adtam ki egy hangot se más előtt, mikor olyan epegörcseim voltak, hogy megmozdulni nem bírtam, fájdalom-és hányáscsillapítón éltem, de legalább annyira tekintettel voltam a másikra, hogy megvártam, amíg elmegy). Azt hiszi, csak neki fájhat valami, csak neki lehet rossz napja, nincs tekintettel semmire és senkire magán kívül.

Anyámmal sehova nem tudunk elmenni anélkül, hogy utánunk ne jönne, mindenhol csak szégyenít minket a viselkedésével, így inkább nem is megyünk sehova, ha itthon van.

Egy dolog, hogy iszik - van, hogy napokig semmit, van, hogy csak egy decit, de olyan is, hogy fél liter töményet -, de alapjáraton is művelt már velünk mocskos dolgokat. Nekem eltörte a vállam, azt mondtam az orvosnak, elestem, a felvételen viszont tisztán látszott az ökle helye a csontban! Anyám vállát kificamíttta, az idegeink teljesen ki vannak készülve, lassan húsz éve vagyunk kénytelenek elviselni, mert nem tudunk hova menni. Ezt a lakást is nagy részt anyám fizette ki, mikor ide került, csak ennek a mocsoknak a nevén van.

Ne jöjjetek azzal, hogy mégiscsak az apám, húsz év alatt keményen megdolgozott érte, hogy ezt mondjam róla, elmart maga mellől, pedig valamikor szerettem.

Az egyetlen örömöm, hogy nekem biztos jövőm van egy másik városban, messze innen, olyan fizetéssel, hogy anyámat is elvihetem majd innen. Legszívesebben bosszút állnék minden percért, de nem teszem. Visszafizetek neki mindent, aztán nem érdekel, mi lesz vele.


2011. júl. 22. 14:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
47%

Szia Kérdező !!!

én teljes mértékbe átérzem a helyzeted,igaz engem meg a testvéreimet nem vert meg az apám,de anyum annál inkább kapot.Szegény bármit szólt megverte,megalázta,elmondta mindenféle ku...nak őt és a családtagjait.Már egyik rokonunk se jön,barátok sincsenek...senki nemjár hozzánk,mert senki se kiváncsi arra,hogy anyumot mindenféle senkiházinak elmondja.én már dolgozok,anyum is és ketten próbáljuk anyagilag helyrehozni magunkat,hogy elmehessünk,mert ez nem élet.Főleg a kisebb testvéreimet sajnálom akik nemtudják mi van,csak rettegnek,félnek.Mivel már egyszer adtam rá feljelentést,azóta nemverekszik,csak szavakkal bánt.Ja és alkoholista...a legdurvább kategóriából.

2011. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Kedves 21/l!

Neked is csak kitartást kívánhatok. Sajnos vannak hasonló emlékeim. Sokszor az ablakból rángattuk vissza, hogy ne ugorjon ki - mégse hagyhatjuk -, vagy épp úgy csavartuk ki a kést a kezéből. Sosem felejtem el, mikor az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy a konyhakést belevágta az asztalba - természetesen magas véralkohol szint mellett.

Egy időben, ha rájött a kétperc, eltett minden pénzt, aztán lelépett. Néha úgy viselkedik, mint akinek zárt osztályon lenne a helye, anyám nem veszi észre, hogy a fizetéséből egy fillért sem látunk, egyre azt hajtogatja, hogy járatna egyetemre nélküle?

Pedig néha olyan könnyű lenne véget vetni... Igen, ez is megfordult a fejemben, de nem teszem még jobban tönkre az életem miatta.

Sírni már nem tudok. Újabban, ha már nem bírom tovább, rosszullétet színlelek, akkor kicsit a fejéhez kap.

A legjobb, mikor ő áll neki családról, meg szeretetről, otthonról beszélni, holott egyikről sincs, sok fogalma - neki se volt része benne. Az apja kézzel verte őt - ismerve őt néha azt hiszem, meg is érdemelte, hogy felpofozta, nem csak a szüleiben volt a hiba. Ő viszont szavakkal ezerszer jobban megsebzett már.

2011. júl. 22. 15:37
 23/23 anonim ***** válasza:

"a felvételen viszont tisztán látszott az ökle helye a csontban!"


Ez nem igaz! Röntgenasszisztens vagyok, te nem mondasz igazat!

2011. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!