Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátom...

Mit csináljak a barátom családjával?

Figyelt kérdés

Tudni kell azt, hogy nagyon különböző családból származunk.

Az én családom jóval szegényebb, de -beképzeltség nélkül mondom- sokkal tájékozottabb és műveltebb, és szerintem kedvesebb is.

Az ő családja gazdag, vállalkozók, de én egyszerűen nem tudok kijönni velük. Lenéznek engem a családom miatt, ez bánt, de az ő dolguk, nem tudok mit tenni.


Viszont tényleg nem tudok velük kijönni.

Nem tudok velük beszélgetni semmiről.

Szó szerint SEMMIRŐL.


Az összes témájuk abból áll, hogy ki mit vett, mit fog venni, mennyiért, hol dolgozik, mennyit keres, és hova utazik nyáron.

És mi mennyibe kerül, melyik a jobb kocsi, hűtő, porszívó, bútor, ruha, bármi, és az mennyibe kerül, és megéri-e?

Ezen túl SEMMI.

Nem lehet velük beszélgetni érzésekről, gondolatokról, tervekről, vágyakról, nem tudom elmesélni, hogy milyen hangulatos volt ülni a vízparton egy fa alatt, és milyen nyugodt voltam, amíg ott olvastam, vagy bármi ilyesmi, mert úgy néznek az emberre, mintha hülye lennék.


Nem lehet felhozni könyveket, zenét semmit, mert rögtön azt mondják, hogy "Olvasásból nem lehet megélni."

Vagy, ha azt mondom, hogy nekem fontosak az emberi kapcsolatok, az emberi értékek, mint kedvesség, önzetlenség, odafigyelés a másikra, barátság, akkor pedig mindig azzal jönnek, hogy "Fizesd be a számláidat a kedvességedből a postán." meg "Az önzetlenségedért nem adnak kenyeret a boltban."


Nem tudok mondani semmit, mert folyton le vagyok szólva ezzel a szöveggel.

Már megszólalni sincs kedvem náluk. Úgy is tudom, hogy semmi értelme, mert jön ez a szöveg.

Nem tudok velük mit csinálni.

És kijönni sem tudok velük.

Egyszerűen nincs közös pont a gondolkodásunkban.


A barátom érzékenyebb ember, de ha sokat van velük, akkor őt is átalakítják, és ő is elkezdi ezt a "Pénz a minden" szöveget.

Mit tegyek szerintetek?

24/L


2011. júl. 23. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos igazuk van, ez egy ilyen világ...
2011. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem tudsz, sajnos ma olyan világban élünk, hogy a pénztárcánk határozza meg milyen emberek vagyunk. Én a helyedben felszínes témákat hoznék fel. Nálunk is ez van, bár mi a párommal az évek során sokat gyarapodtunk, így már kezdenek másként kezelni. Viszont én sokkal műveltebb voltam náluk, és ezzel mindig zavarba hoztam őket.
2011. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

"Olvasásból nem lehet megélni."


mert ez nem így van?

2011. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudsz velük mit csinálni ők ilyen emberek,"vagy megszoksz vagy elszöksz". Mióta vagytok együtt a barátoddal? Esetleg azt is meg lehetne csinálni hogy nem mész hozzájuk csak ha nagyon muszáj,inkább menjen hozzátok a barátod.

Vagy ahogy az elöttem hozzászólók is írták hozz fel te is felszínes témákat.

2011. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a baratodat is sikeresen atallitjak erre a nezetre, ami neked nem helyes, akkor megis mit akarsz ettol a csaladtol, a fiuktol? Nem fog megvaltozni egyik sem, meg a kapcsolat sem. Talan ideje odebb allni.
2011. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 coffeez ***** válasza:
100%
Ahogy előttem mondták, nem nagyon van így értelme ennek a kapcsolatnak. Az egy hullámhossz, hasonló jövőkép nélküli kapcsolat nem hosszútávú. Én már egy ilyenen túl vagyok. Hallgass az eszedre is, ne csak a szívedre, a nagy döntések előtt, és akkor nem lesz soha gond ;)
2011. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

"A barátom érzékenyebb ember, de ha sokat van velük, akkor őt is átalakítják.."


Pedig amíg él sokat lesz velük, mert Ők a családja, Te pedig csak a jóval szegényebb, de sokkal tájékozottabb és műveltebb, és szerinted kedvesebb barátnője vagy.


"..és ő is elkezdi ezt a "Pénz a minden" szöveget."


Nem elkezdi ezt a szöveget, hanem elkezd reálisan gondolkozni, attól, hogy Neked egészen más a felfogásod, nem kell átváltani a "He nem értem mi va, a barátom is ugatja má nekem ezt a pénz a minden szöveget." stílusba, hiszen azt állítod, hogy értelmes vagy, legalábbis a barátodnál, és a barátod családjánál értelmesebb. Nem kötelező ezzel a fiúval járnod, nem kötelező átmenned a családjához, az Ő házukba, amikre Ők keresték meg a pénzt, nem olvasással, és önzetlenséggel, hanem munkával. Keress magadnak valaki olyat, akivel olvashatsz egy fa alatt a tó parton, és majd mikor hazaértek boldogan meséli a szüleinek, hogy ez milyen hangulatos volt, a szülei pedig majd egyhangúan bólogatnak, hogy hát igen, az nagyon hangulatos lehetett.

2011. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
68%
Szerintem ők nincsenek egy szinten veled és nem a pénz miatt, hanem mert lelkileg egyszerűbbek mint te, maradj olyan amilyen, a szerénység és lelki érettség nem egyenlő a pénztelenséggel.. Rengeteg gazdag barátom van, aki érző szívű. Fogadd el, hogy ők mások, mint Te! És ne felejtsd el Te ki vagy, ja, és ne pazarold az energiádat arra, hogy megismertesd őket bármilyen jó könyvvel..Tudod, mikor már nem leszünk a földön, nem lesz szükség pénztárcára, csak a jó dolgokra, amiket átéltél és tapasztaltál! Hajrá!!! :)
2011. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért kéne szakítani a párjával? Én egy álmodozó szétszórt link csaj vagyok, a párom egy anyagias, földön járó. Megszerettem így, és elfogadtam, a családjától már kevésbé viselem, de azért nem fogok a párommal szakítani. Kiegészítjük egymást. Ezért ne szakíts, valahogy kezeld a családot, ne vedd sértésnek amit mondanak.
2011. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 napietus ***** válasza:
szerintem egész egyszerűen kijöttek a különböző háttérből adódó különbségek. nem tudsz mit tenni, vagy elfogadod őket ilyeneknek, amilyenek, és meglátod bennük a jót (gondolom ez menni fog, hamár olyan fene érzékeny vagy), vagy hagyod az egészet a csába, és keresel olyat, aki Hozzád hasonló neveltetésű.
2011. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!