Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő probléma. Mit lehet...

Szülő probléma. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Nemrég töltöttem a 19et és még mindig nem engednem el sehová esténként. Délelőtt-délután igen, de akkor is max. 7re otthon kell lennem. Persze mindig megmondom, hogy kivel, merre szeretnék menni. Ez így jó is volt, hogy ilyenkor legalább elengedtek otthonról, de most már a legtöbb barátom dolgozik és csak este érnek rá találkozni. Főleg édesapám az, aki nem enged el. És én már nem akarok vele vitatkozni, mert tudom, hogy úgy sincs értelme. Mindig azzal jön, hogy "csak" és "amíg én tartalak el addig az van amit én mondok". De könyörgöm, attól, hogy mondjuk este 7-10ig nem vagyok otthon, mi baja lesz? Nem vagyok már gyerek! És ezt ő is tudja, csak valahogy nem akarja elfogadni. Anyukám engedékenyebb, de ő is leginkább apám véleményét helyesli. Mit tudok tenni?
2011. júl. 23. 17:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Félre értések elkerülése végett: tisztelem és szeretem a szüleimet, csak kezd kicsit kényelmetlenné válni, hogy még mindig ilyenek velem szemben.
2011. júl. 23. 17:39
 2/9 anonim ***** válasza:
detto így vagyok vele csak engem inkább anyám nem enged. Egyetemen vagy már?
2011. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, még szakközépbe járok. Most következik az érettségi és utána maradni szeretnék még 2 évet, hogy meglegyen a szakma.
2011. júl. 23. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
szökj meg.
2011. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 17.48as Én nem vagyok az a fajta, akinél ha valami nem tetszik otthon máris elszökik nem mellesleg a szüleire szívbajt hozva ,hogy hová lett a gyerekük.
2011. júl. 23. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
mivel elmenni nem akarsz, ezért csak azt tudom javasolni, hogy ülj le velük beszélgetni erről. Lehet, hogy megtudjátok beszélni.
2011. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egyetemen vagy már ?"

És ha nincsen, akkor összedől a világ?Nem kell ahhoz egyetemre járni egy 19 évesnek, hogy önálló legyen...

2011. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyszerűen menj el este a barátaiddal. Mi a fenét tud csinálni? Ha mindig csak kérsz és soha nem állsz ki a saját érdekeidért, vágyaidért, akkor nem fogják megérteni, hogy felnőttél. Ha nem segít a beszélgetés, akkor csak az van, hogy "kész helyzet" elél állítod őket, és fogod magad, aztán mész. Nem is értem, hogy miért kezelik úgy némely szülők a már majdnem felnőtt gyerekeiket, mint egy kis pisist.
2011. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van!

Próbálj beszélni velük, ha nem egyszer kétszer menj el,és annyi! Majd akkor rájönnek, hogy mi van!

Az eltartásról pedig annyit, hogy menj el dolgozni, nyáron, hétvégén, abból ugyan nem tartod el magad, de legalább bulira, kajára lesz saját pénzed!

2011. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!