Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit csináljak? Szív...

Ilyenkor mit csináljak? Szív probléma

Figyelt kérdés

sziasztok!

Pár hónapja akaratlanul elkezdtem figyelni a szívem működését. Volt olyan időszak mikor sokszor hallottam hogy ennek meg annak hírtelen szívleállása volt és azóta kezdtem el figyelni a szívemet, és kicsit félek nehogy nekemis az legyen. Esténként néha annyira figyelni szoktam hogy azt érzem hogy nemkapok levegőt. Edzeni(kondi) is alig merek mert attól félek nehogy valami baj érje a szívem. Ma, nem lennék biztos benne de azthiszem hogy volt egykis szívritmus zavarom mert hírtelen elkezdett verni a szívem és levegőtis furán tudtam venni. Ilyen kellemetlen érzés most volt először és tartok a dologtól hogy lesz következménye.

Van még olyan aki ennyire figyeli hogy mi történik a szívével vagy csak én beszélem be magamnak?


Nekem még azis felfoghatatlan dolog hogy hogy tud ennyi éven át megállás nélkül dobogni a szívünk. Hogy nem fárad el? Ezt valahogy nemtudom megérteni.


2011. szept. 15. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Köszöntötték nemrég a 105 éves nénit a belvárosban.Kép: 30 évet letagadhatna. És a titka: mindig dolgoztam, dolgozni kell..

Lazíts... Derűs irodalmat ajánlok:

Karitnhy Frgyes: Ideges úr elalszik

"Visszafekszik. Most végre rájött, mi volt a baja, persze, a szívén feküdt. Gyorsan hanyatt fekszik, és néz. Így jó lesz. A szív így egyenletesen működhetik. Hallgatózik: vajon működik-e igazán. Na jól van."

[link]

2011. szept. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bajer ***** válasza:
Én külön nem szoktam figyelni a szívműködésemet, de nagy terhelés (gyalogtúra, bringázás) hatására szokott ritmuszavarom lenni. Olyankor veszek egy mély levegőt és kifújom, ettől rögtön helyreáll. A szívizom azért nem fárad el soha, mert sokkal intenzívebb az anyagcseréje a többi izomhoz képest. Ennek ellenére nem ez a legerősebb izom, hanem az a rágóizom.
2012. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!