Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szólunk egymáshoz, nem is...

Nem szólunk egymáshoz, nem is nézünk egymásra Hogy tudok ebből győztesen kijönni?

Figyelt kérdés

Párommal 4,5 éve vagyunk együtt. Tagnap este alvás előtt összeveszett velem. Hogy én milyen gonosz vagyok. ezt Kb 10* elmondta. (Sajnos tudja, hogy ezzel mennyire tud bántani engem.) Ez volt az utolsó kontaktunk. Ma nem szólunk egymáshoz és nem is nézünk egymásra. Csináltam neki reggelit, rá se nézett. Csináltam ebédet az is kint van még az asztalon estére már teljes lett a napi menüje egy vacsorával. (Mikor itt kajáltam mellette a vacsimat eléggé zavarta.) Valahogy nekem kéne győztesen kijönni a csend csatából. Érzem, hogy nem bírom sokáig. Délelőtt sokat sírtam, de ez nem hatotta meg soha.

6. hetes terhes vagyok! Csajok segítsetek muszáj kibírnom, hogy ne hódoljak be neki... Hogy nyerjem meg a tiszteletét?


Ez az első ilyen "vitánk", szeretném csírájában elfojtani, hogy soha többé ne legyen ilyen.


(A számítógépének beszélget, délelőtt egy útjába került dobozt szidott, utána meg a hűtővel veszett össze. Csak 1-1 csúnya szót nyöszörög fel ilyenkor. Én tartom a síri csendet)



1.kérdés: holnap reggel csináljak neki reggelit?

2.kérdés: az asztalon lévő kajákat meddig hagyjam kint?

3.kérdés: hogy nyerjek? (valahogy az okos enged elvre nem füllik a fogam, úgy kéne, hogy Ő kérjen bocsánatot (legalább most az egyszer, terhesen lehessek én a fontosabb))


2011. júl. 24. 18:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk nincsen ilyen sűrűn, de volt már, hogy a kaját Ő is otthagyta, na ilyenkor szépen feltálaltam a kutyának.:)

Nem csinálnék reggelit neki.

A kaja megromlik kint az asztalon.

Passz.

2011. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:
90%
Szerintem ez a "nyerni akarás" hülyeség. Beszéljétek meg, hogy kinek mi a gondja. Gondolom felnőtt emberek vagytok, ha a szóból valamelyikőtök nem ért, az elég nagy gond... Nem kajacsinálással meg büszkeséggel kell lekenyerezni a másikat. Szerintem.
2011. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen át tudom érezni a helyzeted. 4éve vagyunk együtt, és azt veszem észre hogy valahogy mindig megoldja bármin is veszünk össze, hogy a végén még én kérjek elnézést...:)

Én a helyedben elraknám a kajákat amik kinn vannak (ha nagyon ideges lennék talán még a szeme láttára kotornám a kukába...) és mivel ma nem kért belőle, hát holnap nem csinálnék neki. De aztán lehet csak azért írom ezt, mert éppen én is dühös vagyok az enyémre!

23L

2011. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha gyereketek lesz, nem ártana ha meg tudnátok oldani a problémát hiszti nélkül is. Nem ebédet se csináltam volna, amíg nem kommunikál velem.
2011. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda hozzá, és mondd meg, hogy bánt a tegnapi dolog, és szeretnéd megbeszélni. Máris nyertél, felülkerekedtél a büszkeségen.
2011. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
70%
ne csinálj neki kaját, ne is szólj hozzá, semmi. előbb-utóbb majd rájön h h.lye volt. szerintem.
2011. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg nem hülyeség a nyerni akarás, pedig alapjáraton én is a "beszéljük meg" híve vagyok. De vannak helyzetek amikor meg kell mutatni nekik:))
2011. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Min vesztetek össze? Miért nem beszélitek meg?


2 verzió van szerintem. Az egyik:

- csinálnék reggelit

- elpakolnék az asztalról

- beszélgetést kezdeményeznék, és nem hagynám, hogy elillanjon. Esetleg leírnám egy kedves levélbe, hogy mit gondolok, és leültetném, hogy olvassa el, beszéljük meg.

Ez a szeretet verzió.


A másik verzió:

- nem csinálnék reggelit

- nem pakolnék el

- megvárnám míg ő kezdi, bocsánatot kér (ha van miért), nem szólnék hozzá.

Ez az egós verzió.

2011. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez jó lenne tudni, hogy mi az oka az összeveszésnek, gondolom nem úgy kezdődött, hogy elkezdte mondogatni spontán, hogy milyen gonosz vagy. Nem mindegy, "kinek van igaza".


Ilyen helyzetben meg tök mindegy, mit csinálsz, vagy bocsánatot kér-e, nincs győztes.

Pakold el az asztalról a kajákat, tegyél rendet, és feszt maradj csendben. Ne csinálj se kávét, se reggelit.

Ha ennyire dumálós kedvében van, akkor ő fog először megszólalni.

Vagy ott folytatja, ahol abba hagyta, vagy bocsánatot kér.


Korán elmész fürdeni, feküdni, esetleg tévét nézni, sétálsz egy nagyot, és igyekszel átgondolni a dolgokat.

Pl. azt, hogy mekkora értelme van az ilyen játszmázásoknak, ha a végén erre megy majd rá a kapcsolatotok.

2011. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%
felnőtt ember vagy, ráadásul állapotos,ne játszmázzatok, ne akarj nyerni, nőj fel. gondoltál már arra, hogy megbeszéljétek a dolgot?
2011. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!