Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akadunk ki mi emberek,...

Miért akadunk ki mi emberek, az élet apróbb dolgain? A helyett hogy örülnénk annak ami (nk) van, mert lehetne sokkal rosszabb is?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat idegeskedtem. És rosszul is voltam, úgy felidegesítettem magam. Hánytam, ment a hasam. Belegondoltam hogy jó-e ez? Ér-e ennyit?

Minden úgymond apróbb dolog miatt nagyon felidegesítem magam. Tudom nem egyszerű, de el kellene tudom fogadni a családomat olyannak amilyen. Azt hogy apám alkoholista, anyám idegbeteg, testvérem nevelhetetlen, barátom családja pedig kiállhatatlan. Nem könnyű, de nem kellene idegeskednem rajtuk nemde? Sokkal rosszabb is lehetne. Örülnöm kellene annak hogy nem vagyok beteg, hogy van 2 lábam... Ahogy az élet apró dolgain képesek vagyunk magunkat felhúzni, úgy az élet apró meglepetései nagy örömet is tudnak okozni!

Ti min szoktatok idegesek lenni?


2011. júl. 24. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én általában azon,hogy ez az élet milyen igazságtalan.Sokszor nem tudom elfogadni,hogy az erős megeszi a gyengét,hogy az erős nem segít a gyengének.

Meg hát eleinte én is idegeskedtem azon hogy apám egy alkoholista,de már már azt mondom magamnak,hogy az egész életemet nem fogom elbaszni azzal hogy rajta idegeskedek,mert az nekem sem használ,inkább lépek......

2011. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szia.azt hiszem beszélgethetnénk.ha van kedved írj.ma gondolkoztam ezen én is.csak nekem ez nem megy.sajnos.én is már neurológiára járok mert a sok kis idegeskedésből idegroncs lettem.hányingerem van és nálam a fej fájást okozza.ami már lassan agyvérzéshez vezet.én is megpróbálok már minden szépbe bele kapaszkodni néha megy néha nem.de a te szemléleted nagyon tetszik.
2011. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha így lenne, hoyg eldöntöd és akkor nem idegesít meg nem fáj meg nem érdekel, de ez sajnos nem így van.Hiába próbálom meg, ez egy érzés ami jön és nem lehet ellene tenni.Vagy ha lehet is én nem tudom mit. Pedig anynira jó lenne.
2011. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is ezzel nyugtatom magam:) , ha felhúznak mostmár napi szinten a velem együtt lakók.Arra várok,hogy végre legyen vevő a házra,és akkor semmi gond!Csak hát azt kivárni...Nekem is írhatsz privit,ha akarsz.
2011. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

tudod azért mert *lehetne sokkal jobb is*

miért kell mindig a negatívból kiindulni???

jah, vannak lábnélküli éhező afrikaiak...meg vannak egészséges multimilliárdos, okos szép emberek...

bármelyik lehet az alap, amelyiket választod, de a választásod tükrözi a mentalitásodat is, hogy mit várnál el az emberiségtől, és sztem igen sajnálatos, hogy a többség a szegénységet, és a nyomort, a halandóságot várja el..

2011. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebb dolgon. Ugyanis, ahogy írod is, nincs értelme :)
2011. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

*lehetne sokkal jobb is*


Pont ezt akartam írni,de akkor csak elkeseredik az ember.Mert nem ez tükrözi az emberi személyiséget,kedves 66%-os,hogy mire gondol,miből indul ki...Sajnos bármelyikből indulok ki, a lényeg az ugyan az...

2011. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

jó, de ha azt veszed alapul hogy lehetne jobb is, akkor törekedsz a jobbra,

míg ha abból hogy roszabb is lehetne, szimplán beletörődsz, és örülsz annak ami van..


kérdező, írtad hogy alkoholista az apukád...ha szereted próbáld leszoktatni, nem csak az ő érdeke, de anyudé, a tiéd, és a tesódé is..

merj változtatni.

2011. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hűt ez hülyeség. Ennek kb az a lényege hogy semmi se érdekel, jó minden ahogy van minek bármit is csinálni. Igazából ez inkább suicidal tendenciákra utal. És ja aki mondta hogy mert lehetne jobb is na kb. Szóval ó meghalt az apám na mind1, lehetne rosszabb is.


"Rám hagyott" 6millió ft adósságot, áh sebaj lehetne rosszabb is. Ugyan már, filozofálgatni lehet rajta de nehogy már tényleg az legyen már a jó ha alkoholista az apám, idegbeteg a családom, a rokonaim üvöltöznek velem mint a franc meg folyton gúnyolnak. ÉS akkor én még legyek boldog, meg örüljek ennek? Ja mellesleg ezek nem hüü de apró dolgok, meg ha ez apró akkor mi a nagy, normális?


Szóval nem tudok mit elképzelni "óóóó neee-nee mondtam hogy sötétzöld toll kell nem világos, nee". Ja hát a jövőd meg életed de kb minden tekinthető akkor apróságnak. Na meg akkor idegeskedsz minden apróságon amikor valami gond van valamivel, nem az azok amiken épp idegeskedsz.

2011. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

22:26

És neked mindig segít a problémán az, hogy agyonidegeled magad?

Mert nekem sosenem.

2011. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!