Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem antiszociális,...

A férjem antiszociális, hogyan tudom erről leszoktatni? Félek, hogy az 1 éves fiam is eltanulja ezt a magatartást! Sehová nem tudunk menni, mert ő mindig rosszul érzi magát és elbujkál, csak ne kelljen beszélnie senkivel!

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 15:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ilyen, akkor nagyrészt sehogy. De ha kettesben mentek valahova, akkor is ilyen, vagy csak a nagyobb társaságot nem kedveli?
2011. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
Nem kellett volna hozzámenned. Vagy depreszziós, vagy mindig is ilyen volt.
2011. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Erről már sehogy.

Az én párom se egy olyan "hűdenagy" társasági ember, nem is tudnám megváltoztatni, mert ezek mélyen és régóta gyökerező dolgok. De a gyerekeink nem ilyenek. Nyugi, nem fogja ezt eltanulni, pláne, ha hozod-viszed, hagyod, hogy ismerkedjen, keresel neki hasonló korú társaságot. Amúgy még kicsi, mert kb 3 éves korukig a gyerekek egymás mellett játszanak, utána már egymással.

(Persze, tisztelet a kivételnek.)

2011. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Valahogy csak megismerkedtél vele..
2011. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem inkább aszociális, és nem kellene megváltoztatnod. A legtöbb ilyen embernek az a jó, ha nem zsongja körül csomó másik ember, és ha ráerőlteted lehet csak jobban fog félni, ha menni akarsz vele valahová. :(
2011. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Panni! Ha itthon vagyunk akkor is a számítógépet bújja, csak ritkán beszélget velem!Régen ez nem zavart, mert nem volt még gyermekünk.Hétvégén a legjobb barátnőm ment férjhez, mindenki kérlelte, hogy maradjon, ő inkább az utcán sétálgatott a gyerekkel, ha családi esemény van nálunk akkor is ezt csinálja. De Anyósoméknál sincs meg sokáig....
2011. júl. 25. 15:37
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
nem tudod erről leszoktatni, ilyen gyökér marad örökre!:D
2011. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Huh, mondjuk engem régen is zavart volna, ha a gépet bújja ahelyett, hogy beszélgetünk, koncertre, színházba, moziba járunk, vagy csak sétálunk nagyokat...

Nem fogod tudni megváltoztatni, ha eddig ilyennek fogadtad el, most is el kell fogadnod...

2011. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Ezt szerintem nem antiszociális magatartásnak nevezik, egyszerűen kishitű, és úgy érzi nem fogja feltalálni magát szituációkban, beszélgetésekben...Vigyázz ez az alapja a pánik betegségnek is. Szerintem kisebb ismert közegbe kellene eljárkálni, mint pl. egy két barátja, barátnőd, ahol képtelenség elbújni, mint pl. egy közös autóút...stb. Erre azért volna szükség, hogy felfedezze azt az élményt -amitől valószínüleg retteg titkon- hogy igenis képes emberekkel kommunikálni anélkül, hogy bármilyen tragédia történne, sőt az lenne a legjobb, ha azt tapasztalhatná meg, hogy humora van, vagy véleménye a világ dolgairól, ha sikerül bevonni őt egy-egy olyan beszélgetésbe amiről tudod, hogy véleménye van az már fél siker, kis lépésekkel hidd el van remény, hogy ha nem is egy központi figurává válhasson, de normál szintűre fejlődjön az emberekhez és helyzetekhez való viszonya...Remélem sikerül! Közvetlen ismerősöm is pont ilyen, de attól még szerethető és normális ember, csak neki kell egy kis segítség, hogy nyisson más emberek felé...
2011. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem akarom megváltoztatni, csak szeretném, ha nem magányosan és unalmasan élnénk az életünket! Sajnos szerintem depressziós és valahogy rá kéne vennem, hogy forduljon szakemberhez!
2011. júl. 25. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!