Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa, anya vagy férj, felesége...

Apa, anya vagy férj, felesége elvesztése, halála fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 17:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A szülő halála az ami mindenképp be fog egyszer következni ezért ha úgy vesszük valamelyest fel lehet rá készülni (elfogadni a tényt hogy nem lesznek mindig ott mivel az hogy a szülők meghalnak a gyerekek pedig tovább élnek az élet része).

Férj/feleség halála már sokkal rosszabb mivel váratlanul ér (feltéve hogy nem volt halálos betegsége amiről már tud az ember).

Ami a legeslegjobban tud fájni az állítólag egy gyerek elvesztése. Nem vagyok szülő ezért írom azt hogy állítólag. Mondjuk bele lehet gondolni hogy milyen rossz lehet olyasvalaki elvesztése akiről tudod hogy belőled van, a te véred volt (főleg ha kisgyermek volt). Nem csodálom ha valaki tönkremegy az ilyenbe.

2011. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

akármennyire is törvényszerű, hogy a szüleink előbb halnak meg mint a társunk, ettől függetlenül anyum halála biztosan jobban padlóra tenne, mint a páromé.

annyi mindent köszönhetek neki, ő az egyetlen, akinek akármit elmondhatok, megért, támogat.

2011. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gyereké. Én azt vesztettem el. Úgy gondolom, most már mindent kibírok. (Lehet Nektek morbid ez a válasz, de nem kívánom senkinek, hogy ezt átélje....)
2011. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem édesapám halt meg és szörnyű volt,mert nagyon erősen kötődtem hozzá,tudom,hogy anyu halála is nagyon meg fog viselni.Természetesen férjem halála is borzasztó lenne,de talán más érzés.A szülőnél valahol az ember úgy érzi,hogy egyedül maradt,hogy már senki nem fogja úgy szeretni többé (mert valljuk be,hogy a gyermekünket mindennél jobban szeretjük),szeret a férjünk is,de máshogy,más környezetből jött,más természettel rendelkezik.Természetesen ez csak akkor igaz,ha jó volt a kapcsolat a szüleinkkel.Szóval szerintem nem kell különbséget tenni,mert fájdalom szempontjából egy kategória,de mégis másképp fáj.
2011. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

19.34

Ezzel senki nem fog vitatkozni, az a legrosszabb. Sajnálom. "Szülőnek nem való gyermekét temetni" (Gyűrűk Ura)

2011. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!