Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy az anyukám...

Mit tegyek, hogy az anyukám ne "üsse bele az orrát" a magánéletembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a nagy problémám, hogy anyukám kutakodik utánam. Elolvassa a leveleimet, az msn-en a beszélgetéseimet. Pedig ahoz neki semmi köze az az én tulajdonom. Nem értem, hogy mért jó az neki ha mindig tudja, hogy pl. miről beszéltem tegnap a legjobb barátnőmmel x időben. És ebbe az a legrosszabb, hogy utána veszekszik velem, hogy ezt meg azt neki mért nem mondok el, meg hogy én becsaptam mikor ez nem is igaz csak vannak dolgok amik tényleg nem tartoznak rá. Meg amúgy is vele alig lehet megbeszélni a dolgaimat mert mindent másképp fog fel mint én és mindig összeveszünk. Meg ugye amiket elolvas.. hát általában neki máshogy jönnek le a dolgok és nem kérdezné meg tőlem, hogy akkor hogy is van ez, csak nekem esik. :( Én se kutakodok a személyes dolgai után. Ő ezt mért nem tartja tiszteletben?:S


16/L


2011. júl. 27. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
ha mindenképpen naplózni akarod a beszélgetéseidet, akkor lehet jelszavasan naplózni, de szerintem egyszerűbb, ha nem naplózol vagy facebookon chatelsz, ahol letiltod anyudat. Am meg nagyon pofátlan dolog amit anyád csinál és én beütném az orrát az tuti :D
2011. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Kódold le a naplózott beszélgetéseket vagy ne naplózz.

Az én anyukám is szeret kutatkodni,ezért a gépemen (amíg az én laptopomat használta,mert az övé szervizbe volt)csináltam neki külön mappát az enyémet lejelszavaztam.

2011. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Félt téged. De engem is idegesítene. Törölj ki minden beszélgetést. Az meg mi, hogy elolvassa a leveleidet, tudja a jelszavadat az e-mail-hez vagy mi? Hát változtasd meg. Ha meg megkérdezi miért csinálod, nyugodt, higgadt hangnemben mondd meg, hogy unod, hogy kutakodik utánad...semmi köze hozzá. Ha törik ha szakad, ne add meg magad. Ne mondj neki semmit. Így majd megérti egy idő után. Én ezt csinálnám. Ettől még nem kell vele rosszban lenni, de ami sok az sok.
2011. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
velem is ezt csinálja. nemtudok mit tenni..és azt is meg akarja mondani hogy mikor mit írjak a barátomnak.. 15L
2011. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

Szeretne jobban megismerni téged,szeretne tudni a dolgaidról.Szerintem ha beszélgetnél vele csak egy negyed órával többet,akkor azt gondolná,hogy elmondtál neki mindent.Ne vessz össze vele,hiszen ad kaját,inni kapsz tőle,van tető a fejed felett,ruhákat vesz,míg az afrikai gyerekeknek sokszor nincs tető sem a fejük felett és kézzel esznek,ráadásul rendes ruhájuk sincs nagyon.

Velem elbeszélgetett erről anya,hogy jó lenne,ha kicsit visszavennék magamból(rengeteget beszéltem vissza,hülyeségeken vesztem össze vele)..

De mert ütközött az érdekünk.Ami nekem jó,azt ő tudja csak igazán,én még rengeteget tévedek,hogy nekem mi lenne a jobb.Tudod,ha választás előtt vagyunk,meg kell hallgatnunk a szüleinket.. vagy el kell bizony mondani neki dolgokat.. a problémáinkat.Szerintem ha elmondanád neki,hogy ez problémát jelent neked(msn beszélgetések elolvasása..stb.),akkor nem olvasgatná annyit,később meg egyáltalán nem.Védekezhetsz is ellene,ha nem menteted le őket a géppel,vagy egyszerűen törlöd az olyanokat,amiket anyudnak nem szabadna elolvasni.Vagy lejelszavazod az egész fiókodat.Vagy csak a lényeges dolgokat.Ha elmész otthonról,jelentkezz ki msnről!..stb. Sok szerencsét:D

15/L

2011. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a poén ebbe, hogy megtaláltam, hogy hova menti el és mindig mielőtt ki nem kapcsolnám a gépet kitörlöm, és a lomtárból is. Msn-en nem tudom beállítani sajna :S már kerestem mindenhol de nem találom. De ő még valahol így is megtalálja, hogy én kitörlöm. Ha nem szólna be nekem mindenért amit ott olvas akkor nem lennék így fent akadva. Nem tudom, hogy mihez tudja a jelszavam én nem adtam meg neki meg elég bonyolult is szóval passz.. de amiken veszekszünk azokat biztos, hogy onnan szedi mert neki aztán nem mondtam csak a barátaimnak chaten. És az a baj, hogy a legjobb barátnőmmel csak nagyon ritkán szünetekbe találkozom és így nem tudok vele máshogy beszélni. Ezért is akarok laptopot, de arra jelenleg nincs pénzem.:S
2011. júl. 27. 18:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Szoktam vele beszéletni. Amit úgy gondolok, hogy rátartozik azt el is mondom neki. De azért szerintem ez elég szemétség. Amit meg nem annak van oka. pl. mondjuk ahoz szerintem nincs köze h xy-nak ki tetszik meg mit csinált tegnap a buliba...stb.
2011. júl. 27. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta, és nem lehetett vele beszélni. Jelszó bonyolult? Adj még bonyolultabbat. Ha pl. a kunyád neve meg a születésed éve, még én is kitalálnám 1 hét ismeretség után, nemhogy anyud....

Én ami fontos, először email-piszkozatba mentettem, aztán amikor megtanultam, hogy kell, akkor Wordbe másolgattam mindent. De külön felhasználót is casinálhatsz a gépetekre, ami a tiéd... Sehol ne maradj bejelentkezve (akkor se, ha csak WC-re mész), ne jegyeztess meg sehol jelszót stb.

Egyébként ez ördögi kör, mert ugye egy kémkedős anyában nem tud senki bízni, viszont minél kevesebbet tud, annál jobban kutat. Én úgy szoktattam le, hogy "terrorizáltam", vagyis pl. társaságban megemlítettem, ha volt olyan téma (mert ugye tökéletes anyának akart ám látszani, abba meg ez nem fér bele). A másik meg, h ogy a gépen érdekes című dolgokat hagytam szem előtt, amibe érdekességek helyett beírtam, hogy hagyjon békén, mert utálom, hogy kémkedik utánam.


És amivel magamat nyugtattam:

1 Volt egy régi fotóm egy tündéri 2 éves kicsi lányról (anyukám volt kiskorában). Ha felhúzott ezt nézegettem, amíg meg nem nyugodtam.

2 Ha nem volt otthon, előszedtem a levélköteget, amiket apukámnak írt, mikor az katona volt. (Tudtam hol tartja.) Egyszer kiskoromban fél órát kiabál velem, mert bele akartam olvasni. Na ezt előszedtem, nem csomagoltam ki, és azon gondolkoztam, hogy ne most ezt elolvashatnám az egészet, mert nem látja senki, és úgy szívathatnám, ahogy ő engem, oylan alattomosan. De nem olvasok bele, és így nem vagyok olyan dög, mint ő. Ez napokra előre le tudott nyugtatni.

2011. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!