Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit akarhat a szünetelő...

Mit akarhat a szünetelő párom, ha örökké visszajár ellátni?

Figyelt kérdés

Sztori röviden (hosszan már egy hónapja ismert http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__19.. A párom szünetet akar tartani a kapcsolatunkban. Az anyjához ment vissza. Igaz, hogy a közös kutyák miatt is kell találkoznunk, mert reggel hozza este elviszi őket (nem meri az anyjáék házában hagyni napközbére magukra) és mindig hoz kaját, kimos, virágot locsol, reggel kávét főz nekem. Most akkor ezt mire véljem. Egyfelől rendes dolog, másfelől idegesít, mert akkor most vagy szét vagyunk vagy nem, minek házitündérkedni? Ezen variálok magamban, hogy megmondjam neki, hogy hagyja ez és inkább a kutya hozás-vivés idejére itthon sem legyek, vagy hagyjam ezt az állapotot, mert esetleg így megmarad a kapocs és hamarabb rájön, hogy mellettem a helye úgy igazából is.

(szerintem, de lehet, hogy rosszul látom, aki igazán szakítani akar, az nem jár vissza házias tündérkét alakítani)


2011. júl. 28. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem valaki más van a képben neki, és amíg annál nem biztos a pálya, addig azért talonban tart téged is.
2011. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

neked van új kapcs.-od??

mert ennyi erővel elkezdhetnéd "visszahódítani" csak aztán ha a csaj azt mondja hogy ok biztos hogy nem akarok semmit akkor megint te maradsz hoppon

2011. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Neki tutira nincs új pasija. És nekem sincs új nőm. Mondjuk 3 nap alatt nem is nagyon lehetne.

A visszahódítással vannak averzióim, mert úgy érzem (sokféle pszichológiai olvasmányomból), hogy könnyebb elcseszni, mint jól csinálni.

A nyomulás: taszít, közömbösség: taszít, ha látja rajtam a megviseltésget: taszítja, ha féltékennyé akarnám tenni: taszítaná. Tehát lehet, hogy az én koromban ezt már tudni kéne, de fogalmam sincs, hogy mivel tennék jót. Új nőt "bevonzani", meghódítani az más tészta, hiszen nem ismerjük egymás tizenéve, de ez egy hosszú kapcsolat volt.

Egyesek szerint (szakemberekre gondolok) a távolság és a szünet meghozhatja, hogy hiányzunk egymásnak. De olvastam már olyat is, ahol azt írták, hogy nem szabad az időt vesztegetni, mert a napok múlásával egyre távolabb kerülünk az esélytől.

Na akkor? Most legyek okosdomokos.

2011. júl. 28. 08:39
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Ja, hogy te vagy a fiú? Azt hittem te vagy a lány, bocsi, akkor a "van más" verzió tényleg nem igaz, ebben a felállásban már nem állja meg a helyét :)


Mi miatt szüneteltek? Ha nincs konkrét oka (munkahelyi, anyagi, akármi, KÉZZELFOGHATÓ ok), akkor a lány csak elbizonytalanodott (csúnyábban mondva: hiszti). A helyzetből látszik, hogy maga se tudja, mit csináljon.

Na most ha te erre nem csinálsz semmit, csak mereszted a segged, és olvasgatod a pszichológiai tanulmányokat, na ezzel tuti nem fogod visszaszerezni. Tessék a talpadra állni, tessék magabiztosnak, határozottnak lenni, férfiként viselkedni. (Gyanítom, ez hiányzott neki eddig is a kapcsolatból.)

Ültesd le, beszéljetek, kérdezd meg, mit akar, ne hagyd, hogy hülye érzelmi dolgokkal kitérjen a válasz elől (ezt ügyesen csinálják), mondd meg neki, hogy te szeretnél vele lenni, de ez így neked nem oké, döntse el, mit akar, ha igen, igen, ha nem, fel is út, le is út. Kész.

De nem "jajj izébizé légyszi legyünk együtt ne hagyj el", mert ebben a helyzetben ez az egyetlen dolog, amivel BIZTOS, hogy nem fogod visszaszerezni.

2011. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja meg persze azt is mondd el neki, ha van kézzelfogható problémája, te szívesen megbeszéled, változtatsz rajta, meg te szeretnél vele leni, ezeket nyugodtan mondd el, de ne alázkodj meg, mondd el azt is, hogy döntse el, mit akar, neked ez így nem oké.
2011. júl. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Engem elgondolkodtatott a kérdésed, mert ha valóban nem jön be semmi, akkor én nem csinálnék semmit.

Konkrétan nem lennék otthon mikor jön, ha ez megoldható, aztán molyoljon egyedül. Nem kell neked lépned, hiszen ő függesztette fel a kapcsolatot, ő is tudja visszaállítani, kérdés az,hogy én a helyedben akarnám e...

Ha nincs kulcsa, adnék neki, vagy valaki mást kérnék meg, h legyen ott mikor jön, és kérném, nézze meg az ábrázatát, h mit reagál erre. Abból sok mindent szavak nélkül megtudsz, a non verbális kommunikációt kevesen tudják manipulálni...

Szóval én megdöbbenteném, és főjön egy kicsit a maga levébe. Ha meg nem jön be ez sem? Akkor bár biztosan nehéz, de tovább kell lépned.

2011. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

3nap,lehet hogy megszokás.

talán várj ki de elég nehéz ezt megmondani

ha 1-2hét múlva is változatlan a helyzet akkor azért hozd fel hogy nehogy aztán megkapd hogy szakítás után is "kiszolgáltasd" magad

vagy hívd meg reggelizni aztán alakulnak a dolgok.

2011. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát ez csak attól függ, hogy te mit akarsz!

Ha szeretnéd, hogy kibéküljetek, akkor mondd meg neki, ha meg nem, akkor szólítsd fel határozottan, hogy nincs szükséged a házvezetőnői szolgáltatásaira. Ez nem igazi szünet. Talán már megbánta, hogy szüneteltetni akarta a kapcsolatotokat.Nem hinném, hogy lenne valakije, akkor mi a fenének járna vissza hozzád? Ennyire senki nem lehet hülye!

2011. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja, hogy mi akar, össze van zavarodva. Egyértelmű, hogy nem vagy közömbös neki, ha az lennél, akkor nem gondoskodna rólad. Próbálj nem agyalni rajta, most csak "sodródj az árral", légy türelmes és várj. Ha megkérdeznéd, hogy ez most mi, akkor szerintem ő sem tudna választ adni. Írtam a másik kérdésedhez is, engem a barátom hagyott ott 1 hónapja. Telefonon beszéltünk, elmondtam neki az érzéseimet, de mondtam, hogy tiszteletben tartom az ő döntését, nem erőltetem rá magamat. 2 napja találkoztunk, felhívott, hogy eljönne velem kutyát sétáltatni. Nem esett szó rólunk, a szakításról, a kapcsolatunkról, csak elmeséltük egymásnak az elmúlt időszak történéseit. Hazakísért és megkérdezte, hogy valamikor beleférne e nekem egy vacsora. Ennyi. Nem tudom mi lesz, lehet csak meg akarta nézni, hogy tényleg biztosan jól vagyok e. Én már nem keresem, most neki kell eldöntenie mit is akar valójában, az én érzéseimmel tisztában van. Szóval szerintem néha vissza kell vonulni egy időre. A barátnőd helyében én azt szeretném, hogy hagyjon csak "ott lenni", amikor nekem jó, adjon időt és teret, hogy gondolkozzam, ne erőltessen semmit. 1-2 hét múlva hívd el valahová, legyen egy "első randitok" mindenféle elvárás nélkül. Ne beszéljetek a kapcsolatról, csak élvezzétek egymás társaságát.
2011. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! 09:41-es tanácsát fogom megfogadni.

Attól tartok én is, hogyha most elkezdenék mesterkélten beleavatkozni a dolgok menetébe, akkor nagy valószínűséggel csak rontanék a helyzeten.

2011. júl. 28. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!