Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A magánnyugdíj pénztárból...

A magánnyugdíj pénztárból küldtek értesítést, hogy visszajár pár ezer Ft. De pénzt még nem kaptam. Vagy nekem kellene átvennem valahol?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Anno küldtek neked egy nyilatkozatot, amin nyilatkozni kellett hogy maradsz-e a magánnyugdíjpénztárnál vagy sem.

Aztán később kellett kapnod egy papírt, melyben megkérdezték, hogy a "pénzedet" a postán kéred-e vagy bankszámlára. Hogyan nyilatkoztál? ígyis-úgyis már régen meg kellett volna kapnod az összeget. Vedd fel a kapcsolatot a mnypénztárral és kérdezd meg tőlük, hogy utaltál-e (és hova postán vagy számlára), mikor, mennyit?

2011. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem nyilatkoztam sehogy...Ugyanis nem lakom otthon és a szüleim nem mondták, hogy kaptam volna ilyet.
2011. nov. 3. 09:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Hűha. Pedig tele volt az összes újság és tv csatorna vele!

Ha egyik esetben sem nyilatkoztál az azt jelenti, hogy

1. esetben visszamentél az állami rendszerbe

2. a "pénzedet" is az állami rendszerbe raktad (mivel nem kérted hogy postán van bankszámlára küldjék).


Kicsit furcsállom, hogy nem tudtál semmiről semmit. Külföldön laksz vagy csak másik városban? Végül is teljesen mindegy, mert létezik olyan, hogy levelezési cím. Ez azt jelenti, hogy oda küldik a leveleidet, amit megadsz- nem kell a bejelentett címednek lennie. Tehát kérd a bankszálmakivonatodat is oda. Vagy ha külföldön laksz, akkor egy olyan barát címét add meg, akiben megbízol. Ebből az esetből most tanultál.

2011. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!