Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A válogatósság neveltetés...

A válogatósság neveltetés kérdése szerintetek?

Figyelt kérdés

Az én véleményem az, hogy igen. Válogatósságon pedig nem azt értem, hogy egy-két típusú kaját nem szeret az illető, hanem hogy minden másodikra kifogása van.

A testvérem gyerekei mindent megesznek, mert úgy nevelték őket és véleményem szerint jól tették. Az én fiam is mindenevő, bár őt sosem kellett noszogatni az evésre. 3 napja érkezett vendég a kisfiamhoz, és hát ne mondjam nektek, hogy azt se tudom mit főzzek neki. Minden második kajára azt mondja, hogy nem szereti, pedig teljesen különböző típusúak. Ezt valahogy nem tudom elhinni. Szerintem ez már neveltetés kérdése. Ti mit gondoltok erről a témáról?


2011. júl. 28. 08:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

??? Akkor egyik gyerekem miért eszik meg mindent, a másik meg miért csak ötféle főtt kaját?

Én sem eszek meg mindent, egyébként meg nem is a kaják terén vagyok válogatós, hanem az nem mindegy, ki hogyan készíti el.

2011. júl. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon válogatós vagyok, pedig gyereknek mindent megettem szint, anyu mesélte. Szóval kétlem, hogy nevelés kérdése lenne. Legalább is az én esetemben biztos, hogy nem. Alig eszem húst, mert egyszerűen nem nagyon szeretem, pedig nem úgy neveltek, hogy ne egyek (nem vagyok vega).
2011. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
69%

Én is mindent megeszek, ami természetes. És senki nem nevelt így. Gyorséttermi ételt, meg olyan dolgokat, amit liszttel, cukorral készítenek, azt soha nem fogom megenni. (Kenyeret sem.)


Van pl. a zabkása. Legegyszerűbb étel, de az egyik kedvencem. Ha viszont úgy tennék elém, hogy cukorral lett ízesítve, nem enném meg.

2011. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
53%

Azt, hogy teljesen egyet értek Veled!

Az én fiam is mindenevő, amit apukájáról már nem lehet elmondani, de ő így 36 évesen már "javíthatatlan" etéren... :)

Barátnőm kislánya meg szinte csak édességeket, meg fagyit, csokit eszik 18 hónaposan. És csak nevetve mesélik, hogy nem eszik meg mást. Lehet, az én fiam se enne normális kaját, ha mindig csokival, keksszel kínálnám. Én nem értek ezzel egyet, de egy szót sem szólok, hiszen nem az én dolgom, hogy hogy nevelik a gyereküket.

2011. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
64%

Ok, van elkényeztetés, amikor édességgel tömik a gyereket, meg mikor 3féle kaja közül választhat, ha erre gondolsz, ez rossz nevelés. Anyósom szerint válogatós a gyerekem, mert nem eszi meg az ő főztjét. Hát én sem nagyon.

Viszont minél korábban szoktatod a gyereket a saját főztödhöz, annál valószínűbb, hogy megeszi.

2011. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sem így van. Kicsiként mindent megettem, amit elém tettek. Aztán felnőttem, és nagyon válogatós lettem. Anyu panaszkodott is miattam sokat, ha főzött valamit, én meg közöltem, hogy nem szeretem.

Pl. gyerekként imádtam a gombát, vagy a szalonnát, tömtem két pofára. Most egyiket sem eszem meg, a gombának még a szagát sem bírom.

Pedig engem is úgy neveltek, hogy ez van, ezt kell szeretni. Ha nem kellett, akkor mehettem játszani, és ha később éhes voltam, ugyanazt tették elém. Ha éhes voltam, megettem.

2011. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%
én kb. ugyanúgy vagyok,mint a második válaszoló.nem eszek húst pedig kiskoromban megettem,nem voltam válogatós,most viszont az vagyok.
2011. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem így van. Kicsinek mindent megettem de tényleg mindent, zsíros kenyeret lekvárral ettem. Most meg nekem is van 5-6 féle kaja amit megeszek. És tényleg valamelyik válaszoló írta, hogy az sem mindegy hogy ki hogyan készíti el. Pl. amikor anyu csinál rántottát azt nem tudom megenni, csak ha saját magamnak csinálom.
2011. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem valahogy már születéskor eldől, hogy valaki "milyen szájú". 4 gyermek anyjaként megfejthetetlen számomra, hogy mitől más izlésű mindegyik. Mi a férjemmel mindenevők vagyunk, a négy gyerek közül csak egy lett mindenevő, egyikük szinte semmit sem hajlandó enni, a harmadik csak sósat, a negyedik csak édeset. Erre a legjobb példa pl. egy tésztaétel, amit mindegyik más ízesítéssel eszik meg. Pedig 4 gyerek esetében nincs főzve annyiféle, hiszen sem pénzben, sem időben képtelen lennék rá, elkényeztetésről meg szó sem lehet. És mégis ez van.
2011. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
67%

Hát ne is haragudj meg ezért a kijelentésért de teljes mértékben hibás a meglátásod!!! Sőt egyenesen rühellem az ilyen hozzáállású szülőket!


Én is válogatós voltam. Igaz csak a neveltetéstől, de MÁSKÉNT MINT AZT ITT TÖBBEN AZT HISZIK: ugyanis engem kisgyerek koromban csalánteával, meg csalán főzelékkel akartak tömni! Nem úgy hogy itt repül... hanem vagy megeszed vagy kapsz egy fülest felkiáltással... csak aztán anyám meg apám rájött a 5. alkalommal, hogy nehezebb kitapétázni a konyhát ha tömik belém a kaját, minthogy elfogadni azt a tényt hogy nem szeretem, ugyanis rendre a tapétán landolt a kotyvalékuk! És ennek eredményeként a főzeléket is csak tukmálták belém, úgy mintha hízott kacsamájat készítik elő. ENNEK KÖVETKEZMÉNYEKÉNT MÁR felnőttkorban sem tudok megenni bármilyen főzeléket, mert amint megérzem a szagát elhányom tőle magamat. És őszinte leszek: anyám főztjéből sem tudok többé enni, ugyanebből az okból kifolyólag... úgyhogy nesze neked gyereknevelés... aztán csodálkoztak hogy kiskoromban csontkollekció voltam...


MÁSRÉSZRŐL! Nem tudhatod, hogy annak a gyereknek mi baja lehet, így ne is erőltesd! (gondolok itt olyanra hogy liszteset vagy tejeset nem eszik, mert lehet hogy érzékeny rá, fáj a has a tőle... lehet hogy anyagcserebetegsége van azt pedig nem kellene súlyosbítanod!)


Én amondó vagyok, hogy tegyél elé 3 fajta reggelit (pl: egy doboz kakaót, egy szelet kenyérrel, egy pirítóst vajjal, és egy szem paradicsommal, vagy egy müzlit tejjel), két fajta ebédet ( ha a gyereked mindent megeszik, akkor igazán csinálhatnál két különböző kaját: pl: rántott húsi rizibizivel, vagy főtt krumplival...stb gyerekadagot akár 10 perc alatt is elkészíthetsz!), aztán válasza ki melyiket szeretné...


hidd el teli hűtő mellett egy gyerek sem fog éhen halni! Legyen otthon zöldség gyümölcs és akkor nem fog nyafogni...

2011. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!