Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle és a labrador fajta...

A beagle és a labrador fajta ás-e a kertben? És melyik az amelyik nem ritkítja a baromfikat? Persze tudom hogy tanítani kell. Volt egy labradorom és az nem bántotta őket viszont ásott. Vagy ez csak neveltetés kérdése? KÖszi!

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát igazábol nevelés.. A beagle nálam kiásott majdnem egy fenyővát sőt többet is és a tyukokat is védeni kellet előle mondjuk ő vadász feladata volt nálunk :) De a nevelés.. De mondjuk az ásással nehéz vmit csinálni.. rosszszokás :)
2010. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Beagle-ről nem tudok nyilatkozni, de labradorról na arról igen :D

az idősebb labradorunk (5 éves)nnem olyan sokat ásott, viszonylag hamar kinőtte, viszont a baromfikat azt a mai napig vadássza. a kicsi (áprilisban lesz 2 éves) hamarabb kiásná a 4-es metrót mint a fúrópajzs, az udvar mint a harci terep (tele lövészárkokkal :D) viszont ő soha nem bántotta a tyúkokat. minden kutya külön személyiség. a nagyot nem tudom leszoktatni a tyúkokról, mert nem hallgat ebben a témában rám (tudom ezt a gazdi rontotta el) a kicsit meg ha tetten érem az ásáson abbahagyja, de ha nem vagyok otthon ás ezerrel. pedig foglalkozva van vele.

2010. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem Labim van.Még 6 hós,de előfordul,hogy találok kis ásásokat.Engem annyira nem zavar,mert ott ahol zavar,elkerítettük.Lehet,hogy nevelés kérdése,de nem leshetem folyton,hogy hol kaparászik éppen.Utólag pedig már mutogathatod neki,hogy ezt nem szabad vagy azt nem szabad.De ez csak az én véleményem.

2010. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok.

Azt elfelejtettem,hogy nekünk ugyan nincs baromfink,de a macskáim azokat ezer felé képes kergetni.Már feladtam,nem tudom leszoktatni erről,most már védjék meg magukat a macskák .

2010. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a beagle egy "ász a kertépítésben"!

a tulipán ágyás és a nárcisz, jáccint stb. hagymás gumós dísznövények, összes földeletti részét, kitermelte, hangos ugatéssal jerlezve, ha új zsákmányra bukkant.

a föld feletti részek (örökzöldek, cserjék virágok, pázsit stb.) mentesek az ügyködésétől... ahol már nem éri el őket (kb.1-1,5 m. a felszín felett) addig nem-igen kell metszeni! (1,5 éves kanyi trikolor)

2010. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a macsekokat nagyon szerti szeretgetni, de csak addig, míg mozognak, ha nem mozdulnak ott hagyja őket.

veréb, gerle stb. madár sem nagyon szálhat le, még a fákra sem a kertben, nem hogy a földre!

2010. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel mind a kettő vadászkutya, így a kertásásra és a baromfik levadászására is igen nagy a valószínűség ha ilyen faját választasz! Nagyon sok múlik a nevelésen, azonban az ösztönük jóval erősebb ezeknek a fajtáknak, mint a nevelés hatása!
2010. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is labim van. Semmi affinitása a kertépítéshez, és soha rá sem bagózott a tyúkokra. A macsekot imádja, az előző macskákkal is ugyanígy volt, szerintem nincs is jobb fajta a labradornál.

Magában is kényelmesen elkocog, szaglászik össze-vissza, az idegen kutyákat elkergeti, és végtelenül barátságos.

Főnyeremény.

(Egyébként sztem nevelés kérdése.:))

2010. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden fajta ás!!!!

csivava. bernáthegyi, ás amennyit ás. francia bulldogom kiásta a ház sarkát, addig ásogatott, hogy megsüllyedt a házam. oda feküdt nyáron ha melege volt.

2010. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a beagle nem ás össze vissza. A vakondtúrást szokta csak vagy mondjuk csontot elásni de ennyi.

A tyúkok között nyugisan elvan a kertben, tudomást sem vesznek egymásról. De amikor elvittük a kutyát mamámhoz és ott a tyúkoknak újdonság volt 1 kutya akkor próbáltak neki menni... és a kutya csak játszott velük és ugrándozott körülöttök, hasalva ugatta de soha nem ért hozzájuk.

2011. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!