Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigánykérdés. Szerintetek...

Cigánykérdés. Szerintetek genetika vagy neveltetés?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 21:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Neveltetés.(Én is cigány vagyok, és ismerek sokat. Van aki ilyen van aki olyan.)
2010. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Már ha arra gondoltál miért bűnözik sok cigány.
2010. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Én is cigány vagyok és jólnevelt. Akkor? Nyilván a magas bűnözési arány a "kisebbségi" létből fakad. De ez már kriminológia. Vannak adottságok (biológiai) amelyek midnen embert befolyásolnak,ez természetes,de mindemellet szerepe van a családnak, a makrokörnyezetnek (társadalom stb.) szubkultúra,haveri társaság,média stb. Gondolom azoknál a cigányoknál akik a bűnözésre adták a fejüket ez mind szerepet játszik,melelsleg ezek nemcsak a cigányoknál.
2010. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Szia!Nem faj, hanem egyed fügő. Nevelés kérdése, persze egy kis genetika kerülhet a képbe olyan formán pl: agresszió. De neveléssel lehet szabályozni. Én nem vagyok cigány, de vannak köztük is normálisak és hülyék ahogy köztünk is.
2010. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Neveltetés. Ha a cigánygyerek azt látja otthon, hogy a szülei csak úgy szarják a gyerekeket hogy több segélyt kapjanak, ha a segély elfogy (mert beosztani nem tudják, nem is akarják), akkor mennek lopni, esetleg ölni is; hogy dolgozni minek, mert segélyből meg lopásból meg lehet élni - akkor ő sem lesz jobb. De ha azt látja, hogy tanulni kell és dolgozni, ha elverik a kezét egy-egy lopás alkalmával, akkor meg sem fog fordulni a fejében, hogy esetleg embert öljön pár száz forintért.
2010. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

Mindkettő. Bár nem mindenkinél, de azért láttam már rendes cigányt, aki tényleg tanult, becsületes volt, tök rendes és aranyos volt mindenkivel. Aztán hirtelen, amikor felidegesítették, csakúgy előjött belőle a cigányvér, csapkodott, ordibált.

Jó, most ez lehet egyénfüggő is, de szerintem mindkettő közrejátszik. Bár ha választani kéne, akkor inkább a neveltetés.

2010. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 clint ***** válasza:
32%

egyértelmü nevelés, és társaság kérdése.

Az állami neveltek közt is van sok cigány és nem lesz bűnöző, mert nincs akitől lássa a rosszat.

Egyébként előfordul magyar család is a cigányok lakta környéken aki ugyanaz lesz mint a bünözőcigányok. Nos akkor genetika???

2010. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
16%

neveltetés szerintem. legalábbis reménykedem, hogy nagyban befolyásolja egy ember létét. mert nem szeretném, ha a gyerekeim letérnének az útról. Holott nem vagyunk cigányok, de a veszély meg van. Bár ilyen egyszerű lenne, hogy csak a cigányok bűnöznek meg lopnak, csalnak, bántalmazzák a családjukat, ölnek embert stb stb De nem.

Nyilván van benne genetika is, de szerintem jórészt a neveltetés meg a társadalom maga, miért nem hallani cigánykérdésről Angliában, Amerikában- pedig ott is élnek. És ha Guy Ritchie filmjéből indulok ki, márpedi az az angliai cigányokról szólt nem magyarokról, ugyanez a fajta.

2010. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%
Vannak nagyon rendes cigányok, én is ismerek nagyszerű embereket közülük. Alapjában véve nagyon sok a cigányokban a szeretet, de ha vadítják őket, úgy nőnek fel, akkor kapásból elvadulnak, hajlamosak rá, mert lobbanékonyak, lendületesek, szóval szerintem nevelés kérdése. Amúgy közelebb vannak a természethez, mint mi, sokkal jobban összhangban élnek vele, ezért élnek meg a jég hátán is. Az a cigány, aki viszont rendes, az gyakran rendesebb akármelyik magyarnál is, mert erős bennük a hűség és a ragaszkodás, tehát a pozitívumok is, ahogyan a negatívumok is erősek tudnak lenni bennük.
2010. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Is-is.
2010. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!