Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "megszivassam"?

Szerintetek "megszivassam"?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy volt élettársa,akivel van egy közös gyerekük.Nem miattam mentek külön,már nem éltek együtt,mikor mi a barátommal megismerkedtünk.A nő dobta ki anno a barátomat,viszont nem száll le rólunk,minden féle hülyeséggel zaklat minket,állandó résztvevője az életünknek,és engem kikészít.Kihasználja a páromat,de ő ezt nem veszi észre,azt hiszi ez a nő kb valami szent,aki milyen rendes velünk stb...Csakhogy én átlátok rajta.Rengeteg mindent megpróbáltam már,hogy lerázzam,szóltam szépen,szóltam csúnyán...Semmi nem használ..Aztán megfogalmazódott bennem egy gondolat...de nem tudom eldönteni,hogy ez mennyire aljasság,habár ez a nő mindent megérdemel,amilyen szemétségeket csinál,csak nem túl nyíltan teszi,így a párom nem lát keresztül ezeken a dolgokon...Szóval olyasmire gondoltam,hogy pl mikor hozza a gyereket,én előtte veszek egy bugyit,ami az ő mérete kb,kicsit össze is mosom,hogy használtnak tűnjön,és mielőtt megérkezik,elrejtem a kanapé alá...Aztán mikor jön,akkor úgyis megiszik egy kávét,én meg valami indokkal elmegyek otthonról 1,5-2 órára...Rá pár napra majd direkt leejtek valami tollat,hogy beguruljon a kanapé alá,és kihorgászom a bugyit,elkezdek hisztizni,és felelősségre vonom a barátom,hogy ez meg mi...Aztán azt hozom ki a dologból,hogy két lehetőség van: vagy megcsalt az exszel,vagy az a nő elrejtette itt a bugyiját,hogy minket összeugrasszon.Mivel nem csalt meg,egyértelműen el fogja hinni az utóbbit.

Aztán pl. feladok magamnak egy levelet a postán,direkt ott,ahol az ex lakik,és valami gusztustalanságokat írok benne...Aztán kicsit rémülten és összezavarodottan felhívom a barátomat,és felolvasom,hogy mit kaptam...(persze a levelet géppel írnám,hogy ne lehessen felismerni a kézírást)...Mivel olyan dolgokat írnék bele,amikről azt gondolná,hogy az ex mondhatta,itt is ráterelődne a gyanu...Ilyesmikre gondoltam...tudom hogy szemétség,de már annyira el vagyok keseredve,hogy ez a ... nem szakad le rólunk...


23/L


2011. júl. 28. 17:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésedre válaszolva: ne szívassad meg, mert az csak téged minősítene a párod szemében, aki nem hülye, és a bizalmát elveszítenéd.


Fix láthatásnál, ha úgy van bent a válási papírokban, hogy minden héten péntek estétől ott kell legyen a gyerek vasárnap estig, akkor tök mindegy, hogy milyen programja van az apukának, kötelessége biztosítania a gyerek felügyeletét. És akkor szokj hozzá, hogy kettesben nem lesztek hétvégén sose amíg a gyerek nem lesz nagyobb. Nálunk a 2 hetente hétvége van megállapítva péntek délutántól vasárnap estig, de mondjuk nálunk vagyunk annyira jóban a volt férjemmel, hogy ha olyan műszakos, akkor szombaton reggeltől van nála hétfő reggelig (ő viszi óvodába) vagy olyan is volt már, hogy péntek délutántól hétfő reggelig. De ideszól telefonon, ha ezen kívül is szeretne jönni, sőt ha állásinterjúra megyek és felhívom, mivel tudja, hogy a gyerek érdeke, hogy legyen miből megélnünk, még akkor is szívesen vigyáz rá és módosítja a programját, ha volt. Pedig neki van már egy új barátnője, de érdekes őt ez nem zavarja, mert tudja, hogy egy elvált apukánál, ezt ő elfogadta. Tény, hogy kompromisszum késznek kell lennie a pároknak a gyerek érdekében, de te gyerek nélkül nem tudhatod, hogy egyedül nevelni egy gyereket idegileg mennyire fárasztó is tud lenni néha és ezért a volt feleségnek is szüksége van "barátnőzésre". És ha a nő ragaszkodik a papíron leírtakhoz, akkor ahhoz a volt párjának is ragaszkodnia kell tűzön vízen át, mert papírjuk van róla, így jogos a volt feleség hisztije is.

2011. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Nálunk is a kéthetente van megállapítva,de a nő baromira nem tartja magát ehhez,és nem megbeszéli a párommal,hogy "figyelj,tudom,hogy ezen a hétvégén nálad lenne a gyerek,de lenne egy közös programunk a barátnőmmel és a gyerekeivel,nem zavarna,ha inkább oda menne?" vagy "ne haragudj,tudom,hogy ez nem a te hétvégéd lenne,de nekem lenne egy programom XY-nal/dolgoznom kell/el kell intéznem valamit,megoldható lenne,hogy te vigyázz rá?"...ez így normális is lenne alkalmanként,de nem az,hogy minden héten elküldi SMS-ben az utasítást,hogy kell-e menni a gyerekért,vagy most más program van.De még amit mondjuk mond szerdán,péntekig legalább 3-szor megváltoztatja,úgyhogy nagyon esélyünk sincs,hogy egy programot a gyerekkel vagy nélküle előre betervezzünk...Én tudtam,hogy van gyereke,és ezt el is fogadom,csak nem ilyen formában,hanem úgy,hogy ő is tiszteletben tartja a mi életünket,és azt,hogy nekünk is van,hogy van elintézni valónk,épp úgy,mint neki,és mi se mindig érünk rá 2 hónapon keresztül minden egyes hétvégén a kislányra vigyázni,és az is rossz a páromnak meg a kicsinek is,amikor utána meg 2 hónapig nem engedi,mert úgy van dolga...Szerintem tiszteletben kéne tartani a másikat is,és MEGBESZÉLNI,hogy hogy legyen a láthatás,nem egyedül dönteni.
2011. júl. 28. 18:06
 33/37 anonim ***** válasza:
71%

17:18 vagyok.

Nekem még annyi jutott eszembe, hogy egyrészt nem vagyok a szivatás és a bosszúállás híve. De ha már te így akarod elintézni, miért akarod belekeverni azt a férfit, akit állítólag szeretsz? Mert így egyszerűen csak egy eszközként használnád a kis szivatós játékodhoz. Ez csak szerintem nagyon durva dolog azzal szemben akit szeretünk?? Arról nem is beszélve, hogy mint már említettem, fordítva is elsülhet az egész.

Inkább ésszel, mint erővel. Mert ez most inkább az erő, lévén, hogy semmi okosság nincs ebben a tervben.

2011. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
52%
Tudhattad volna te ostoba liba, hogy ha kisgyerekes, "elvált" pasasod lesz, ezeket a dolgokat le kell nyelned. Vagy hagyd abba a vergődést és húzd meg magad vagy keress független, gyerekmentes pasast. A párod is ezerszer jobban járna nélküled. Gyerekes pasival csak annak a nőnek szabadna kezdenie, aki van annyira érett és intelligens, hogy tudja kezelni az ebből adódó konfliktusokat, és az nem te vagy. Bocs.
2011. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem valami igazat leplezel le inkább, ha már lenne miből válogatni?
2011. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
70%
Tudod, a hazug embert hamarabb utol érik, mint a sánta kutyát.
2011. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ostoba libázlak le, mint elöttem lévö pár hozzászóló, de egyetértek azzal, hogy nem így kell megoldani a helyzetet, ahogy te "elkeseredettségedben" gondoltál. Vagyis a tervedet felejtsd el, az egy aljasság!!!


Viszont, én voltam pont egy ilyen helyzetben mint te, ezért meg tudom érteni, hogy ez így tovább nem mehet, és változtatni kell rajta.

Sajnos vannak ilyen "ex anyukák" akiki alaposan ki tudják késziteni az apát, és a párkapcsolatát, azzal hogy egyfolytában Ök adják az Ukászt, és mindenkinek ugornia kel éjjel vagy nappal, mindegy mikor, úgy ahogy neki jó, MERT HÀT A GYEREKRÖL VAN SZÒ!!!!


Szerintem te a pároddal kell ezt tisztázd, hogy álljon a sarkára az exével szembe és a láthatást úgy oldják meg ahogy a bíróság is itélte, ne össze viszza, hisz nektek is van egy életetek!!!!Hadd ne legyetek ti a bébiszitter csak akkor amikor Ö gondolja, hanem tartsa be a szabályokat, ha már egyszer DOBTA a gyerek apját, akkor meg kell a mindennapi életet gyerekkel oldja (hisz Ö az anyuka) úgy ahogy tudja.

Ha a párod "egy papucs vele szemben" akkor baj lesz, azzal hogy esetleg nem tud NEM-et mondani az Ex-nek, az már tényleg nem a te problémád, akkor el kell döntened hogy folytatod-e igy tovább vagy sem.

Én anno szakítottam, az "ilyen apával" mert nem ex feleségestül vállaltam a kapcsolatot, ez nekem nem volt a pakliban. Ezen kell elgondolkozz, és öszintén róla beszélj, hogy egy megoldást találjatok, ami nektek és a gyereknek jó.



3 gyerekes anya

2011. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!