Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már 20 éves korában nem...

Ha már 20 éves korában nem működik valaki kapcsolata, miért ragad bele még évekig?

Figyelt kérdés

barátnőm 6 éve jár a pasijával, mindkettőjüket nagyon régóta ismerem. először minden jó volt, de egy éve a srác megváltozott, kijött egy elég bunkó és aggresszív énje. megcsalta a barátnőmet már évekkel ezelőtt, de csak tavaly nyáron vallotta be neki. a lány bizalma megingott, meg úgy érezte, már nem szerelmes, ő is megcsalta a srácot. azután kibékültek sőt, össze is költöztek, de csak vergődés az egész, hol egyikük panaszkodik, hol a másikuk.

mégsem lépnek ki a kapcsolatból, holott még fiatalok lennének, tudnának változtatni, gyerek sincs.

másik jó barátommal nem értjük a helyzetet, hallottuk őket veszekedni, és a srác durván rángatta a barátnőmet, meg ilyeneket kiabált, hogy eltöri az üveget a fején stb.


másik eset: haverom járt egy csajjal, majd dobta 1 másikért, vele 3 éve jár. mégsem tudott elszakadni az előzőtől, folyton visszament hozzá megcsalni a másikat. kiderült, botrány lett, a csaj visszafogadta. azóta a lány folyamat gyűlölködik a másik csajra, utánozza, hazugságokat terjeszt róla, folyamat ezen kattog. haverom meg közben újra csalja amikor kiborul a hisztijeivel, és újra ezzel a lánnyal.


nem értem egyiküket sem. 20, ill. 21 évesek, előttük a jövő, normálisabb kapcsolatokkal talán, amikbe nem fér 3. személy (sztem már rég rossz, ha valahol megjelenik a 3. neadjég 4.).

Miért nincs erejük változtatni? Ennyire meg lehet szokni a másikat? Vagy félnek attól, hogy csak rosszabb lehet? V. így kényelmes nekik?

ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy ez még mindig szeretet-e vagy csupán megszokás.

20/L


2011. júl. 28. 22:29
 1/6 anonim válasza:
Szerintem egy részben megszokás, más részben pedig az ismeretlentől való félelem az, ami megakadályozza a jellemgyenge embereknél a szakítást. Félnek attól ,hogy egyedül maradnak, ezért inkább maradnak a rossz kapcsolatban...sajnos...:(
2011. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ők miért, de én azért ragadtam bele egy sz*r kapcsolatba 26 évesen, mert a drága elég hamar elérte nálam, hogy úgy érezzem: sz*rt sem érek, ha szakítok, örökre egyedül maradok, mert nála jobbat, többet nem érdemlek...
2011. júl. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

na, ez könnyen lehetséges...a srác barátnőjéről pl. el tudom képzelni, hogy ilyen eszközzel él.

na de a barátnőm miért marad azzal a pasival, mikor egy aggresszív állat?

2011. júl. 29. 01:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyik legjobb baratnom van egy ilyen hosszu kapcsolatban fiatalon es sok gond van, mert a fiu az evek soran egyre bunkobb lett, irigy es feltekeny a baratnomre. Ha valami sikerul a lanynak, elkezdi magat sajnaltatni a fiu es kozben azt mondja neki, hogy o ugysem kap majd jo munkat, minek tanul stb..szoval lehuzza meg feltori az emailjet, FB-jat feltekenykedesbol. Nekem azt mondta a baratnom, hogy azert van vele, mert 5 evet nem lehet csak ugy eldobni. Viszont egy no nem ugy van, mint egy ferfi. Egy ferfinek 50 evesen is lehet gyereke, uj csaladja, fiatal baratnoje, de egy nonek sokkal megfontoltabbnak kell lennie. Nem ugralhat egyik kapcsolatbol a masikba olyan konnyen. Megszokas, felelem az ismeretlentol tartja oket vissza. Illetve lustasag is, hogy ne kelljen mindent elolrol kezdeni, ismerkedni, randizni.


Nem biztos egyebkent, hogy jo dolog, ha valakinek 20-21 evesen 6 eves kapcsolata van. Annyit valtozik az ember tinikent es nagyobb az eselye, hogy fiatal felnottkent teljesen kieg egy ilyen hosszu kapcsolattol.


Lehet persze szeretet a megszokas mellett, ezek inkabb egyutt jarnak, mint kulon.

2011. júl. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szocializálódtak, nem ismerték meg önmagukat.

Szerintem a 18-22 éves kor az egyik legfontosabb idő a személyiségfejlődés céljából!

Szerintem az ismerőseid (főleg az első), ahogyan már valaki írta, be vannak rezelve a magánytól, jó tippem van rá hogy fel se fogják, hogy nem ezt érdemlik, pont azért, mert nem volt egy nyugodt, magányos és BOLDOG korszakuk.

Illusztrálnám a saját példámmal: jó 1,5 évig egyedül voltam, pedig nem vagyok se csúnya, se hülye. Ez idő alatt kellett magammal valamit kezdeni: dolgozni kezdtem, klasszikus zenét kezdtem el gyűjteni, barátaimmal jártam el, nyelveket tanultam. Boldog voltam. Jött egy rövid, rossz kapcsolat, és szerencsére egyszerűen ki tudtam belőle lépni, mert tudtam, hogy már akkor inkább egyedül, mert ott én felelek a boldogságomért.


De amíg félnek megtenni a lépést, mert mi lesz velük egyedül, meg a megszokás hívei, addig Te se tudsz sokat tenni.

2011. júl. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 napietus ***** válasza:
szerintem azért, mert ha kilép a kapcsolatból, azzal beismeri mindenkinek, és elsősorban önmagának, hogy hibás döntést hozott, tévedett. sok ember nem képes belátni a saját tévedését, innkább benne marad, ami egy újabb rossz döntés és így körbe-körbe jár. ez egyébként nem csak kapcsolati, egyéb téren sem kifizetődő hozzáállás.
2011. júl. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!