Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az olyan...

Miért van az hogy az olyan kérdésekben, mint:miért nem törődik velem a párom, nők kérdeznek?

Figyelt kérdés

Eddig még csak nőkkel,lányokkal asszonyokkal "találkoztam"ezen az oldalon akik feltették ezt a kérdést,vagy hasonlót.Ez valyon miért van?Egyszer sem hangzott férfiaktól olyan,hogy nem mos nem főz,nem takarít,nem neveli a gyereket,stb sorolhatnám még.....

Ki hogy gondolja?


2009. ápr. 7. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nőknél sokszor tapasztalom (bár én is az vagyok), hogy nem fejezik ki az igényeiket, bajaikat, hanem magukban duzzognak és csodálkoznak, hogy a párjuk nem találja ki mi a bajuk, mi hiányzik nekik.

A férfiak arra tudnak reagálni, amit az ember megmond nekik. Érthetően, nem csak célozgatva. Azzal, hogy mártírként hallgatok csak megzavarom, mert nem tudja mi a bajom, teljesen másképp értékelheti a hallgatásomat.

Aztán ha elindult a félreértés/megnemértés lavina az egyre csak rosszabb lesz. Ilyenkor nők pl. ide irogatnak és a kérdésekből kiderül, hogy meg sem mondták már jó ideje a párjuknak, hogy mivel elégedetlenek.

Egyszerűen a kommunikáció hiánya okoz rengeteg ilyen helyzetet.

(Természetesen most nem az extrém helyzetekről beszélek, alkoholista, nem szeret, játékfüggő, folyamatosan megcsal...)

2009. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem törvényszerű,de a környezetemben megfigyeltem,hogy házasság és/vagy gyerek után a férfi lazábbra veszi a figurát illetve a nőknek nőnek az elvárásaik.(pl.: a férj többet legyen otthon, segítsen a gyerek nevelésben és a házimunkában). A nő ideges mert mindent neki kell végezni, a férfi munka után viszont inkább kikapcsolódna,ebből lesz a nagy családi konfliktus helyzet,ami miatt a legtöbb férfi még kevesebb időt tölt otthon.Az én környezetemben ez a helyzet.Azt hozzá tenném még,hogy szerintem a nők többsége sem törődik a párjával. Sok férfinek idő kell míg feldolgozza, hogy férj és/vagy apa. Nálunk minden rendben van. Ha a segítség kell nekem a párom segít pl. a házimunkában,ha meg autót szerel és neki kell segítség akkor segítek neki. :) "Kettőn áll a vásár." Úgy gondolom több odafigyelés kéne mindkét részről,de ebben a rohanó világban nehéz,de meg lehet oldani,ha valaki akarja.

Zsu

2009. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

A nők folyamatosan vágynak kis dolgokra. Ráadásul a női munka is folyamatos, és nem fogy el. A férfi meg egyszer megtesz valami, aztán leül a gép elé és azt hiszi minden o.k. Szereti a nőt, és elvégezte a munkát. De hogy szereti, azt legalább 3 óránként mondania vagy mutatnia kell. Ezt meg kell tanulniuk a férfiaknak. Szükség esetén gyakrabban!A nő meg folyton úgy érzi azt se tudja hol áll a feje, s foglalkoztatná a férjet, aki csak "ül".A nőknek meg ezt kéne megérteni, hogy a férfi nem folyamatosan tüsténtkedik, hanem egyszer - ha kell -elvégez valamit, de akkor az el is van végezve! Aztán örül neki s pihen.

Szerintem ez egyszerűen kommunikációs hiba. A nők megpróbálnak úgy beszélni a férfijukkal mint egy másik nővel, s mikor ez nem jön be, kétségbeesetten beírnak az internetbe. A férfi csak akkor ír, ha már elköltözött.

Pedig olyan aranyosak a nők és jóravalók a férfiak. Meg kéne tanulni egymás nyelvén!

Törődik velük, csak amikor a gép előtt ül a kedves, s a hátához beszélnek, s nem hallja, vagy nem ugrik fel azonnal, azt egy nő nem tudja megérteni. Merta nő hall netezés közben is. S kétségbeesik.

2009. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nő voltam föntebb. S még annyit: ha megvan a babab, a friss anyuka se lát se hall, s nem tud nagyobb, sürgősebb s fontosabb munkát elképzelni az életben mint "vigyázni" a babát. A férfi nem teszi ezt pláne nem automatikusan és nem úgy mint anya képzelte, s kész a baj!
2009. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 17:25 válasz nem hasznos? Miért? Mi volt benne esetleg unszimpatikus?
2009. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy nőnek a munkahely mellett is ott van még a család és az elkényelmesedett férje./tisztelet a kivételnek/Sok nő csak magára számíthat,mert a férj ahozz túl kényelmes,hogy mondjuk elindítsa mondjuk a mosógépet,vagy süssön legalább egy rántottát az éhes gyereknek.Ezért is van sok helyen,hogy a gyerek az anyjához megy oda,ha éhes,vagy szomjas,vagy bármi más.Bezzeg,ha a jó hideg sörről van szó?HM..akkor "mindegyik"fitt.Minden tiszteletem azoké a férfiaké,akik ugyanúgy kiveszik a gyereknevelésben,mint a bevásárlásban a részüket.Nem?Ha egy nő elmehet 3 szakba dolgozni,akkor a férfi miért ne mosogathatna?
2009. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!