Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki sziával köszönni egy...

Nem ciki sziával köszönni egy 60 éves férfinak?

Figyelt kérdés

Az egyik családi ismerősünkről van szó.

Évekkel ezelőtt azt mondta mikor csókolommal köszöntem neki, hogy tegezzem. De szinte a nagyapám lehetne, és én inkább sehogy sem köszöntem neki, hanem valami szöveggel indítottam, vagy magáztam továbbra is... Most hamarosan fel kell őt hívnom, indítsak a telefonban sziával? Nem gáz?

Amúgy hallom hogy a 30 év körüli ismerősei is tegezik, de nekem olyan fura...


21/L


2011. júl. 31. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha felajánlotta,hogy tegezd,akkor tegezd.
2011. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem furcsa, nekem is van ilyen idős ismerősöm, és tegezem. Illetve, reggelente úgy köszönök, hogy "Jó reggelt", de reggel nagyon sok embernek köszönök így. =)


20/L

2011. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Szervusz vagy mond jo reggelt, szep napot es tegezd.
2011. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem akkor tegezd,,főleg miután meg beszéltétek.

Nekem is kínos szokott lenni a nálam idősebbeket tegezni,de ha meg beszéltük,hogy szia,akkor szia!

Nem tudom mi a neve,de mondjuk János akkor hozzá teheted janibá te,,,ha érted mire gondolok.

2011. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan mentalitású a magázással bántod meg. Én is kérni fogom, hogy tegezzenek. Én a főnökömet tegeztem, a nagymamám lehetett volna, de nagyon fiatalos stílusa van, hülyén is nézett volna ki a magázás.
2011. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Apukámnak is felajánlotta egyszer egy apja korú "bácsi",hogy tegezze,ezért igy köszönt neki:"Szervusz Józsi bácsi!" Utána tegezve folytatták a beszélgetést.
2011. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A párom apukája 76 éves és tegezem, mert azt mondta sziával köszönjek, anyukáját is tegezem ő 60 éves, nekem is fura volt eleinte, aztán megszoktam és már nem fura!!!
2011. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

22 évesen egy nagyvállalathoz kerültem, ahol mindenki mindenkivel tegeződik. Volt egy-két nyugdíj előtt álló hölgy, köztük pénzügyi igazgató is, akinél elég furán futottam neki a tegezésnek, de az első után már magától ment.

Ha az illető kérte, hogy tegeződjetek, akkor tégy úgy. A felkínált tegezést illik elfogadni.

2011. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apukám nagynénije és nagybácsija 7X évesek, és 3-4 éve mondták hogy tegezzem őket (most vagyok 18 éves) úgy nőttem fel, hogy magáztam őket, nagyon ritkán látom őket, akkor is fura SZIASZTOK-at köszönni, Csak eleinte kellett figyelnem hogy ne csókolom legyen, de nemszeretek magázódni, és ha valaki 1x azt mondja hogy tegezzem akkor örükök a megtiszteltetésnek és ennyi... :)
2011. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!