Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőknek illetlen úgy köszönni...

A nőknek illetlen úgy köszönni hogy Jó napot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
a nagypapám mindig azt mondja, hogy minden nőnek aki idősebb tőlem és persze idegen - pl bolt - úgy lehet köszönni és elköszönni hogy csókolom, szerintem ez már ciki huszonévesen a kisgyerekek köszönnek így mindenkinek, az oké is, de idővel már én is el kezdtem a csókolomozást mert a jó napotot valahogy tényleg nem találtam illedelmesnek vagy nem is tudom, férfi férfinek a jó napot teljesen oké de nőnek? Szerintetek? Fiú vagyok.
2011. okt. 20. 10:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha jó napot-tal köszönnek. De ha te is úgy érzed, hogy ez nem elég illedelmes, akkor köszönj úgy, hogy kézcsókom, vagy kezét csókolom. Az elég illedelmes is, meg nem olyan, mint amikor kisgyerekként köszöntél így a felnőtteknek.
2011. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
17%
14 éves kortól már illetlen csókolomot köszönni, akirki, akármilyen idős is. Ezt az iskolában tanultuk, szal így van.
2011. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
A napszaknak megfelelő köszönés sosem volt illetlen!Én mindig Jó napot,Jó reggelt,Jó estét-tel köszönök.Ha bizalmasabb viszonyban vagyok néhány idősebb nővel akkor mondom,hogy csókolom.32/L
2011. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem, hiszen huszonévesen már felnőtt vagy. Nálunk a lépcsőházi gyerekek csókolomot köszöntek nagykamasz korukig, majd ahogy "idősödtek", a legtöbb Jó napotot köszön már, még a lányok legtöbbje is. Tudod, egy nőnek, ha fiatalember "csókolommal" köszön, inkább sértő. 60/nagymama
2011. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha már nagyon illedelmesek akarunk lenni, akkor Jó napot KÍVÁNOK!

Én fősulin kaptam az egyik tanártól, mert lehagytam a "kívánok"-ot..

De már belátom, hogy igaza volt.

2011. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
Én nő vagyok, és sokkal jobb néven veszem, ha jó napottal köszönnek, akár nők, akár férfiak. A"csókolom" az annyira öregít egy nőt! Időseknek én is jó napottal köszönök. 80 éves nénikének, aki akár nagymamám lehetne is úgy köszönök, hogy "jó reggelt Mariska néném, hogy tetszik lenni?"
2011. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
100%
Én úgy tanultam annak idején, hogy nőknek "kezét csókolom"-ot vagy "csókolom"-ot kell köszönni, de a "jó napot/reggelt/estét" is elfogadott. Férfiak esetében viszont minden esetben az utóbbi használatos. Szerintem egyáltalán nem gáz, a munkahelyemen (pultban dolgozok) mindkettőt használom, csókolomot leginkább idősebb nőknek köszönök.
2011. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a "jó napot" ebben a rövid formában kicsit illetlennek tűnik, illetve kicsit mintha csak úgy odavetnéd, mert muszáj...Jó napot kívánok...jó reggelt kívánok...jó estét kívánok...
2011. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

Tőlem anyós várta el mindig, hogy csókolomot köszönjek... Persze, mindig Jó napotot mondtam, aztán megunta és mondta, hogy tegeződjünk... Kemény 45 éves, nem tudom, neki miért lenne jó, ha öregíteném egy csókolommal.


Egyedül párom nagyanyjának mondok csókolomot, mert anyós kikötötte... De mondom jól van, ez még belefér.


Egyébként mindenkinek Jó napotot köszönök...

2011. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

Butaság. Én 23 vagyok, és én is a napszaknak megfelelően köszönök.

Alkalmanként főleg idősebb hölgyeknek, ha olyan kedvem van és kedveskedni is szeretnék neki, akkor Kézcsókom, vagy Kezit csókolom, de ez ritkább.

A sima csókolomozás tényleg kisgyerekes. De személy szerint utálom, ha egy 10 évnél idősebb lecsókolomozik... :D

2011. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!