Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez helyes, vagy...

Szerintetek ez helyes, vagy inkább felháborító?

Figyelt kérdés

14 éves lány. a családban mindenki cigizik. a lány anyukája most kezdte el venni a 14 éves lánynak is a cigit. naponta vagy 2 naponta egy dobozzal.


Szerintem eléggé felháborító. én is kb 14 éves voltam amikor elakartam kezdeni cigizni, mert azthittem, hogy az milyen menő már... csak nem nagyon volt rá pénzem, de azért ha volt azt vettem. 2 hónap után buktam le. olyan leszidást kaptam, hogy utána rá sem gyújtottam. pedig akkor simán rászoktam volna. most meg nem cigizek. Nem ez lenne a normális reakció egy anyától? 24L


2011. júl. 31. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán kimeríti a "kiskorú veszélyeztetése" nevű bűncselekményt. Talán szólni kellene a gyámhatóságnak ...
2011. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na az ilyen hülye szabadelvű anyukáktól vagyok ki. A cigi fizikai függőséget okoz, ez nem olyan, hogy nem tiltom és leteszi.
2011. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van.


Kérdésre válaszolva igen, ez nem normális. Ahogyan ez sem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


Ezt a kérdést én tettem fel, pár napja.


Hihetetlen, hogy a szülők miket meg nem engednek a tizenéves gyereküknek. Aztán csodálkoznak, ha beüt a sza r. Komolyan, az iyen szülőket felpofoznám.


De a jelmondatukat még mindig imádom: "én megbízom a gyerekmben!!!". Na ez látod, vicces. :D

2011. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Cigiző szülő (pláne ha mindenki) nem tudja eladni, hogy "ne cigizz"..

Nem gyakorlatias ötlet a tiltás.

2011. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de akkoris. 14 évesen?? ha nem ad neki rá pénzt akkor nem cigizik, mert nem tud venni.
2011. júl. 31. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom egy normális szülő nem ad cigire pézt,de nem hiszem hogy a gyerek otthon számlával bizonyitja hogy mire költi a zsebpénzét.
2011. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha tiltják akkor az a legrosszabb. Én dohányzom. 16 évesen keztem. Nem szóltak semmit a szüleim amikor megtudták. Nem örültek neki, de nem tiltották, mert úgy voltak vele, ha tiltják még inkább cigizni fogok. egyébként pénz tud a gyerek is szerezni, nem jó a pénz megvonása, mert a nikotin hiánya olyan tettekre is kényszeríthetik a gyereket PL: lop, az otthoni eszközöket eladja stb. Én saját akaratomból leszoktam, mert megígértem a b.nőmnek. 2 hónapig nem gyújtottam rá. 2. hónap végén egy elég csúnya szakítás után vissza szoktam, most nem akarom le tenni, de drasztikusan nő az ára a cigarettának szóval nem fogom túl sokáig halasztani a leszokást.


18/F

2011. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát nem tudom. de ez a lány még nem nikotinfüggő. egyszerűen csak a barátai cigiznek. otthon rá sem gyújt, de a barátai körében állandóan cigizik. szóval, hogy azért hoyg menő legyen szerintem hülyeség.
2011. aug. 24. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!