Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne egy keresztné...

Mennyibe kerülne egy keresztnév változtatás?

Figyelt kérdés

Nem szeretem annyira a keresztnevemet, megszeretném majd valamikor mikor lesz rá pénzem változtatni. .


De ha valaki tudja, pontosan mennyibe kerülne egy ilyen procedúra? És hol kell elvégezni ezt?


(Bocsánat a kategóriáért nem tudtam melyik kategória lenne a legmegfelelőbb.:S)


L


2011. júl. 31. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
bocsi de megkérdezhetem mi a mostani neved és mire szeretnéd változtatni?
2011. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Beáta a nevem

és még nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb, de vagy Annabella vagy Kira lenne. De azért még nézelődök neveket, hát ha van amelyik valóban illik hozzám.

2011. júl. 31. 13:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Anyakönyvi hivatal egyszerű névváltoztatás

illeték köteles ami 2000-10000 Ft

2011. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ki kell kérni a születési és a házassági anyakönyvi kivonatodat, majd ahhoz az önkormányzati irodához besétálni, ahová jelenleg a lakcímed alapján tartozol. Ott az információnál majd megmondják,hogy melyik sorban kell várni, és kapsz egy tucat papírt, amit ki kell tölteni. Ha keresztnevet is változtatsz, akkor kicsit bonyolultabb, mert az Igazságügyi Minisztériumtól kell engedély, de ez csak annyi, hogy pár papírral több, meg ha jól emlékszem, 10 ezer forint az illetékbélyeg. Kb. 3 hónap, míg megkapod az engedélyt. Akkor az engedéllyel megint fel kell keresni az irodát, és akkor tudják elkészíteni az új papírjaidat.
2011. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Házassági?:)

Akkor nekem csak születési anyakönyvi kivonat kell, mert még nem vagyok házas, mert 20 leszek.

2011. júl. 31. 13:21
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval 10 ezer ft -ba kerül összesen, vagy

10 ezer ft-ot kell előre befizetni , hogy engedélyt kérjek, és aztán még ráfizetni valamennyit?

2011. júl. 31. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:
A névváltoztatás illetéke 10.000,- Ft. Költséget jelent még a különböző okmányok cseréje is, van amit ingyen cserélnek és van aminek cseréje annyiba kerül mint amikor lejárnak.
2011. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor lehet,hogy több mint 10 ezer ft.

2011. júl. 31. 13:24
 9/12 anonim ***** válasza:
én 15 ezer forint illetékről tudok, mivel nem a vezetékneved kifogásolható, hanem egy "nem kifogásolható" keresztnevet akarsz megváltoztatni, plusz ugye az új okmányaid
2011. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

de azért 20 év alatt az ismerőseid, barátaid megszokták hogy Beáta vagy

arra nem gondoltál hogy nem fogják az új nevedet megszokni?

2011. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!