Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim állandóan veszekedne...

A szüleim állandóan veszekednek. Tudnék nekik valahogy segíteni hogy kibéküljenek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve rosszban vannak. Szinte nem is beszélnek egymással, csak kiabálással. Nagyon szerették egymást de amióta anyu megváltozott... ( 40 körül van, lehet azért, másképp öltözik más a stílusa) Apukám nagyon szereti és egyébként anyukának nagyon jó. Sajnos van egy nagyon beteg 18 éves mozgássérült testvérem vele sokat kell foglalkozni, legtöbbet anya foglalkozik vele, de mi is segítünk apuval amit tudunk. Apukám nem szeret veszekedni nem is kezd veszekedést, inkább anyu szól durván hozzá.Apu nem szeretne válni de anyu már keresett albérletet ( utána nem tudom mi lett,nem ment el.Nem tudok erről sokat)(Apu szokott velem erről beszélni)

Apu arra gondolt hogy mivel ő eddig megpróbált kedves lenni anyuval amikor durva volt, azt találta ki hogy ő is durva lesz és talán anya vissza vesz.

Egyszer voltak valahol ( pszihológus vagy ilyesmi) anyu kapott gyógyszert de nem szedi.

Én sem szeretném hogy elváljanak és valami más megoldás lenne a jó.

Tudnék valahogyan beszélni anyuval erről? Mit mondjak neki? Vagy legalább valami közvetítő próbáljak meg lenni köztük?

Velem anyu beszél(nem veszekszik), de ha kérdezek valamit erről akkor csendbe marad.Eltereli a szót.


2011. aug. 1. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Furán fog hangzani de ehhez neked semmi közöd. Ez az ő dolguk és te ebbe nem tudsz beleszólni. Segíteni nem fogsz tudni semmiben. Nem tudom mit írt fel a pszichológus de lehet hogy édesanyádnak komoly mentális problémái vannak ami kezeletlenül az effajta viselkedéshez vezet amit most produkál.
2011. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Közvetítő nem tudsz lenni, mert ők két felnőtt ember, és egymással kéne megoldaniuk a gondjaikat.


De Anyuddal beszélhetsz. Úgy látom, elég idős vagy már ahhoz - és elég komoly is - hogy kimondd a véleményed a család életét illetően.


Anyuddal nyíltan kéne beszélned, kettesben. Elmondani, hogy mit érzel, hogy szenvedsz ettől, és látod, hogy ő sem boldog így.

De azt is megpróbálhatod, hogy Apudat is bevonod, és leültök mindannyian. Nem látom reménytelennek a dolgot, csak Anyud valamiért elkeseredett és boldogtalan... :( És ezért ilyen.

2011. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Semmi köze hozzá? Az jó lenne! Mert ez azt jelentené, hogy a válást egyetlen gyerek sem érezné meg. Naná, hogy van köze hozzá! Sajnos rossz házasságban mindig a gyerek sérül a legtöbbet!

Kedves kérdező! Ettől függetlenül valóban nem sokat tehetsz. Beszélgetni viszont kell, bármiről, ami a Te kis életedet befolyásolhatja, ami fájdalmat okoz Neked. Kitartás!

2011. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is előfordult hasonló, így tudom, hogy kb. mit érezhetsz. Abban az időben én is eléggé depressziós lettem a viselkedésük miatt, és sajnos sok-sok időbe telt, míg megértettem, hogy én akármit teszek, nem fog változni a kettejük kapcsolata. Végig kellett néznem nap, mint nap, ahogy egyre jobban tönkremegy a házasságuk és vele együtt szétesik a család. Vagy két évbe telt, mire elfogadtam és beletörődtem a dolgokba, és ez után lett egy kicsivel jobb mint régen. Nem is tudom, hogy mi változott, de már nem veszekednek és nem is akarnak válni.

Szóval csak azt tudom mondani, hogy ki kell várnod (sajnos), hogy mi lesz ennek a vége, de segíteni nekik nem tudsz. Maximum összehozol nekik egy gyertyafényes vacsit vagy apuddal beszélsz, hogy (ha meglehet oldani) 1-2 napra (vagy akár egy fél napra) menjenek el kettesben valahová. Így talán megbékülnek.

Remélem jobbra fordulnak a dolgok nálatok :)

2011. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!

Utolsónak üzenem: a gyertyafényes vacsi nem jönne össze mert anyu mindenhez negatívan áll hozzá :(

2011. aug. 1. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Családterápia, az volna a legjobb. nem pszichológus, hanem pszichiáter, a jobbak közül való, mert a nagybeteg testvéred nagyon nagy teher az egész családnak.


A súlyosan beteg testvéred nagyon sokat kivesz édesanyádból, plusz öregszik (a szemét média folyton azt o--kja mindenütt, hogy csakis a fiatalság az egyetlen érték, ez pedig hiába hiba, hiába tudja minden negyvenes nő, hogy hülyeség, mégis kikezdi az önbecsülését), plusz te felnövőfélben vagy.


Nem mentheted meg az édesanyádat, sem apádat, de az is, igaz, hogy mivel családban élsz, nem fordulhatsz el tőlük - a szüleid. Minden gyerek automatikusdan magára veszi a baj, a felelősséget - akkor is, ha nem kéne! -, azért, ha baj van a családban.


Beszélj az édesanyáddal, annyira, hogy gondolja át, hogy mi lesz ennek a viselkedésének a vége. A legnagyobb türelmű, legtöbb szeretettel megáldott ember is beleelegel egyszer és hátat fordít. És akkor megvalósul az, amitől (most, előre) anyukád retteg.


Egyebet egy jó szakember tudna nektek mondnai. Legalább arra feltétlenül szükség volna, hogy édesapád és édeanyád ketten együtt járanak egy darabig párterápiába.

2011. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!